Automobilska pitanja - sitni problemi, savjeti i informacije

Automobilska pitanja - sitni problemi, savjeti i informacije

Član
Koliko sam ja čitao ne podnose se ti neki aditivi, pa se valjda stvara neki talog. Ispusti ti to i naspi ako možeš pronaći neka od ova tri preporučena:

- PROCOR TM 108
- REVKOGEL 2000
- GLYSANTIN G33
 
jel poseban osigurac za zadnje brisace? ili je zajednicki sa jos necim? hocu da iskljucim skroz zadnji brisac, pa trazim nacin, da ne sijecem zice :) seat ibiza je u pitanu
 
Član
Dva motora za brisace, dva releja za brisace, jedan za prednje, drugi za zadnji brisac, logicno bi znaci bilo da imaju i dva osiguraca.
Pod kojim rednim brojem je, to treba potraziti na google na osnovu modela auta.

Ovako semu nadji za svoje auto i znati ces ;)
fuse_block.jpg


EDIT: Mozes izvaditi i relej od od zadnjeg brisaca sa relej table i time bi ga iskljucio.
 
Poslednja izmena:
Član
Znal neko cemu sluzi ovo malo crijevo ono dodje na usisnom crijevu prije leptira ima neke veze sa iberlaufom Sad neznam koje uglavnom vuce zrak kad auto radi i kupi kondenz a msm da nebi trebalo to radit jer kad sam skidao usisnu granu bila je puna ulja i kondenza
 

Prilozi

  • IMG_20150128_132414.jpg
    IMG_20150128_132414.jpg
    893,4 KB · Pregleda: 25
Član
Ev ovako... Imam BMW E90 sa slike 320i ... nedavno sam primijetio da mi zadji lijevi tocak koci samo nekih 2 do 3% ... s tim da mi BC ne izjavljuje nikakvu gresku niti se pojavljuje ABS lampica niti ista drugo sto mi je strasno cudno... nisam isao u Tomic da vidim u cemu je problem ali prije svega da pitam vas.Malo sam se okolo raspisao i rekli su mi da je moguce da je DSC crko (ali opet mi cudno jer ne pokazuje to) , odnosno navodno da ulje ne dolazi do te kocnice nikako.Tak su bar rekli ovi nasi privatni mehanicari.Pa da pitam vas ovdje ako se ko razumije sta bi kojim slucajem moglo biti? Unaprijed zahvaljujem!!! :D
 
Član
Pozdrav raja,

Evo ovako, auto mi je golf 4 tdi 74kW iz 2002. godine. Nije ništa ozbiljno u pitanju ali eto da pitam vas.
Problem je u pokazivanju prosjeka potrošnje goriva, tj. pokazivanje pogrešne brojke potrošnje. E sad da objasnim, kad auto upalim i na ekranu je namješteno da pokazuje prosjek (opcija broj jedan) i krenem voziti pokaže mi prosjek na primjer 20l i treba mu sila kilometara da mu se skine na približno kako treba cifru, znači pokaže na početku stvarno veliku cifru prosjeka potrošnje i neće tokom vožnje da taj prosjek spadne na korektnu cifru ( sa npr. 20l spadne na nekih 9, 10l i to nakon stvarno dosta kilometara), dok npr. u mog rođaka nije tako, prosjek se brzo mijenja i ne treba bruka kilometara da pokaže pravu cifru.
I još da dodam da nemam problema sa velikom potrošnjom uopšte, potrošnja je tu negdje kako i piše u knjizi (naravno zavisi kakve sam volje pa želim li da ga baš vučem pa da mi potroši više).

Još jednom ukratko, kad krenem voziti prosjek bude ogroman i nakon duže vožnje prosjek ne spadne na kako treba cifru nego drži na velikoj cifri, pokazuje više nego što je prava potrošnja.
 
Član
Pozdrav raja,

Evo ovako, auto mi je golf 4 tdi 74kW iz 2002. godine. Nije ništa ozbiljno u pitanju ali eto da pitam vas.
Problem je u pokazivanju prosjeka potrošnje goriva, tj. pokazivanje pogrešne brojke potrošnje. E sad da objasnim, kad auto upalim i na ekranu je namješteno da pokazuje prosjek (opcija broj jedan) i krenem voziti pokaže mi prosjek na primjer 20l i treba mu sila kilometara da mu se skine na približno kako treba cifru, znači pokaže na početku stvarno veliku cifru prosjeka potrošnje i neće tokom vožnje da taj prosjek spadne na korektnu cifru ( sa npr. 20l spadne na nekih 9, 10l i to nakon stvarno dosta kilometara), dok npr. u mog rođaka nije tako, prosjek se brzo mijenja i ne treba bruka kilometara da pokaže pravu cifru.
I još da dodam da nemam problema sa velikom potrošnjom uopšte, potrošnja je tu negdje kako i piše u knjizi (naravno zavisi kakve sam volje pa želim li da ga baš vučem pa da mi potroši više).

Još jednom ukratko, kad krenem voziti prosjek bude ogroman i nakon duže vožnje prosjek ne spadne na kako treba cifru nego drži na velikoj cifri, pokazuje više nego što je prava potrošnja.
Ako hoćeš da ti brže pokazuje ideš na opciju trenutne potrošnje
 
Član
Ako hoćeš da ti brže pokazuje ideš na opciju trenutne potrošnje
znam znam, ali me zanima za prosjek, da li se može nekako promijeniti ili dijagnostikom ili nekako drugačije da češće mijenja prosjek u vožnji, pošto u mog auta se dooosta sporije mijenja u odnosu sa golfom mog rođaka
 
Član
Mala pomoc oko vebastog radi se o modelu A4 od prijatelja 1,9 tdi kupio ga prije par dana problem je u tome sto vebasto slabo grije tj nikako samo puse hladan zrak kada namjestimo sve ostanemo u autu i cekamo da se upali kada se upali samo puse hladno namjesteno na 23 stupnja ,kada upalimo auto auto odmah pocme grijati na gumbu nema nikakva opcija toplo-hladno sta moze bit problem?
 
Član
Zanima me koja je razlika izmedju ova dva lonca ?
Je li moguce da je ovaj na crvenom golfu duzi , mislim dozi ovi zavrsetci nego na ovom ispod ?
Hocu da kupim ovaj dole ali mi nekako kratki ovi zavrsetci rora..

klzhjfklfz.jpg


Untitled737.jpg
 
Član
1.8 g60, auto dok je hladno radi normalno i prima gas, cim se malo ugrije, krene do 2k obrtaja i onda kao trzne i spusti obrtaje do 1k. Dok obrtaji padaju, ne reaguje na pedalu gasa i kad trzene ponovo na 1k, onda opet moze do 2000 da se vozi i sve tako.. Zna li neko sto moze bit ?
 
Golf 2 1,6 benzin prebacivanje na dizela 1,6d/1,6ttd
limarija sto se tice hrdje 85% ok, prednji kraj cijeli utegnut (osim amortizera) +salteblo novo (mjnjac 4brzine), svaka sijalica radi, kocnice izvrsne, brisaci, svjetla (i nema vise nista :D ) zadnji kraj ima nesto na trapu radit cca zamjenskih tih dzidza 80maraka i desni tocak ne koci rucna nikako, unutranjos: tapacirunzi odlicni, sjedala dobri, gume 13 prednje nove, zadnje dobre ...
kod istoga vlasnika je bio 18godina nije lupan, udaran, prekucavan.....
E posto karburator zeza zimi se potrosnja penje kao da se vozi s600, i da se nesto oko toga radi cini mi se bacanje para bi bilo...
Trenutno se razmatra ubacivanje dizelskoga motora i sto je sve potrebno ono osnovno samo da ide... (ugradnja plina iskljucena)
1) dizelski motor (logicno)
2) anlaser
3) instalacija i relej za osigurace
4)filter goriva
5) mjenjac za prvu ruku bi ostao ovaj sa 4brzine (nece se vozat po autoputu, samo od tocke a do tocke b)
6)rezervar manje grlo kod benzinca, a dizelas ima kao nek pregrade da ne pjenusa dizel (loz ulje :D ) (mogao ostat i ovaj samo treba sipat onda kod kuce iz bidona)
7) auspuh bi mogao takodje malo pricekat
8)tacho -//-
9)...
(Zimi auto za 20maraka predje 65kilometara normalne voznje, u nasem vlasnistvu ako se odradi transplantacija ostao bi 3-4godine sigurno)
misljenje, savjet, preporuka, kritika.....
 
Član
Skuplja pita vec tepsija :) imaju majstori za karburatore da se to fino ustimat... ja nebih vadio benzinca...
 
Top