Potrošnja nizbrdo (u leru i u brzini)

Potrošnja nizbrdo (u leru i u brzini)

Pozdrav društvo. Evo jedne teme za razmišljanje . Čitao sam u jednom broju Auto Bild-a jednu interesantnu rubriku. Zvala se nešto kao 'kafanske priče vozača' i bilo je nekih klasičnih mitova tamo. Npr. za saobraćajce 'Nema šapke, nema kazne' i sl. Od svih, meni je jedan mit privukao posebnu pažnju. Mit kaže: "Auto troši manje ako ga nizbrdo voziš u leru". Meni je to logično jer radi na najmanjem broju obtaja.

Međutim, u Bildu piše da je mit netačan i da kod novih automobila, čim se pusti papiučica gasa, prestaje ubrizgavanje goriva, a kad je auto u leru, ECU misli da auto stoji i onda ubrizgava gorivo kako motor ne bi ugasio. Ovako je doslovce pisalo. I zaključuje se da manje troši ako je u brzini.

Pošto je rečeno da prestaje dotok goriva ako je skinuta noga sa papučice gasa, onda se može zaključiti da motor ne dobija ni malo goriva , tj. radi na 'suho' - što naravno nije tačno!

Pod pretpostavkom da gledamo jedan izolovani deo puta (recimo 2km) nizbrdo, a ne i nastavak ravnog puta gde možemo iskoristiti ubrzanje postignuto na nizbrdici i bez dodavanja gasa preći još 1KM (npr), šta je vaše mišljenje?

Eto morao sam da podelim s vama, ne bi li smo došli do nekog zajedničkog zaključka i logike kojom se vodio novinar Auto Bild-a.

P.S. Pitanje je zapravo postavljeno na jednom drugom forumu al zbog (bar mog) interesovanja o rješenju zagonetke - prenosim pitanje i ovdje.
 
Član
Pa ko ima prikaz trnutne potrošnje na bordu , može viditi da kad se koči motorom potrošnja je 0,0 Lit tako da priča pije vode , dok na leru znaju pokazivti (npr. 0,6 Lit na sat vremena)
 
Član
upravo sto je djordje napisao..

licno sam testirao na citroenu c3 1.4hdi

nizbrdo u brzini bez gasa, na nekih 1500-2000 obrtaja pokazuje 0.0
a u leru pokazuje 0.2-0.3
 
Član
A u oba slucaja pusten gas ne znam kakva je razlika kad ga vozis u leru i kad ga vozis u brzini
A i ne znam je li teoretski moguce da auto ne trosi gorivo dok radi
 
Član
ma mora baar maaalkice goriva doci u motor,probao na svim brzinama i na 240 kad pustim gas pise 0.0 :D
 
Franki je napisao(la):
A u oba slucaja pusten gas ne znam kakva je razlika kad ga vozis u leru i kad ga vozis u brzini
A i ne znam je li teoretski moguce da auto ne trosi gorivo dok radi
Eh to boldirano i jest ključ zagonetke....?
 
Član
Kad koci motorom valjda mu ne treba nista goriva, sad jel ga i nista ne dobija - to ne znam, al moguce.

Mi smo jos davno to probavali, ugasiti auto u voznji prilikom kocenja motorom - i apsolutno nema nikakve promjene u zvuku motora i sl.
 
Član
Ne moze kod starijih auta sa karburatorom, al kod novijih kod kojih je sve elektronski regulisano, postoji prekid dotoka goriva kod kocenja motorom.
 
Član
Koji god je auto u pitanju, mislim da manje troši u brzini. Jer ovako točkovi faktički guraju klipove i motor lakše radi, nego kad je u leru, onda sam radi i više mora potrošiti goriva.
 
Član
Franki je napisao(la):
A i ne znam je li teoretski moguce da auto ne trosi gorivo dok radi
Ne radi.Auto se samo kotrlja nizbrdo a motor je automatski ugasen kao kad ga ugasis na kljuc.


kavaz je napisao(la):
Ne moze kod starijih auta sa karburatorom, al kod novijih kod kojih je sve elektronski regulisano, postoji prekid dotoka goriva kod kocenja motorom.
Mislim da je tako ;)
 

187

Član
djordjep je napisao(la):
Pa ko ima prikaz trnutne potrošnje na bordu , može viditi da kad se koči motorom potrošnja je 0,0 Lit tako da priča pije vode , dok na leru znaju pokazivti (npr. 0,6 Lit na sat vremena)

;) to je to..

kad ti ides nizbrdo i u leru je auto to ti je isto kao da stojis na semaforu, a dok kocis motorom bukvalno ne trosi nista.. kao sto su kolege gore iznad navele, ne dolazi gorivo, tockovi sami guraju auto "da se ne ugasi"... itd
 
Član
Znaci neki dan sam bas vozio iz Petrovca prema Kljucu pa ima jedan dio malo nizastranu ... izbacio iz brzine i lagano ....

Znaci potrosio ssam vise goriva nego kao sto bih normalno isao tj. kocio motorom ????:icon_rolleyes::icon_rolleyes:
 
Član
U mene bord prikaziva u leru da trosi 1l na 100 km, a kad je u brzini 0.0 xD Al opet postoji i ovo nisam bas neki mehanicar, al vidim neko pise kad je u leru ecu misli da stojis, pa jbt ova novija malo auta ako nemaju tih senzora da znaju kad ides a kad stojish malo mi nelogicno,
 
Član
Znam na sta ciljas, al' zanemari taj detalj, samo skontas da kad pustis gas nizbrdo u brzini, tockovi okrecu motor, umjesto obrnuto ;) ECU gasi dizne jer nema potrebe da rade
 
Top