Automobilska pitanja - sitni problemi, savjeti i informacije

Automobilska pitanja - sitni problemi, savjeti i informacije

Evo mozda kome jos zatreba ja sam oprao sa permetalom,
d9qXFUr.jpg

skinilo je 90% hrdje
IQ37FQV.jpg
 
Planiram da kupim pasata 2003 ili 2004 godiste. Interesuje me po vasem misljenju da li je bolje da uzmem dizela 1.9tdi ili benzinca 2.0 plin? Sta je ekonomicnije za odrzavati i pouzdanije? Plin je sigurno jeftiniji sto se tice potrosnje
 
Član
Planiram da kupim pasata 2003 ili 2004 godiste. Interesuje me po vasem misljenju da li je bolje da uzmem dizela 1.9tdi ili benzinca 2.0 plin? Sta je ekonomicnije za odrzavati i pouzdanije? Plin je sigurno jeftiniji sto se tice potrosnje
Pouzdaniji tdi a jeftiniji za odrzavanje benzinac, iako nije to nikakvo mjerilo sve zavisi na kakvo auto naletis. :)
 
Član
Ljudi shvatite jednom, ako neceg ima puno to ne znaci ni najmanje da je bolje od neceg sto ima manje...
Uzmimo zvake, orbit ima gdje hocete, je li to znaci da je orbit bolji od cunga lunge ili nekih drugih? Ne znaci :D
Ako imas sony playera na svakom cosku a pioneer haman nikako, to ne znaci da je sony bolji, sony je bizoterija u odnosu na pioneer...
Benzin je puno pouzdaniji i manje kvarljiviji od dizela, kod dizela haman i nema sitnih kvarova, svaki kvar je haman fatalan i za dzep i za glavu...
 
Član
Sta to fali 2.0 motoru? Hoce potrositi al hoce i ici...stvarno ne kontam ove ljude koje voze francuze i komentarisu njemacka vozila...tdi pouzdan? Pa u bosni nije pouzdan nije ni onaj iz prodavnice....da ne pricam onaj iz EU sto mu je vracen sat bar 300 hiljada :)
 
Član
Sta to fali 2.0 motoru? Hoce potrositi al hoce i ici...stvarno ne kontam ove ljude koje voze francuze i komentarisu njemacka vozila...tdi pouzdan? Pa u bosni nije pouzdan nije ni onaj iz prodavnice....da ne pricam onaj iz EU sto mu je vracen sat bar 300 hiljada :)
Vijerovatno je meni ovaj post bio upucen meni ne djelim auta odakle dolaze i da dugogodisnji sam vlasnik vw i vw mi je drazi od pezo-a. Nisam ja rekao nista da mu fali ali je tdi motor bolji od tog 2.0 prednosti tdi-a je da moze vise preci,bolje ide, bolje drzi cijenu i vise se traze kod nas. Da je tdi toliko smece nebi ga vw koristio na le mansu i na reliju paris dakar. Za razliku od oggy-a i rs-a ja nisam naklonjen ni benzincu ni dizelu nego sam samo iznio svoje neutralno misljenje.
 
Član
Po cemu zakljucak da dizel vise predje od benzinca??? Pogotovo tdi? Bolje ide? Gdje ide bolje? Nisam rekao da je tdi smece ali grijesis za benzinski motor koji takodje drzi cijenu kao i dizel...vw naravno. Jest niza cijena al je drzi. Druga stvar dizel koliko drnda i koliko je skup za odrzavanje kao i koliko je cijena veca u startu je zalosno. Toliko na benzincu goriva nema sanse da potrosim za par godina. Dizel ko vozi 20 25 hiljada godisnje je ok...a mi ovuda po bosni jedva 15 tako da nema rasprave
 
Top