Zatamnjena stakla ( problem sa zakonom ), pomoc ?

Zatamnjena stakla ( problem sa zakonom ), pomoc ?

Član
MENE JE AKORO ZAUSTAVILA POLICIA,KAZE MI DA PO ZAKONU SMIJES ZATAMNIT SAMO ZADNJA BOCNA STAKLA.
TAKO ON VELI PA NEZNAM
 
ja imam na svim staklima folije 50% i na tehnickom su rekli da moram prvo skinuti pa onda mogu proci kao progledali bi kroz prste malo al imaju kamere koje sve slikaju pa nemoze i ja spustim prednja stakla i kazem kako cu isti dan skinuti prodjem tehnicki i nisam ni skidao folije a policija nikad nista nije spomenula
 
Član
ma preko granice ti nece nista sigurno bar mislim moj rodjak ide od it do bih i nikakvih problema sve zatamljenje osim prednje iako u italiji zakonom zabranjene prednje bocne samo zadnja i bocne pozadi ali nedira te niko.
 
Član
ja sam dosta puta prelazio granicu sa zatamnjenim staklima,nikad problema nisam imao,ni na tehnickom,skoro se vodila polemika oko iste stvari ovdje na forumu,i neko je fino postavio zakon,odnosno dopunu zakona u kojoj je navedeno da smije biti zatamnjeno 30%,i kod mene je vise,jednom me samo zezala jedna policajka,htjela pred njom da skinem folije,pustila me na kraju,i nikad niko vise;);)
 
Član
kod mene na astri su zatamnjena zadnja stakla, zavisi na koga naletim.... nekad mi nista ne kazu a nekad krenu redom ... zatamnjena stakla, nisko auto, glasan ... imas jaka svjetla i sl.... nabroji mi 250KM kazne, pa onda slijedi cjenkanje .... i opet me odere makar za 20 KM (njemu naravno) , zasto boze nema atest??? kod mene na autu sve njemacki TUV-ovi, u njemackoj ispravan a kod nas nije ... kao da smo amerika, a ne ovako jadna zemlja ....
 
Član
jarane prati malo datume tema. podigao si temu staru 2 godine, pocela se raspadati od stajanja :icon_biggrin:
 
Član
mene su na tehnickom pitali gdje sam radio folije, kaze nikad nisu vidjeli tako dobro uradjene :D znaci, samo se sumarke kaznjavaju visoki procenat, llumar folije rijetko, ovi normalni postotci, 85% i dalje su najvise na udaru..
 
Član
MrShadow je napisao(la):
Golf V

znaci otprilike da nema nekog regularnog rjesenja.. kazu mi da se od 2007 vise ne moze upisivati u saobracajnu i da je takav novi zakon..

nista onda, ako naletim na konja koji ce me zezati da se to rijesiti sa 10 marki :)...

kolika je inace kazna za tamna stakla ?

dobro su ti rekli da se od 2007 ne moze upisati u saob.a sto se tice zatamljenih stakala,jesu ti sva stakla zatamnjena ili samo zadnja sajba i bocna ? kod mene su zatamnjena zadnja bocna i zadnja sajba,vozam auto 2 god sa zatam staklima nikad me niko nije peglao sto su ti zatamnjena,doduse zadnja sajba mi je malo manje zatamnjena u odnosu na bocna
ps isao sam i preko granice i nikad me niko nije peglao za to stoga bez brige :)
 
Član
Ja sam pre neku vece zaustavljen i pocinju da seru ja kazem njima da sam kupio takva stakla znaci ne da ne zeli sa tobom da razgovara nego samo na tehnicki ovako onako ja kazem sta je tu probem pa se digla takva hajka za hebene folije kaze kiminalci se vozaju po zatamnjenim autima pa to nama ne odgovara u suzbijanju kriminala ja gledam:icon_confused: i posle dobrih pola sata price dogovorimo se da samo platim kaznu od 40km a ako me ponovo uhvati tehnicki sigurno i sta cu plati kaznu i odlijepi folije jbg;)
 
Član
Na Pajeru mi zamracena samo zadnja stakla i nikad nisam imao problema, ni u nas po cestama ni preko granice. Kod strica na crnoj E klasi sva stakla zamracena na oko 40% ja mislim. Isao je preko granice dosta puta, nije imao problema nikada.
 
Član
Meni samo nije jasno kako svi ne zele da prihvate da je zakon kakav je takav je, ako ga ne postujes dobijes kaznu i to je to.

Cak i ako je pogresan, iliti nenormalan zakon je i dalje zakon i dalje ako ga krsis dobijes kaznu.

Ne vidim sta tu ima da se raspravlja i polemise dal je dobar zakon ili nije kad ga mi ne mozemo promjeniti a ni blizu uticati ni na sta.

Prije svega ostavili su alternativu, kazu uvjek hoces kaznu ili vanredni tehnicki, ako mislite da ste u pravu prihvatite tehnicki i ako ga prodjete necete platiti nista.
 
Član
Kad sam sebi tamnio znao sam da je kaznjivo tako
da sam uzeo najveci procenta na sva stakla :icon_twisted:
 
Član
Ja sam imao problema sa Jettom. Folije su na zadnjim staklima i zadnjoj sajbi. Sajbu sam morao skinuti zbog policije u RSu jer cesto idem tamo a po zakonu smiju biti zatamljena samo zadnja bocna stakla. Kazu da ima novi zakon po kojem nijedno staklo ne smije biti zatamljeno. Ko ce im znati. Sa zadnjim bocnim staklima sa isao i u HR i CG i nisam imao problem kao ni u RSu
 
Top