Zatamnjena stakla ( problem sa zakonom ), pomoc ?

Zatamnjena stakla ( problem sa zakonom ), pomoc ?

mario_vts je napisao(la):
Prije dva tjedna u Banja Luci! iza one Boske u centru ili kako se vec zove ta robna kuca dodje pijaca i parking! kad sam dolazio parking je bio dobro popunjen a kad sam krenuo kuci bilo je 5 auta na tom parkingu sa mojim! a drotovi su bili uparkirani na raskrsnici preko puta parkinga! i kada sam usao u auto i izaso sa parkinga su me pod rotacijom zaustavili na sred ulice! ja se sjebo reko sto sam napravio? medjutim gospodin je prisao i lijepo me zamolio za dokumente i da izadjem iz vozila i predjem kod njih! kad sam presao pitali su me znas li zasto smo te zaustavili reko nemam blage veze! kaze zbog folija na autu! ja reko vozim auto sa folijama ima vise od dvije godine i vi ste prvi koji su me ovako velicanstveno zaustavili zbog toga! nikada nikakvih problema nisam imao niti mi je ikad iko rekao sto za njih a prelazio sam i granicu x puta znaci niko ih spomenu nije osim sto su me zamolili 2 puta dali bih mogao supustiti zadnje stako da vide tko sjedi iza! i to je to! medjutim meni cika policajac kaze da je kod njih vec 4mjeseca akcija folija na stanju! jer imaju preko neznam koliko zatamnjenih auta u gradu! i kao mene sljeduje jedna kazna od 40km i to je to mogu dalje! i ako budem imao srece i druga me patrola ne zaustave i opet ne dobijem kaznu! reko super! i sto ja reko sad mogu uraditi da to bude regularno! kaze ti on meni sine samo ti to fino pocupaj i sve ce biti ok, a drugog nacina nemas! a u toku tog razgovora snjima! je proslo najmanje 5 auta koji su tuto completo zatamnjeni bas kao i moj! i pitam ih lijepo zasto ste bas mene zaustavili od toliko auta? pa nepoznato nam auto bilo! uglavnom sam na karju bio laksi za 20km!

zato su policajci takvi (korumpirani i lako podmitljivi) jer ih ima ko podrzati (narod).. je*es drzavu i zakone, svako radi po svome... stvarno nevidim zasto ste toliko zapeli za zatamnjivanjem stakala... pa ako u zakonu stoji bocna stakla ili koja vec ili nesmije nikako i uradite tako.. i kad vas zaustavi, bunite se :icon_question: ja sam licno pitao saobracajnog policajca po ovom pitanju i covjek mi je jasno odgovorio: "niti jedno staklo ne smije biti zatamnjeno".. fabricka zatamnjena stakla OK ali naknadnja ugradnja je samo krsenje zakona.. jest nam drzava za qrca ali zakon se mora postovati kao i za paljenje svjetala, vezanje pojasa itd. ;)
 
Član
Nije bas da nema u potpunosti!

Član 3.
(1) U članu 46. stav 3. se mijenja i glasi:
"(3) Stakla na vozilu ne smiju se na bilo koji način dodatno zatamnjivati (npr. postavljanjem folija,
dodatnim bojenjem stakla i sl.), u odnosu na fabričku ugradnju. "
(2) Poslije stava 3. se dodaju st. 4. i 5. koji glase:
"(4) Izuzetno od stava 3. ovog člana, mogu se dodatno zatamniti:
a) zadnja i bočna stakla autobusa postavljanjem homologiranih reklamnih folija,
b) bočne staklene površine motornih vozila iza leđnog naslona sjedišta vozača i suvozača, homologiranim
folijama bez refleksije.

(5) Odredbe ovog člana ne primjenjuju se na vozila oružanih snaga BiH, policijskih agencija u Bosni i
Hercegovini, kao i vozila vrlo usko specijalizirane namjene koja se ne koriste ni u jednom drugom
segmentu društva. "
 
Član
emir_89 je napisao(la):
nikad se ja tim sa treptucim svjetlima ne sklanjam osim ako nemaju policijske patrole ispred. mogu mami svojoj treptati. ja vozim po svome, ako hoce neka preticu, a da im se sklanjam, ne pada mi na pamet...

Ne da ne stajem, nego prikočim, i izvalim srednjak... Nažalost, policija kao i uvjek kažnjava "normalne" građane, dok kriminalcima ni policija ni pravosuđe neće i nemogu ništa....

Zakon se treba poštivati, i treba biti za sve isti
 
Član
...Ja sam na W126 imao kompletna zatamnjena stakla Llumar folijama 50% providnosti. Inače jako često prelazim granice i nikada se niko nije osvrnuo na stakla.

merdeces.jpg


Ovih dana planiram da uradim stakla i na putničkom Vitu (osim vozačevih) takođe sa Llumar folijama 65 % providnosti, međutim par poznanika (vozači kombija) mi već skreće pažnu da su upravo takva vozila najviše na meti saobraćajne policije i da su oni već platili par kazni. Taj mi deo sada nije jasan...zadnji boks je po zakonu prostor iz stakla vozača i on je dozvoljen (osim zadnje šoferke).

vitao.jpg
 
Član
u BL ne mozes maknuti od gadova,juce kupio neko auto i na putu do kuce me ustave,reko jel nestalo kesha pa vas natjerali da punite budzet kako znate,oni se keslaju,srecom poznajem neke "glavonje " pa sam prosao bez kazne:mrgreen

btw komsija kupio sinu golfa 5 ful zamrcen,juce ide pokiso ko mis,kaze ovo rekli da skinem i kazna 40 marki:lol:
 
Član
teretanas je napisao(la):
u BL ne mozes maknuti od gadova,juce kupio neko auto i na putu do kuce me ustave,reko jel nestalo kesha pa vas natjerali da punite budzet kako znate,oni se keslaju,srecom poznajem neke "glavonje " pa sam prosao bez kazne:mrgreen

btw komsija kupio sinu golfa 5 ful zamrcen,juce ide pokiso ko mis,kaze ovo rekli da skinem i kazna 40 marki:lol:

kad ima za petice onda ima i za kazni:D
samo neka gule, za mjesec dva meni ce porat posao
evo i sad ja i kolega sedmicno par auta radimo, kad mnogi poskidaju doci ce opet za koji mjesec:cool::cool:
 
Član
ja na poslu vozim golf 5 sva stakla zamracena dosad su me zaustavljali par puta niko nista a kuci imam golfa 2 hajd reko kad mi nece nista sa sluzbenim nece ni sa ovim polijepim folije samo na zadnje prvi put ma zaustavise hoce da pisu kaznu reko nemojte vi pisat sad cu ja njih poskidat i sta cu poskidam:icon_cry::icon_cry::icon_cry:
 
Član
Ja vas ne kontam ljudi nikako zatamnis 30 kod lumara i nemas problema eno kod mene drug voza vec god dana znaci samo malo zatamljeno i nema problema :123:

Jeli mora biti ono 50% ne mora i ja cu sebi zatamniti 30% i bez problema :lol::lol:
 
Član
jao bruke:icon_eek::lol::lol::lol::lol::lol:
drama dobar klip. eto zasto treba vise od 30%:icon_biggrin:
 
Član
E admine sam si kriv za spam, al jebote dobar klip de ga nadje, svaka ti dala vala nisam se ovako smejao ne pamtim od kad, auuu koja fora XD
 
Član
Imam fabricka zatamnjenja na zadnjim staklima auta. Danas sam dobio upozorenje prilikom kontrole. Planiram u ovlasteno predstavnistvo izvaditi dokumenat o opremi vozila, prilikom kupovine. Nema druge, ja inace nisam za raspravu ociglednih i jasnih stvari.
 
Član
Ja ne znam kako onda hyundai santa fe 2002 godina pr. oni imaju original zatanjena zadnja bocna i zadnju sajbu :icon_rolleyes: kako sa njima postupaju kod nas, jeli oni dobivaju kazne ili oni to mogu imati posto im je to fabricki dolazilo i ako ne mogu znaci ta auta kod nas se ne mogu voziti jer su tehnicki ne ispravni :icon_question:
 
Top