Polaganje vozačkog ispita sa 16 godina

Polaganje vozačkog ispita sa 16 godina

Član
znam znam....ja nisam rekao da je 100% moje tacno..ja sam tako cuo..a njihove zakone nisam gledo..tako da sam ja to samo prosljedio...al ovo kod njih i ima smisla..jer im je policija drugacija nego nasa ..milion puta..
 
Član
Kupis sebi auto ulozis u njeg i onda te neki klinac grune nema u nas zakona za takvu odredbu da se polaze sa 16.
Malo im sto ti u pet godina naberu za voznje poslje jedanaest pa bi spustili na 7god tj polaganje sa 16.Djelomicno podrzajem ovu soluciju:icon_biggrin:
 
Član
to jest sve...ja bi bio presretan kad bi ovaj zakon dosao..al ako ce ovaj zakon stupit na snagu..moraju dobro da sastave neka ogranicenja..kazen ili nesto..jer jedno 90% njih ce krsit to pravo da voze s nekim starijim ..i ogranicenje..i konjazu..a ne kubikazu...i svasta nesto
 
Prvo, koliko ce zapravo roditelja imati vremena da se vozikaju bezveze sa sinom, ili ako trebaju negdje pa ajd da on vozi, da se voze sporije i da se nerviraju ? Drugo, ko ce kupovati ta auta i postovati ogranicenja o kubikazi ? Odgovor, vrlo malo, ili niko. Ovo je mala zemlja, gradovi su relativno mali, nije Amerika ili Europa pa da nesto ovakvo i ima logike.
 
Član
je*em im ono za vožnju poslije 23:00,a redovne kontrole ,jednom me ufatili i oprostili i više nesmijem ići,
imam vozačku 3god teže je voziti po danu naveče ionako nema nikoga na putu poslije 10 sve pusto ovde kod nas,
ne bi trebali dozvoliti onima od 16 da polažu ovi od 18 nemaju pameti dočepa se auta i 120 kroz grad...
 
Član
Ja ne podrzavam ni u kom slucaju...da u dosta zemalja se moze polagati sa 16 godine,ali malo je zemalja koji ne dopustaju polaganje sa 16 a imaju sa ovako malo naroda toliki broj saobracajni nesreca kao mi ! Roditelj ne roditelj ja nebi dopustio !
 
Da sam mladji, slozio bi se, stariji sam od 18, i opet se slazem! Nemojte bezze generalizirat stvari, da su svi ispod 18 balavurdija koja nema pojma ni o cemu! Evo ja sam vozio prije nego sto sam polozio, ne govorim ja o vozanje po "selu", vec kroz centar grada i okolica, i nikad nikakvih problema nisam imao! Do znanja sam na pocetku dobio od roditelja sta i kako ce biti ako sta se zasere! Znaci, sve je od dijeta do dijeta kako ce se ono ponasati! Ja sam vozio pa mi starom niko nije rek'o "en' onaj tvoj pravi belaj", tako da! Mada ovo vise ide na to da se autoskole obogate, jer svi znamo kako je danas za vozacku, ako nemas auto i vozacku, nema te nigdje!

@zela, sta spominjes te glupe zakone o slovu P i voznji poslije 23 sata? Sta je tacno iz ta dva zakona, tj. sta to od njih donosi dobro nasem saobracaju i njihovim ucesnicima?
 
Član
Ne donosi ništa dobro,čitaj malo bolje u kojem sam kontekstu pisao.Rekao sam da se zakoni ne poštuju,kao što se ni ovaj neće poštovati ako dođe na snagu.Znači vozit će pijani klinci sa tatinim mrcinama.Nitko nije govorio da će se svi ponašati kao hajvani,ali dosta njih sigurno hoće.

Taj tvoj primjer mi je smiješan,šta očekuješ da ti kažem na tvoju vožnju po gradu bez vozačke?Bravo majstore,moj si idol?
 
Član
Ti rece vozio prije nego sto si polozio i to po gradu.... pa gdje to normalno?? Aj eto nisi divljao i sl, ali zamisli neko te odzada udari, a ti bez vozacke... po meni to nikako nije normalno,...
 
Član
Kakvih 16 godina??? Svaka cast izuzecima, ali 90% te djece ne zna gdje je supljo,a u glavama im tornada sviraju!
Treba prepraviti i postojeci zakon, pa nakon polaganja sa 18 god da jos 2 god ne smijes voziti bez prisustva roditelja ili zakonskog staratelja, to bi dalo efekta na sigurnost i razvoj svijesti kod mladih vozaca.

A ovo se predlaze samo da auto-skole zgrnu pare ... taman je njima stalo do sigurnosti ... boli njih k*c za sigurnost, gledaju samo kako dzepove da napune.
 
Nisam ja u opste rek'o da je to u redu! Nije u redu sto sam vozio bez vozacke! Al' govorim da nije svaka osoba ispod 18 godina debil koji ce cim uzme sta u ruke sj*at da izvines! Ne znaci da su "svi" debili koji nemaju dvije ciste u glavi!
 
Član
Nitko to nije ni rekao.Glupo je tako generalizirati,ali sigurno je da si sa 18-19 godina zreliji nego sa 16.Bar bi trebao biti:DZar ne?

Sebe si davao kao primjer, a u biti si radio glupost i kršio zakon.Posljedice su mogle biti kobne...Nismo pričali o pojedinim primjerima,nego o većini
 
Član
Ovo i ne bi bilo tako loše...Ovi što polože sa 16 bi uz ovaj niz ograničenja i naravno nadzor starije osobe sa 18 bili normalniji i pažljiviji i bolji vozači nego ovi što polože sa 18 i imaju punu slobodu!!!
 
Član
darko13 je napisao(la):
Ovo i ne bi bilo tako loše...Ovi što polože sa 16 bi uz ovaj niz ograničenja i naravno nadzor starije osobe sa 18 bili normalniji i pažljiviji i bolji vozači nego ovi što polože sa 18 i imaju punu slobodu!!!

potpis ko kuca
 
Top