Zatamnjena stakla ( problem sa zakonom ), pomoc ?

Zatamnjena stakla ( problem sa zakonom ), pomoc ?

Član
Poz svima

Kupio sam auto prije mozda 13,14 dana. Auto je doslo sa zatamnjenim staklima, mozda 40-50%.. Folije su stvarno extra, nema refleksije, iznutra se vidi normalno cak i navece i uopste nemas osjecaj da su folije na autu... U saobracajnoj covjeka od kojeg sam kupio auto u napomeni je pisalo da su stakla zatamnjena i nikada nije imao problema sa zakonom.

JA sam prije nekoliko dana dobio svoju saobracajnu i u napomeni ne pise nista. Na tehnickom odbijaju da stave da su stakla zatamnjena jer je protiv zakona, u MUP-u mi kazu to isto.

Ne znam sada sta da radim, nema sanse da cu skinuti folije jer su extra, ali isto me muci pitanje, sta kad me zaustavi policija, sta kada budem isao van granica drzave ? Jel ima neko ideju, sta da radim, ima li rjesenje ?


hvala
 
Član
Vozim 3 mjeseca zatamnjeno auto,policija me zaustavila x puta i nitko ništa.Zavisi kako se namjeriš na drota,znao sam platiti kaznu zato što nemam rezervne sijalice:DPreko granice spustiš prednja stakla;)
 
Član
MrShadow je napisao(la):
Poz svima

Kupio sam auto prije mozda 13,14 dana. Auto je doslo sa zatamnjenim staklima, mozda 40-50%.. Folije su stvarno extra, nema refleksije, iznutra se vidi normalno cak i navece i uopste nemas osjecaj da su folije na autu... U saobracajnoj covjeka od kojeg sam kupio auto u napomeni je pisalo da su stakla zatamnjena i nikada nije imao problema sa zakonom.

JA sam prije nekoliko dana dobio svoju saobracajnu i u napomeni ne pise nista. Na tehnickom odbijaju da stave da su stakla zatamnjena jer je protiv zakona, u MUP-u mi kazu to isto.

Ne znam sada sta da radim, nema sanse da cu skinuti folije jer su extra, ali isto me muci pitanje, sta kad me zaustavi policija, sta kada budem isao van granica drzave ? Jel ima neko ideju, sta da radim, ima li rjesenje ?


hvala

a o kojem je autu rijec ?
 
Član
Golf V

znaci otprilike da nema nekog regularnog rjesenja.. kazu mi da se od 2007 vise ne moze upisivati u saobracajnu i da je takav novi zakon..

nista onda, ako naletim na konja koji ce me zezati da se to rijesiti sa 10 marki :)...

kolika je inace kazna za tamna stakla ?
 
Član
jbg, ma ajd, manje vise ne brinu me ovi ovdje okolo, s njima se da rijesiti, a u prosjeku me policija zaustavi 3-4 puta godisnje...

vise mi je za granicu problem i to me brine..
 
Ako je samo kazna, to je jos i dobro. Mene je u RS-u neki seronja maltretirao da me salje na prinudni tehnicki, i da mi to tamo skinu, jedva se izvukao da me ne pegla...
 
Član
meni nijedan policajac nije nishta rekao a imam zatamnjena sva stakla + prednju sajbu sve lumar... granicu sam prelazio 3 puta i nishta samo spustim prednja stakla i kad me policija zaustavlja spustim prednja stakla te upalim unutrasnje osvjetljenje... mislim da te niko nece zezat ako budes radio ovo shto i ja...
 
Član
koliko sam vidio nisu ti puno zatamnjena, tj. vidi se iz vana otprilike kao kod mene... imao iste folije na passatu, vozao ga god. i po, nikakvih problema nisam imao, granice EU normalno prelazio... a ako drot namjeri da ti pise, naci ce ti nesto makar rezervnu sijalicu ;)
 
nesto kenjaju sa tim novim zakonom, navodno si do sada mogao imati zatamljena zadnja bocna regularno bez problema a sad i za to kenjaju, neka izmjena/dopuna je bila, ko ce ima znati, ali kako sam cuo ne mozes imati nista zatamljeno vise na autu, e sad kako te rijesiti sa fabrickim staklima misle, ne znam
 
Član
izvadi ljekarsku potvrdu da ti smeta uv zracenje prilikom voznje i da smijes vozit samo auto sa svim staklima zatamnjenim i nek ti stave napomenu u vozacku :)))
 
Član
Zadnja dopuna je ona iz 2007, a i ona je trebala bbiti krajem 2009 nadopunjena, pa nije... a u sluzbenom glasniku nije bila neka nova, tako da je jos uvijek ona iz 2007 na snazi, gdje mogu samo zadnja bocna... evo gledam, na stranici bihamka nema nove dopune, a ni na:
http://www.jpdcfbh.ba/ba/o_nama/zakoni_i_propisi.shtml

Ako ko nadje, nek javi;)
 
Top