Automobilska pitanja - sitni problemi, savjeti i informacije

Automobilska pitanja - sitni problemi, savjeti i informacije

ljudi moji propuh mi je u autu, to nije normalno :D zrak kroz ventilaciju ulazi, bez obzira sto je na nuli, kako brze idem sve vise. nemam pojma kako to funcionise, jel negdje zapelo pa nece da zatvori ulaze skroz? a zadnjih par mjeseci mi onaj materijal ispada kroz ventilaciju, spuzvasto ono, da nije do toga? i kako cu rijesit?
smrzo se ja ujutro dok na posao idem :D
 
kakve zice? radi onaj od ventilacije, kad pojacavam, mijenja se, radi od klime dugme. sve. samo eto, kad je na nuli, isto kao da i nije. najvise me birne sto u bosni propuh ubija :D da sam ja gdje drugo, pa hajd
 
Allo čeljadi.....
Goljf 2
Od cega ukrasti struju za:
a) upaljac pepelnice znaci i + i - jer kod mene je onaj stari tip iz 84
b) spajanje radija da se pali/gasi kad se dadne kontakt,
c) da li je tko spajao zujalicu za svjetla shema neka

unaprijed hvala
 
Član
kakve zice? radi onaj od ventilacije, kad pojacavam, mijenja se, radi od klime dugme. sve. samo eto, kad je na nuli, isto kao da i nije. najvise me birne sto u bosni propuh ubija :D da sam ja gdje drugo, pa hajd

Okreni na grijanje i ne pali ventilaciju i taman ce ti biti ugodno do posla :D

U svakom autu je tako, kod novijih je to manje zbog filtera kojeg imaju a na starijim vozilima je to malo izrazenije jer nemaju filtera. Zrak ulazi kad vozis i prolazi pored ventilatora i ide dalje u vent. Odvode. Samo okrenes na grijanje haha tako sam ja radio na fordu :D

Allo čeljadi.....
Goljf 2
Od cega ukrasti struju za:
a) upaljac pepelnice znaci i + i - jer kod mene je onaj stari tip iz 84
b) spajanje radija da se pali/gasi kad se dadne kontakt,
c) da li je tko spajao zujalicu za svjetla shema neka

unaprijed hvala
Plus povuces sa akunulatora, stavis pola kvadrata zicu ili kvadrat ako ces nesto jace napajati, i stavis 10A osigurac kod akumulatora na tu zicu. Minus uzmes bilo gdje na sasiji, jer sasija ti je kompletna masa, masa mora biti iste debljine ka i plus.

Radio spojis normalno na aku kako i ide, imas pobudu na radiu, na radiima inace dodje crvena i zuta zica i crna, crna je masa, kod vecine zuta je pobuda a crvena plus, kod sony radia je crvena pobuda a zuta plus. Ali lako znas koja je plus a koja pobuda, samo vidis koja je deblja od te dvije zice i koja je deblja ta je plus, a tanja je pobuda. Onda skines plastike da dodjes do brave, uzmes unimer i stavis na Volte, onda minus stavis na masu a plus na nekih od kontakata i daa kontakt i gledas na kontaktima na kojem ces dobiti plus kad das kontakt a izgubiti kad oduzmes kontatk. Kad nadjes tu zicu onda samo pobudu sa radia dovedes na tu zicu i to je to. Kad das kontakt imaces radio upaljen kad ugasis kontakt, gasi se i on. Mwlemoriju neces izgubiti i to je to.

Zujalicu kupis novu za 15-20km i dodje ti sema uz nju.
 
Poslednja izmena:
ma jebes ga, nije mi do sad tako bilo :D ima i kod mene filter. na grijanju mi svako jutro stoji :D

a de mi reci za sta je ona spuzva sto ispada kroz ventilaciju? za sta ona tamo sluzi? neka izolacija?
 
Član
spuzva ti ispada jer se ona nalazi na spojevima crijeva od ventilacionih kanala, ta se spuzva sada raspada i upada u auto, vremebom ce i puhanje oslqbiti jer ce imati dosta rupa okolo na spojevima. Takodje se nalazi na klepni toplo hladno i dihtung okolo koji se opet rwspada i upada u auto...
 
cime oprati hrdju ovu sa platna, (inace oplate od gepeka mercedes 124 pa u onim dzepovima ovo bude)
yKNvTxS.jpg
 
Top