Automobilska pitanja - sitni problemi, savjeti i informacije

Automobilska pitanja - sitni problemi, savjeti i informacije

A ne znam nisam isao kod onoga gore sto si mi ti rekao, jer neki vrag dimi iza karburatora, i susti cim se malo provoza (voda, gorivo pojama nemam)
motor (je koliko toliko odrzavan), Ugradnja novoga karburatora od juga sa prepravkama na golfa jednogrlni cca 250km.... (po meni previse)
Ali eto cak se sve sa orginalnim kljucem otvaraju vozaceva vrata, pali, gepek,rezervar.....
Sad ako se ubaci dizel i koristenje kod nas 3-4godine isplatilo bi se, sad kako trosi ovaj isplatilo bi se u 3mjeseca :D
 
Član
Nov karburator od stojadina je bio stotinjak maraka, treba ti međuploča i da se to uštima na motoru...to ti je najpametnije rješenje. 250 maraka za to je malo puno, nađi nekog jeftinijeg...
 
Član
Moze to sigurno jetinije, a vjeruj mi kentra s benzina na dizela nije jeftina nikako jer uvijek nesto iskrsne i odlucis zamjenit usput pun k... sitnica
 
Nov karburator od stojadina je bio stotinjak maraka, treba ti međuploča i da se to uštima na motoru...to ti je najpametnije rješenje. 250 maraka za to je malo puno, nađi nekog jeftinijeg...
Samo se nadam da nece bit kao sa golfovim karburatorom, tipa onaj saraf gdje se steluje ler gas ima ispod njega neka gumica i ona je pukla i nema nigdje uzet nova, i neka improvizijacija sa gumicom od klime...

Moze to sigurno jetinije, a vjeruj mi kentra s benzina na dizela nije jeftina nikako jer uvijek nesto iskrsne i odlucis zamjenit usput pun k... sitnica
ma znam ali valjda bi bio onda pouzdan sa dizelom, a sad kupovat dizela golfa dok ovo, dok ono kakav je motor ovako onako mozda je i on bio benzinac, prekucan itd itd,
ne znam da li si primjetio u Ljubuskom na kruznom golf 2 1,6dizel kostaju od 2800-3800km i bio je jedan 1,8 on je bio 2200km....
A u svemu tome mene to ne bih nista trebalo sekirat, jer to je auto od buraza (student) koje je uzeo od ujaka (za nesto sitno) i bio je ok 3-4mjeseca i onda je par puta ostao bez goriva :D :D
i vidio da to njemu ne lezi jer trosi dosta parkirao i stoji tako mjesec i pol registracija tece samo smeta pred kucom,
 
Član
Samo se nadam da nece bit kao sa golfovim karburatorom, tipa onaj saraf gdje se steluje ler gas ima ispod njega neka gumica i ona je pukla i nema nigdje uzet nova, i neka improvizijacija sa gumicom od klime...

Neće, ne bi trebalo, dobar je to karburator, pouzdan, ručni saug ima i Bog te veselio...samo to treba neki normalan majstor montirati i nećeš sigurno imati problema.
 
Ma evo pitao nece nitko da se time zahebaje jedino bi taj sto sam gore spomenio da uradi za 250maraka, a cijeli motor ovaj benzin ne vrijedi 150maraka.....
 
Član
decki nije mi dao đavo mira danas se igrao oko gepeka i skinem oznake peugeot i 206 , radio sam koncem jakim. Međutim ostalo mi ono ljepilo, mislim vec predpostavljam kako cu skinuti ALI imate li VI neki savjet ili kućnu čaroliju .
 
Neće, ne bi trebalo, dobar je to karburator, .
Moze to sigurno jetinije, a vjeruj mi kentra s benzina na

Vas dva ste bili u pravu izgleda dobar motor dizel koji kao ne trosi ulje ovo ono krece se cijena oko 350-400eura plust sitnica nabere se oko 1000km, a ima i oni losih dizel motora koji su po 150eura a trose vise ulja nego goriva....
Danas sam isao opet kod jednoga lika veli najbolje od stojadina ubacit nov karburator cijena je oko 120km, dok se napravi medjuploca kod tokara od aluminija i provuce neki cok unutra, tamo vamo sve to posteli veli lik oko 300-400km znaci jos skuplje nego onaj sto mi je nudio da ugradi nov od yuga :D

S tim da me je ovaj uputio da pitam jednoga taxyiste koji voza 1,8 benzin audi jaje sa tim karburatorom od stojadina vec dugi niz godina veli potrosnja se krece oko 6litara....
Tako da ovih dana moram uganjat toga taxystu i pitat :D
 
Član
Ma reko sam iz iskustva :) kad sam radio svoju w123 pa da ti pricam kad sam htjeo odradit motor komplet koliko me je izaslo i koliko je bilo usputnih troskova piiiih na pola puta sam sebi jebes mater sto si ga upce dirao :D skontaj koji ti je bolji jok povoljniji i odradi taj karburator promjeni svjecice i bila
 
Danas isao sa njim gore prema Klobuku (ima ti dosta 123ca za dijalova) od kako je toplije bolje se ponasa ide onaj benzin uf, a samo 55kw :D (naravno kad sam u w124 dizel non-stop)
A veli ovaj lik 500kuna karburator u Metkovicima, i ova ploca od aluminija se pravi kod tokara, tu u selu imam tokara koji mi je pravio neki cep za felge aluminij bila cijena 10km, sad kolika je ta medjuploca ne znam ni kako treba izgledat koje dimenzije, da li ovome sto pravi treba sablon nekakav..... jer isto nekako mi puno 300-400km jos sto vise sto je kolega @Kenno rekao da je i 250km "malo puno" Tako da se moram prije sve informirat da ne bacam tolike pare.....
Prvo moram uganjat ovoga taxyistu znam se sa njim iz vidjena preko staroga, taj lik voza toga audija od 96-97 sigurno i ja sam bio uvjeren da je neki dizelas.....

Ma reko sam iz iskustva :) kad sam radio svoju w123 pa da ti pricam kad sam htjeo odradit motor komplet koliko me je izaslo i koliko je bilo usputnih troskova piiiih na pola puta sam sebi jebes mater sto si ga upce dirao :D skontaj koji ti je bolji jok povoljniji i odradi taj karburator promjeni svjecice i bila
sad su dijelovi w123 po otpadima jos skuplji jer i najmladja ima 30godina.....
Ma promjenio sam svjecice filtere ono lagano opusteno ceprkam nije mercedes :D mislio sam i ona crijeva sva zamjenit tvrda dotrajala, zupcasti, ali karburator koci...
sto je najgore u svemu ovaj skuplji mi je od cure kum :D
 
Član
ma kod nas su majstori skuplji nego kod njih... a znat ce tokar sto treba kad mu doneses novi karb. Nebi to trebalo bit skupo
 
Član
Ama kakve su to cifre, 300-400 maraka, reci im da im je jedna nula viška.
Uostalom bilo je ranije, a možda ima i sada, polovnih karburatora yugo 55 ili stojadin za 40-50 maraka kupiti, i to da su dobri, da se samo trebaju montirati...
 
Član
decki nije mi dao đavo mira danas se igrao oko gepeka i skinem oznake peugeot i 206 , radio sam koncem jakim. Međutim ostalo mi ono ljepilo, mislim vec predpostavljam kako cu skinuti ALI imate li VI neki savjet ili kućnu čaroliju .

Ako nije kasno, uzmi pastu za pranje ruku, razrijedi vodom i oprat ces to, ili ako imas polir pastu ili vosak, mozes rucno trljat, duze je ali se moze skinutu
 
Top