Polaganje vozačkog ispita sa 16 godina

Polaganje vozačkog ispita sa 16 godina

Član
Ma ja bih to i pustio da
-autoškole rade svoj posao kako treba
-da doktori rade ljekarski za vozački kako treba


Ovako može položiti obrijani majmun ako priloži 50 ili 100 maraka i sutra je na cesti, za volanom...nebitno koliko godina imao...
 
Član
Ma kakvi roditelji,često su oni gore od djece.Dignuti granicu na 20 godina,ili vršiti neke detaljnije preglede psihičkog stanja ,jer ko sve vozi danas,to je za ne povjerovati.Sve neki trkači strašni,danas na cesti,sutra na groblju.
 
wade_ je napisao(la):
Ma kakvi roditelji,često su oni gore od djece.Dignuti granicu na 20 godina,ili vršiti neke detaljnije preglede psihičkog stanja ,jer ko sve vozi danas,to je za ne povjerovati.Sve neki trkači strašni,danas na cesti,sutra na groblju.

Danas SVAKO vozi, svako ima vozacku i svako ima pravo da polaze... To se zove demokratija:lol::lol:

A sad nesto u vezi polaganja kad vec razglabate, zar ce neka budala promjeniti misljenje bez obzira koliko godina da ima 16/18/20... po meni to je nikakva razlika...
I da postave granicu polaganja na 21 zar bi to smanjilo broj nastradilh, cisto sumnjam da bi... Broj udesa mogu smanjiti samo gusce rasporedjene i redovne policiske kontrole, vece kazne, veci broj kamera i radara... naravno sve ono sto ne odgovara nama, ali jedino tako se moze smanjiti... A polozio neko sa 16 ili 20, svejedno je, on ce da divlja i sa 20 kao i sa 16.... A ovi sto i ne docekaju vozacku, sami pali, sami se ubili, ali njih ako policija zaustavi u prekrsaju treba da mu zabrane polaganje do 25, pa da vidis kako bi ostali pazili, i bili sjeli za volan prije polaganja...:icon_mad:
 
Član
Sve je to u redu a kako u njemackoj i ostalim razvijenim zemljama se polaze sa 16 to mi nikako nije jasno
 
Član
Cutite nek' se polaze sa 18(Inace punim za 15 dana) :cool:

Vozim auto cesce, al' nikad glupiranje, nema se potrebe za tim ;)
 
Član
Ovo da voze sa roditeljima do 18-e je najbolje rjesenje. Kada gledam iz danasnje perspektive, ja ni sa 18 i polozenom vozackom nisam bio ni blizu spreman za volana. Tad mi se cinilo kao da jesam, ali danas to malo drugacije gledam. Svejedno voznja sa nekim u pocetku i kad imas 18 je dosta korisna, a ovo sa 16 da se uvede, pa oni koji voze do 18 sa roditeljima, bar 50% bi ih kasnije mnogo bolje i sigurnije vozilo. U pocetku ti treba neka blokada u mozgu da ne radis svasta sa autom - a ti je u tim godinama nemas, zato voznja uz starije - koji bi predstavljali tu blokadu bi bila od velike koristi. A kad vec skupis nekog iskustva, drugacije gledas i na neke stvari i mnogo vise pazis. Al tesko da ce biti sta od toga kod nas, kod nas samo radare postavljaju i to im je jedino rjesenje za sve saobracajne probleme. Sto se pokazuje vec niz godina kao neefikasno, al koga briga, dok se lova uzima...

golfxx je napisao(la):
Sve je to u redu a kako u njemackoj i ostalim razvijenim zemljama se polaze sa 16 to mi nikako nije jasno

Tamo ljudi zaduzeni za saobracaj imaju i nesto sto se zove mozak.
 
golfxx je napisao(la):
Sve je to u redu a kako u njemackoj i ostalim razvijenim zemljama se polaze sa 16 to mi nikako nije jasno

zato sto im je mentalitet drugaciji. zato sto roditelji znaju odgojiti djecu na najbolji nacin, sto im skolstvo uredjeno, policija, auto skole, zakoni,....
 
_Leta_AvantGarde_ je napisao(la):
wade_ je napisao(la):
Ma kakvi roditelji,često su oni gore od djece.Dignuti granicu na 20 godina,ili vršiti neke detaljnije preglede psihičkog stanja ,jer ko sve vozi danas,to je za ne povjerovati.Sve neki trkači strašni,danas na cesti,sutra na groblju.

Danas SVAKO vozi, svako ima vozacku i svako ima pravo da polaze... To se zove demokratija:lol::lol:

A sad nesto u vezi polaganja kad vec razglabate, zar ce neka budala promjeniti misljenje bez obzira koliko godina da ima 16/18/20... po meni to je nikakva razlika...
I da postave granicu polaganja na 21 zar bi to smanjilo broj nastradilh, cisto sumnjam da bi... Broj udesa mogu smanjiti samo gusce rasporedjene i redovne policiske kontrole, vece kazne, veci broj kamera i radara... naravno sve ono sto ne odgovara nama, ali jedino tako se moze smanjiti... A polozio neko sa 16 ili 20, svejedno je, on ce da divlja i sa 20 kao i sa 16.... A ovi sto i ne docekaju vozacku, sami pali, sami se ubili, ali njih ako policija zaustavi u prekrsaju treba da mu zabrane polaganje do 25, pa da vidis kako bi ostali pazili, i bili sjeli za volan prije polaganja...:icon_mad:

Upravu si drug, jedino da se pooštre mjere pri polaganju, da nema potplate al za sitnicu da padas, da ides na predavanja neko vrijeme, ispite...Ja znam momka koji mi je skroz bliža rodbina ,neću otkrivat.Znaci on ima preko 25 god. i vozi po malim ulicama veoma brzo.I ja koji imam 16 god. ga nekad zapitam kako bi mu bilo nedaj Bože da udari neko malo dijete da dijete izleti na ulicu i nedaj bože smrti?Mislim da bi bilo najbolje jedno mjesec dana samo predavanja o odgovornosti za volanom a da se može i sa 16 polagat.
 
Član
jesu ovi instruktori gladni,, sta sve oni namecu samo
da profitiraju vise,, malo im 800km po kandidatu,,
najbolje stavit po 3,4 hiljade onda ce biti zadovljni,, djubrad :icon_mad:
sto neko vec napisa, ovo bi moglo imati pozitivan efekat na mlade vozace, da steknu
potrebno iskustvo i rutinu, pa da onda sami bezbjedno upravljaju vozilom , podrzavam
zakon,, sve sem tacke ogranicenja, 10 u redu ali 20 je previse, samo ce stvarati guzvu,,
puuuuuun i ne pustaj :123::lol:
 
Top