Potrošnja nizbrdo (u leru i u brzini)

Potrošnja nizbrdo (u leru i u brzini)

Član
djordjep je napisao(la):
Pa ko ima prikaz trnutne potrošnje na bordu , može viditi da kad se koči motorom potrošnja je 0,0 Lit tako da priča pije vode , dok na leru znaju pokazivti (npr. 0,6 Lit na sat vremena)

upravo ako i kod mog oca na pasatu 6 2.0 tdi pokazuje na leru 0.6 , a u brzini kad pusti gas 0.0
 
Član
kod pola okonje 1.4 tdi kad izdes nizbrdo u brzini potrosnja na bordu 0.0 medjutim kad mu dodas gas i ono ide ravno i izbacis na leru onda na bordu pokaziva ludu potrosnju.nekad 4.8 nekad 3.9 nekad 8.9 sve dok ne stanes na mjesto onda pokazes 0.6 nekad 0.5
 
Član
marshal je napisao(la):
kod pola okonje 1.4 tdi kad izdes nizbrdo u brzini potrosnja na bordu 0.0 medjutim kad mu dodas gas i ono ide ravno i izbacis na leru onda na bordu pokaziva ludu potrosnju.nekad 4.8 nekad 3.9 nekad 8.9 sve dok ne stanes na mjesto onda pokazes 0.6 nekad 0.5

Upravo se ovo i meni desava na golfu TDI,kad koci motorom pise 0,0 a kad je u leru potrosnja pocinje da raste(npr. 0,7-2,5-4,6 itd)
 
trizex je napisao(la):
Znam na sta ciljas, al' zanemari taj detalj, samo skontas da kad pustis gas nizbrdo u brzini, tockovi okrecu motor, umjesto obrnuto ;) ECU gasi dizne jer nema potrebe da rade

Ovo mi je najlogičnije objašnjenje.
 
Član
badboy je napisao(la):
Znaci neki dan sam bas vozio iz Petrovca prema Kljucu pa ima jedan dio malo nizastranu ... izbacio iz brzine i lagano ....

Znaci potrosio ssam vise goriva nego kao sto bih normalno isao tj. kocio motorom ????:icon_rolleyes::icon_rolleyes:
Da :lol:
 
badboy je napisao(la):
Znaci neki dan sam bas vozio iz Petrovca prema Kljucu pa ima jedan dio malo nizastranu ... izbacio iz brzine i lagano ....

Znaci potrosio ssam vise goriva nego kao sto bih normalno isao tj. kocio motorom ????:icon_rolleyes::icon_rolleyes:

Kako znaš da si potrošio više? Na osnovu čega tvrdiš?
 
Član
Ja ga isto niz kobilovacu i zovnicu spustam pod kvacilom al necu vise kad je to krivo cudim se uzima mi 5 l :lol::lol:
 
Član
GTI FAN je napisao(la):
badboy je napisao(la):
Znaci neki dan sam bas vozio iz Petrovca prema Kljucu pa ima jedan dio malo nizastranu ... izbacio iz brzine i lagano ....

Znaci potrosio ssam vise goriva nego kao sto bih normalno isao tj. kocio motorom ????:icon_rolleyes::icon_rolleyes:
Da :lol:

...i jos na to dodas da stalno gazis kocnicu da se ne bi sunuo nizbrdo i zavrsio u necijoj avliji ili u brdu na boku :D
 

187

Član
tibor987 je napisao(la):
GTI FAN je napisao(la):
badboy je napisao(la):
Znaci neki dan sam bas vozio iz Petrovca prema Kljucu pa ima jedan dio malo nizastranu ... izbacio iz brzine i lagano ....

Znaci potrosio ssam vise goriva nego kao sto bih normalno isao tj. kocio motorom ????:icon_rolleyes::icon_rolleyes:
Da :lol:

...i jos na to dodas da stalno gazis kocnicu da se ne bi sunuo nizbrdo i zavrsio u necijoj avliji ili u brdu na boku :D

hem trosis gorivo hem kocnice :lol:
 
Član
Treba oprobati jednom voziti 50km/h i pustit gas i vidit kada će se auto zaustaviti.. i probati opet i odma ugasiti auto i vidjeti koliko ćeši preć.. ako pređeš više znači da je auto "trošilo" gorivo i bez gasa, u što sumnjam, ali eto...
 
Član
Meni nema logike da auto nista ne trosi nizbrdo kada je u brzini! Tacno je to da bord pokazuje da je 0.0 l/km kad je u brzini a nizbrdo ides i tacno je kada je u leru da pokazuje da trosi 0.7 l/h (bez upaljene klime, sa klimom ide i na 1.1 l/h) ali da prestane dotok goriva!:icon_confused: Mislim da mora malo "kapati" da ga hebes! Tek onoliko da ga cujes da steka! :icon_biggrin:
 
Član
zlajaaa je napisao(la):
Treba oprobati jednom voziti 50km/h i pustit gas i vidit kada će se auto zaustaviti.. i probati opet i odma ugasiti auto i vidjeti koliko ćeši preć.. ako pređeš više znači da je auto "trošilo" gorivo i bez gasa, u što sumnjam, ali eto...

kakva je ovo logika??? auto u brzini s upaljenim motorom nece NIKAD stati, dok god je ravno...a ti probaj sto...
 
Član
edoze je napisao(la):
zlajaaa je napisao(la):
Treba oprobati jednom voziti 50km/h i pustit gas i vidit kada će se auto zaustaviti.. i probati opet i odma ugasiti auto i vidjeti koliko ćeši preć.. ako pređeš više znači da je auto "trošilo" gorivo i bez gasa, u što sumnjam, ali eto...

kakva je ovo logika??? auto u brzini s upaljenim motorom nece NIKAD stati, dok god je ravno...a ti probaj sto...

upravu si za ovo, glupost.. ;)
Ali idalje smatram da ne troši ništa kada se pusti gas.
 
Član
Koliko se može na tim nizbrdicama uštediti goriva pogotovo u našoj zemlji... :) u brzinu ubaciš i lagano. ;)
 
Top