Zatamnjena stakla ( problem sa zakonom ), pomoc ?

Zatamnjena stakla ( problem sa zakonom ), pomoc ?

Član
Taj zakon je glup do bola, to sto ti imas tamno auto ne znaci da si kriminalac. Mene su jednom drkali otkud mi auto, kako mogu studirat i vozit takav auto cim se starci bave i sl na vrh jezika mi ostalo da kazem jel pitate one nacionaliste na vlasti i njihove prijatelje otkud im pare i kako mogu sa 40 i kusur godina zavrsit fakultet i bit predavaci na njemu a ja sa 22 ne mogu.....
Sve njih treba poslat u skolu da nauce neke osnovne , dileri narkici i sitne ribe voze neupadljiva auta neka jeftina ne zato sto nemaju love (vecina ih i nema oni koji su se navukli al oni sto samo rastujaru imaju) vec da ne privlace paznju, krupne ribe voze skupa auta od 50 000 KM pa navise i oni takvim likovima mogu samo pozelit sretan put jer imaju dobra ledja i pare. Moj jaran radi u zandarmeriji i to u elitnoj jedinici lik ima zatamnjena stakla brzo vozi osisan ko marinac po njihovoj logici on je krimos koga bi odmah trebalu ufatit al kad vide znacku i u kojoj je jedinici poklope se po usima i cute.

Jbt ne mos po subjektivnim stvarima sudit o nekom ja kad sam radio ljekarski kaze meni doktor ti si narkoman ja nako gledam u njega reko sto kaze ne drzis papir kako treba, lik valjda konta da cu ja papir drzat ko konobar tacnu naravno ja uradio sve gleda rezultate kaze ne pijes ne pusis nisi narkoman al si nevaspitan. Kontam mamu ti ***** seljacku ti ces meni pametovat sljego si sa brda za rata (zato je domaca raja morala preko Usore il preko grane) ja ovdje rodjen moj djed bio policajac dok se ti nisi ni rodio i ti meni naso pametovat ja nevaspitan....
 
Član
iz prve ruke, po novom zakonu smiju se zatamniti samo zadnja bocna stakla,,
ovo ostalo je sve kaznjivo i ne moze se upisati nista u saobracajnu.
trenutno je neka akcija, garant prikupljaju novac od kazni, tako da se naplacuju i sitnice
najmanje :icon_mad:
jedino sto bi mogao uraditi jeste da odes da ti odrede prozirnost stakala, da uradis kao neki atest,
mada ako idemo po zakonu i sa tim ti pisu kaznu,,
 
Član
0g1 je napisao(la):
Kad sam sebi tamnio znao sam da je kaznjivo tako
da sam uzeo najveci procenta na sva stakla :icon_twisted:


Aferim, samo mi je zato zao, sto sam uradio 60% , trebao sam 100%.....
 
meni je reko inzinjer saobracaja kad sam radio tehnicki da se mogu zatamnit stakla i da to kosta sa atestom oko 600KM pa ko voli nek izvoli
 
Član
Atest kod nas u BiH ne mozes raditi ni za stakla ni zasta na autu sta uradis, ja se raspitao i ne moze ti udariti atest nizasta, a moze te za bilo sta od toga kazniti :p ali opet i policija ne gleda na to toliko jer znaju da nema atesta i kakvo je stanje u drzavi ali gledaju ako si im stao na zulj :)
 

JD.

Član
cuj ne mozes uraditi atest ni za sta haha pa kao prvo mozes uraditi atest ako ubacis novi motor...
 
Član
pored udaranja atesta,udara se asfalt,udara se BLOMBA ,udara se šporet,udara se pečat,udara se ploča,udara se jbg :D
 
Jedu oni go*na, pa et. . . . najveci kriminalci se i voze u zatamnjenim autima, upale one treptava svjetla, pa se ku*ce po putu, tjeraju ljude u kanal:lol::lol::lol: Sve bi ja to lisio slobode, mamicu im jarecu:lol::lol:
 
Član
nikad se ja tim sa treptucim svjetlima ne sklanjam osim ako nemaju policijske patrole ispred. mogu mami svojoj treptati. ja vozim po svome, ako hoce neka preticu, a da im se sklanjam, ne pada mi na pamet...
 
Član
i ja ga kontam zatamnit ovih dana al et sve se mislim da li cijelog ili samo zadnja bocna i prst u uho...valja se raspravljat i price smisljat za njih...:icon_sad:
 
Član
mene niko ne dira sto se folija tice, ja upalim maglenke pa onda platim petobu za maglenke, za folije mi nista ne govore:lol::lol::cool:
 
Član
ArminM je napisao(la):
mene niko ne dira sto se folija tice, ja upalim maglenke pa onda platim petobu za maglenke, za folije mi nista ne govore:lol::lol::cool:



Ti si cuner:D:D


Nego vezano za temu , meni na Puntu fabricki zatamnjena bocna stakla tj. ona mrezica je , i kad sam isao na tehnicki covjek mi nije dao proci kaze to lijepo skini pa dodji ..

Stari vozio auto , i skine i staklo i jadnik nozem strugao,pa nitro rrazredjivacem i nist ... Ponovo ode na tehnicki i kaze covjek daj mi cemo to skinuti al kostat ce te , on pristao kak su skidali staklo razbiju ga :D

Kaze onaj covjek starom ovo ono izvinjava se , i na kraju da naruce ona normalna stakla ,stari popizdio bio kaze necu hocu ovo kako je bilo , vidis da je fabricki ...

A sto se policije tice nisu me zezali nikad , jedino to na tehnickom su ...
 
Član
Prije dva tjedna u Banja Luci! iza one Boske u centru ili kako se vec zove ta robna kuca dodje pijaca i parking! kad sam dolazio parking je bio dobro popunjen a kad sam krenuo kuci bilo je 5 auta na tom parkingu sa mojim! a drotovi su bili uparkirani na raskrsnici preko puta parkinga! i kada sam usao u auto i izaso sa parkinga su me pod rotacijom zaustavili na sred ulice! ja se sjebo reko sto sam napravio? medjutim gospodin je prisao i lijepo me zamolio za dokumente i da izadjem iz vozila i predjem kod njih! kad sam presao pitali su me znas li zasto smo te zaustavili reko nemam blage veze! kaze zbog folija na autu! ja reko vozim auto sa folijama ima vise od dvije godine i vi ste prvi koji su me ovako velicanstveno zaustavili zbog toga! nikada nikakvih problema nisam imao niti mi je ikad iko rekao sto za njih a prelazio sam i granicu x puta znaci niko ih spomenu nije osim sto su me zamolili 2 puta dali bih mogao supustiti zadnje stako da vide tko sjedi iza! i to je to! medjutim meni cika policajac kaze da je kod njih vec 4mjeseca akcija folija na stanju! jer imaju preko neznam koliko zatamnjenih auta u gradu! i kao mene sljeduje jedna kazna od 40km i to je to mogu dalje! i ako budem imao srece i druga me patrola ne zaustave i opet ne dobijem kaznu! reko super! i sto ja reko sad mogu uraditi da to bude regularno! kaze ti on meni sine samo ti to fino pocupaj i sve ce biti ok, a drugog nacina nemas! a u toku tog razgovora snjima! je proslo najmanje 5 auta koji su tuto completo zatamnjeni bas kao i moj! i pitam ih lijepo zasto ste bas mene zaustavili od toliko auta? pa nepoznato nam auto bilo! uglavnom sam na karju bio laksi za 20km!
 
Član
pa i u sa pale rotaciju za zatamljenim autima... kod nas u ze su ganjali ljetos kada je akcija bila, akcenat im bio na prednja stakla ali isto i na zadnju sajbu... vecina sa zatamljenom zadnjom sajbom je fasovala
 
Top