Potrošnja nizbrdo (u leru i u brzini)

Potrošnja nizbrdo (u leru i u brzini)

Član
Kenno je napisao(la):
Ubačen u brzinu, bez pritisnutog gasa, motor ništa ne troši - ali samo do određenih obrtaja.

ZELA GTI je napisao(la):
:icon_eek:

Teorijski, da imate nizbrdicu od 1000 km mogli bi je preći kočenjem motorom bez kapi goriva;)

elektricar je napisao(la):
nece trosit sve dok ne padne negdje oko 1500 rpm tad se osjeti blagi trzaj onda opet pocne ubrizgavat


Tri jako samouvjerena odgovora. Samo steta sto su razliciti
 
Član
Kako razliciti, sva 3 odgovora ista, jedino mozda razliciti zato sto nije bukvalno svaka rijec ista :icon_rolleyes:
 
Kad putujes GSP-om ista je karta i uz brdo i niz brdo,samo je razlika u tome dali te guraju sa ledja ili ti se unose u facu dok koci...

Je li tako? :D
 
Član
Mislim da nebi bilo lose za pojedince da prvo od ovoga krenu, kasnije sve puno jasnije bude :D

http://hr.wikipedia.org/wiki/%C4%8Cetverotaktni_motor
 
Član
Ja ne mogu tacno da vjerujem, ljubitelji auta, a ne poznaju one najosnovnije ideje i principe, pa to je zalosno. Pa nece ECU samo na 900 (recimo) obrtaja naglo "pustiti" gorivo opet, pa to auto bi poskakivalo kao kengur kad bi to trznulo, nego ler-gas motoric/ventil pocne vec oko 1500 (nebitno, od proizvodjaca do proizvodjaca) da lagano "dozira" smjesu da bi njezno spustio ler na zeljenu vrijednost.
 
Član
po meni je teoretski moguće da auto kada ide niz nizbrdicu u brzini ne toši ništa a u leru troši....(nemora biti tako,ali po meni je ovo objašnjenje)

koliko ja kontam rad motora i prijenos snage koju motor proizvodi na točkove....

Energija je energija,nebitno kojeg je ona oblika....za rad motora treba energija i po meni je nebitno dolazi li ona od ''eksplozije'' smjese goriva koja gura klipove i okreće radilicu ili ona dolazi od inercije auta kada ide niz nizbrdicu i tada točkovi okreću radilicu preko mjenjača....jer kada je auto u brzini mjenjač je ''spojen'' na motor i točkovi preko poluosovina i mjenjača okreću motor,a kada je auto u leru mjenjač nije ''spojen'' na motor i treba mu drugi oblik energije da ga pokrene a to je smjesa goriva koja ''eksplodira'' i stvori se toplinska energija koja ga pokreće....


mislim da je ovo teoretski moguće ,sada da li je tako zapravoo to neznam...
 
Član
muza je napisao(la):
po meni je teoretski moguće da auto kada ide niz nizbrdicu u brzini ne toši ništa a u leru troši....(nemora biti tako,ali po meni je ovo objašnjenje)

koliko ja kontam rad motora i prijenos snage koju motor proizvodi na točkove....

Energija je energija,nebitno kojeg je ona oblika....za rad motora treba energija i po meni je nebitno dolazi li ona od ''eksplozije'' smjese goriva koja gura klipove i okreće radilicu ili ona dolazi od inercije auta kada ide niz nizbrdicu i tada točkovi okreću radilicu preko mjenjača....jer kada je auto u brzini mjenjač je ''spojen'' na motor i točkovi preko poluosovina i mjenjača okreću motor,a kada je auto u leru mjenjač nije ''spojen'' na motor i treba mu drugi oblik energije da ga pokrene a to je smjesa goriva koja ''eksplodira'' i stvori se toplinska energija koja ga pokreće....


mislim da je ovo teoretski moguće ,sada da li je tako zapravoo to neznam...

jest:lol:

pitanjce jedno, mozda je vezano za ovo...prije semafora uvijek pustim gas na astri...i padaju obrtaji negdje do 900rpm kako usporava i onda stisnem kvacilo...kad stisnem kvacilo obrtaji se dignu na 1200-1250, stoje sekundu dvije i opet padnu...jel povezano s ovim, motor je tada dobio gorivo il mi ne valja auto:lol:
znaci, kocim motorom, drugom brzinom nekih 50-100m, nebitno koliko dugo
 

187

Član
Uzmite ovako banalan primjer...

Kada vozite biciklo okrecete pedale da ubrzate tj da pokrecete biciklo i samim tim trosite energiju, a kada idete nizbrdo (bez kocenja, samo onako se opustite) biciklo samo ide vi nit pedalate nit trosite energiju, a konstantno ubrzavate..
 
BHT Ovisnik
to je sasvim logicno,ako vec uzimate tu potrosnju nemojte gledati trenutnu,restartaj prosjek i u brzini ubaci u ler i vidjet cete da se potrosnja u leru povecava,dok ako pustite gas u brzini potrosnja ce ici prema dole iako na trenutnoj potrosnji pise 0.0
 
Top