Potrošnja nizbrdo (u leru i u brzini)

Potrošnja nizbrdo (u leru i u brzini)

Član
Samo jedno, stavite jedan prekidac na dohvat ruke, raskacite plus na pumpi goriva i ubacite taj prekidac, dok vozite nizbrdo u brzini iskljucite dovod goriva pa ce te vidjeti sta ce se desiti, dali auto trosi gorivo ili ne u vasem primjeru nizbrdo u brzini ;)

;)

badboy je napisao(la):
Mozete vi zajebavat koliko hocete al ja i dalje nekontam ...ako ima ko da objasni " bosanskim rijecima " nek kaze ...




GTI : mozes ga vrtiti na prazno teoretski u 10 000 rpm a da ne potrosis ni kap goriva i da rezervar uopce nije spojen.Dakle nema dovoda goriva a inercija vrti motor.Tockovi auta u leru se vrte a ne pogoni ih gorivo



Zar nije svaki put kad stisnes gas da pumpa vuce gorivo ili ...........

Auto na havu nije nikad radilo, nego nagorivo, cuj ne rade dizne, pa raskaci diznu u leru pa ces vidjeti kako 3 klipa kuckaju, i tak osve redom skidajuci dovod struje do dizne ;)

Naravno da auto uvijek trosi gorivo, isao on u leru ili pod gasom, ide na gorivo ne da struju ;);)
 
Član
BRUM BRUM : Ovo je GTI FAN napisao sto si mene citirao ali .. dobro ... SAd mi je malo jasnije koliko toliko ...




Za ove sto govore neuki ljudi ili slicno , sta se cudite sto ljudi neznaju ??????? Ev ja sam prvi napisao da mi je nije jasno pitao sam ,dok su drugi zajebavali ... Al ima i ljudi koji hoce da lijepo objasne a ne praviti se mudonja i smijati se drugome ... ;);)
 
Član
badboy je napisao(la):
BRUM BRUM : Ovo je GTI FAN napisao sto si mene citirao ali .. dobro ... SAd mi je malo jasnije koliko toliko ...




Za ove sto govore neuki ljudi ili slicno , sta se cudite sto ljudi neznaju ??????? Ev ja sam prvi napisao da mi je nije jasno pitao sam ,dok su drugi zajebavali ... Al ima i ljudi koji hoce da lijepo objasne a ne praviti se mudonja i smijati se drugome ... ;);)

Ma jesam ali mi se svidja ova tvoja zadnja recenica sto si napisao, pa sam zato i citirao, ;)
 
Član
Odavno ne pročitah većih gluposti k'o u ovoj temi....

I da napomenem: spuštanje niz nizbrdicu u leru ili s ugašenim motorom je kretenluk, gledat da uštediš 1dc goriva, na uštrb sigurnosti ne zaslužuje nikakvu drugu riječ. Da ne ispadne da vrijeđam nekoga, ovo što sam napisao sam prvo rekao svom ĆAĆI, idiotu koji je gasio auto čim ugleda stranu!
 
trizex je napisao(la):
Ja ne mogu tacno da vjerujem, ljubitelji auta, a ne poznaju one najosnovnije ideje i principe, pa to je zalosno. Pa nece ECU samo na 900 (recimo) obrtaja naglo "pustiti" gorivo opet, pa to auto bi poskakivalo kao kengur kad bi to trznulo, nego ler-gas motoric/ventil pocne vec oko 1500 (nebitno, od proizvodjaca do proizvodjaca) da lagano "dozira" smjesu da bi njezno spustio ler na zeljenu vrijednost.

zavisi sve od proizvodjaca,sjeti se malo da hibridi sada crpe energiju dok kocis,gase se na semaforu,i ne pale se dok ne prekoracis 40km/h i to bez trzanja kao sto navodis...gledao sma jednom emisiju na kojoj se bas raspravljala ovakva tema i bas su naveli da kod modernih motora(ne mislim na ove od prosle godine nego motore od recimo 95-e godine pa nadalje)prestane ubrizgavanje kod pustanja gasa...
A za to trzanje sto navodis,pa jesi li kad pokusao da pustis i dodas naglo gas,auto trza naravno,cemu ubrizgavanje goriva kada nema potrebe jer ga u kretanju vozila pokrece kineticka sila,a kada dodas gas onda samo odpocne sa doziranjem goriva..To je slicno kao kada puses u propelercic,dok puses ubrzava i kad prestanes on onda nece stati momentalno i kad pnovo puhnes on opet pcne ubrzavati....
 
Član
Yellow je napisao(la):
Odavno ne pročitah većih gluposti k'o u ovoj temi....

I da napomenem: spuštanje niz nizbrdicu u leru ili s ugašenim motorom je kretenluk, gledat da uštediš 1dc goriva, na uštrb sigurnosti ne zaslužuje nikakvu drugu riječ. Da ne ispadne da vrijeđam nekoga, ovo što sam napisao sam prvo rekao svom ĆAĆI, idiotu koji je gasio auto čim ugleda stranu!

Evo ga, još jedna glupost:D Čitavo vrijeme nas par pišemo da na ovaj način ne štediš nego trošiš više goriva!

badboy: Da si novi član možda bi mi bila drugačija reakcija, no godinama si na forumu a ne znaš osnove. Ovo vrijedi i za mnoge druge koji imaju tisuće postova a nemaju blage veze.
 
Član
@Nermin pricas o drugim stvarima, moj komentar se odnosi na Frankiev citat, sva tri odgovora su tacna i u pravu, razlikuju se po semantici.

Kocis motorom s 5000 rpm, sve do 2000 motor ne trosi kapi goriva, na 1800 ECU "preuzima" kontrolu da bi ga lagano odrzao na 900 rpm. A da drzim ovdje predavanja sad na tematiku 1000 zasto 1000 zato, ne pada mi na kraj pameti.


@edoze ima veze, ecu hoce da odrzi ler na 900 rpm (recimo da je to fabricki zadana vrijednost), ali nije isto drzati tih 900 rpm kad stojis, i nema opterecenja mjenjaca, tockova, kretanja itd, i kada se kreces ulicom u drugoj brzini na 900 rpm, kad izbacis iz brzine motor se naglo rastereti , te obrtaji skoce dok ECU skonta sta se dogodilo, pa se nakon kojeg trenutka smire ;)
 
Član
trizex je napisao(la):
@edoze ima veze, ecu hoce da odrzi ler na 900 rpm (recimo da je to fabricki zadana vrijednost), ali nije isto drzati tih 900 rpm kad stojis, i nema opterecenja mjenjaca, tockova, kretanja itd, i kada se kreces ulicom u drugoj brzini na 900 rpm, kad izbacis iz brzine motor se naglo rastereti , te obrtaji skoce dok ECU skonta sta se dogodilo, pa se nakon kojeg trenutka smire ;)

Svaka ti dala, kuzim:cool:
 
Član
ZELA GTI :

badboy: Da si novi član možda bi mi bila drugačija reakcija, no godinama si na forumu a ne znaš osnove. Ovo vrijedi i za mnoge druge koji imaju tisuće postova a nemaju blage veze.
[/quote]



Pazi Zela druze , razumijem te , al nisam prvo shvatio o cemu je rijec , dok cini mi se Triza nije napisao tj. naveo primjer s bickilom nizbrdo, kad pedalamo trosimo energiju tj. umaramo se , a kad ne pedalamo onda biciklo i dalje ide a mi se ne umaramo tj. ne trosimo energiju ... Tu mi je vec bilo jasnije sta se hoce reci s ovom temom ...

A isto tak ja sam naveo primjer da sam vozio nizbrdo u leru , nisam vozio jer neznam ili slicno vec cisto et zajebancije ... prije je bila clan ELLA-90 cini mi se nick koja je uviejk govorila dok ide nizstranu da ide u leru pa smo se zezali na njen racun ...


;););)
 
@ trizuljak,ma isto mi kontamo ali drugacije objasnjavamo...Upravo to sto ti edi pricas,motor ima "standgas" na recimo 900rpm,i kada si u leru u nizbrdici motor tezi da odrzava te obrtaje i trosi,a kada je u brzini onda kineticka energija to obavlja i time motor ne treba da dodaje goriva cime i potrosnja opada...
 
Član
Vjerujte mi, nemojte o ovome početi sa drugarima, pogotovo sa onim što "znaju" oko kola, a plaćaju majstora da im naduva gumu jer ne zna koliki pritisak treba ili sijalicu zamijeniti, provjeriti nivo vode, ulja,..., osnovne stvari.:icon_evil:
 
Član
teretanas je napisao(la):
koliko neukih ljudi na jednom mjestu:D
:lol:

trizex je napisao(la):
@Nermin pricas o drugim stvarima, moj komentar se odnosi na Frankiev citat, sva tri odgovora su tacna i u pravu, razlikuju se po semantici.

Kocis motorom s 5000 rpm, sve do 2000 motor ne trosi kapi goriva, na 1800 ECU "preuzima" kontrolu da bi ga lagano odrzao na 900 rpm. A da drzim ovdje predavanja sad na tematiku 1000 zasto 1000 zato, ne pada mi na kraj pameti.


@edoze ima veze, ecu hoce da odrzi ler na 900 rpm (recimo da je to fabricki zadana vrijednost), ali nije isto drzati tih 900 rpm kad stojis, i nema opterecenja mjenjaca, tockova, kretanja itd, i kada se kreces ulicom u drugoj brzini na 900 rpm, kad izbacis iz brzine motor se naglo rastereti , te obrtaji skoce dok ECU

skonta sta se dogodilo, pa se nakon kojeg trenutka smire ;)

Tako je trizex.
 
Top