Automobilska pitanja - sitni problemi, savjeti i informacije

Automobilska pitanja - sitni problemi, savjeti i informacije

Član
Nov karburator je otprilike te cijene, samo mu traži račun ili neki dokaz da je nov...da ne bude repariran.
Međuploča je komad metala, koji na jednoj strani ima otvor prilagođen kačenju na usisnu granu (od golfa), a na drugoj strani otvor na koji se montira karburator (od stojadina) i nije nikakva nuklearna fizika. Montaža i podešavanje sajle gasa i sajle sauga-čoka i onda podešavanje karburatora da motor lijepo pali, vozi i troši...
karburator - 120
međuploča - 30
sajle + podešavanje njihovo - 50
podešavnje karburatora - 30

Dakle ni u kom slučaju ne bi preko 250 maraka trebalo biti uključujući i rad majstora...jedino ako kod vas u Zapadnoj Hercegovini nisu majstori i dijelovi osjetni skuplji nego inače u državi...zato i kažem da mi je to 300-400 maraka van pameti.
 
Aj dok prodje ovi blagdani pa cu gledat sljedeci tjedan, malo urazumit ovoga majstora, i ja cu inzistirat da odem u autodijelove i kupim nov karburator, plocu takodjer kod tokara da napravi, (a mogao bi i ja dat ruke ako trebadne rastavljat oko volana i tablu onu)
ako nece tako, preko skype live cemo ga postavljat :D

A skupo je ja sam dosta dijelova za mercedesa 124 kupovao preko pika, npr siroka lajsna kod nas 300km, kupljena za 110, sva cetiri el podizaca 120, kod nas ide cijena preko 300....
 
Član
Kod nas su ruke puno skuplje na stranu dijelovi. A kad si vec kod djelova orginalni naslonjac za ruku w202 mi zena poslala za 30km a kod nas ga nisam mogao nac ispod 100km
 
Na golfu nista nisam radio samo smanjio salu gasa za dva zuba, odkako je otpolilo ok se ponasa, potrosnja se krece oko 10tak litara normalne kombinirane voznje, na otovrenoj to ide nize koji decilitar :D
To je ta zvijer :facepalm:
uBwmGCh.jpg


Nego imam drugo pitanje da li je tko kupovao, saznao, zna, poznaje, itd..... nesto o ovim akumulatorima
http://www.olx.ba/artikal/14575998/akumulator-schneider-55ah-promo-cijene-akumulatori/
kvalitet, pouzdanost......
:turbo:
 
Član
Gdje pise na dubokim karambolkama da su West Germany , nije valjda ispod ovih sina ?
Posto na njima nista ne mogu naci ,samo neke brojeve na ovoj prednjoj , hocu da ih uzmem pa zato pitam ??

Na spojleru pise West Germany ;)

326014f26b57815dbb0acbcaeaa5bd756109922721ad106e.jpg

a0653766bf5ea239662c1529eed41cf7d8feb08b467d8b12.jpg
 
Član
njemci obicno otisnu zig na vidljivo mjesto, vjerovatno su neki lijevi branici... ne znam tacno gdje se nalazi na tom braniku
 
Top