Potrošnja nizbrdo (u leru i u brzini)

Potrošnja nizbrdo (u leru i u brzini)

OggyBoy je napisao(la):
Vjerujte mi, nemojte o ovome početi sa drugarima, pogotovo sa onim što "znaju" oko kola, a plaćaju majstora da im naduva gumu jer ne zna koliki pritisak treba ili sijalicu zamijeniti, provjeriti nivo vode, ulja,..., osnovne stvari.:icon_evil:

Ja imam jednog jaru,stari mu zajedno sa amidzama ima jednu od najjacih servisa za kamione....Po ovome sudeci trebao bi biti upucen u anatomiu i rad motora....
TAJ KONJ SE KUNE U MAJKU DA V10 MOTOR OD DODGE VIPER-A DO 160KM/H RADI NA 5 KLIPOVE,POSLE TOGA SE POKRECU I OSTALI...........
:icon_cry:
 
Član
Elektronski sistem ubrizgavanja goriva kada "osjeti" kočenje motorom, to jest da mjenjač tjera motor da se pokreće brže, oduzima gorivo motoru do te mjere da motor dobija goriva samo onoliko koliko mu treba da bi održao rad. U suštini, kod EFI sistema kompijuter pomaže kočenje motorom i smanjuje samim tim potrošnju goriva. Znači, broj obrtaja raste zbog sile koja djeluje na motor spolja dok ukoliko ne dirate papučicu gasa količina ubrizganog goriva opada do te mere da se samo održava sistem u radu. Taj sistem se primenjuje od sistema BOSCH K-Jetronic (u narodu poznat kao "k-glava") pa sve do danas.Dakle za Karburator ne vrijedi,neznam kako je sa dizlima.
 
Član
Potrosnja nizbrdo u leru je ista ko potrosnja kad stojis, na nizbrdici kad kocis motorom je potrosnja malo veca od lera ali su ti svi sklopovo motora napregnuti (sto po meni nije dobro) sad sve zavisi od nizbrdice ako se mislis spustati u leru niz Ivan postoji mogucnost da zavrsis u stijeni jer ti se pregrijavaju kocnice prema tome na vecim ili duzim nizbrdicama je preporucljivo da se spusta sa manjim stepenom prenosa, nekad je bilo pravilo kojim se stepenom prenosa penjes tom se i spustas e sad se mozes penjati i 5 ali se ne mozes i spustiti 5:lol:. A najmanje trosi kad je parkiran :lol:
 
Top