Turbo ili Nitro e46 330ci

Turbo ili Nitro e46 330ci

Član
Kome neisplativo ? Tebi, njima ? Ogradi se, ne generalizuj.
NE MOZE ista vrijedno dzaba, niti ce kad moci.
Vidim da se ne trudis ista da razumijes, steta za tebe.
 
Član
Po meni je to što planiraš raditi glupost. Imaš pod haubom jedan od najboljih motora stoljeća za kojim žale pravi bmw fanovi atmosferskih motora a ti ćeš ga unakaziti nekim kineskim nitrom ili turbinom.
 
Član
Zela halo tu sam na forumu da pitam iskusnije kako sta ? Vidis ja haube jos otvorio nisam dok ne skontam sta je najbolje za njega :) znaci cilj je samo vise ks i naravno ne sjebat motor
 
drug,ti probaj izvuc za boljim izduvnim sistemom i remapom 200ks,a sto se tice K&N to je ubleha,pogotovo nezasticena gljiva od topline motora,vozaj atmosferca i uzivaj bez problema i musica,a nekad za 3-5 god promijenis e46 za e90 335i taj ima fabricki turbo i letis ;)
 
otiso forum u qurac...
momak ima pare i pita sta i kako a vi svi pametnjakovici, nek se javi onaj ko je slago nesto slicno i nek napise kako i sta i kolko ga je kostalo, ko mu je radio?????
da je pito za gti da se ubaci turbo odma bi svi znali sta treba jer takvih projekata ima na netu pa copy-paste
jel se to ne moze slozit neki turbo za 5000KM, pa nije Titanik ebem ga
 
Član
Steta sto lupam, a nisam u pravu :)
Neces ti nista od toga napraviti, ima takvih mnogo, mnogo price-malo zalaganja. Nek je tebi sa srecom, i ako te to iole zanima, savjetujem ti da prodjes malo po trkama, od toga se pocinje.
Mada, kad si vec bezobrazno nastupio, naravno da TI NE ZNAS sta je turbo, sta nitro, nemas LICNOG iskustva sa istima, stoga NE ZNAS i NE MOZES DA ZNAS pravila takve igranke.
Ne kontam sta momka napadas bezveze, svako na ovom forumu ima pravo otvorit temu i pitat sta hoce, tako isto ima pravo radit sa vlastitim autom sta hoce. Posto si iz prilozenih postova strucnjak sa LICNIM iskustvom oko slaganja turbo motora mozes li nam prestavit jedan od svojih projekata ili si to licno iskustvo stekao gledanjem tudjih projekata i klipova na youtube ?
 
Član
Odlicno kažeš. Nasa posla...samo podjebavati. Kako bi ja to kitom napusio...al srecom lik je smiren :)
 
Član
Hvala greendevil objasnio u potpunosti situejsn :)
Anes_mo jajos uvijek cekam njegov projekat da postavi jer previse ima potenciala decko ;)
Hirurg upalio me je ali pokusajem biti smiren XD
 
Član
vec na prvoj strani vidjo da ce zavozat tema :D ... ima drug dosta nacina da se poveca snaga motora, ne mora se to turbom radit a ni nitrom (po meni oba skracuju vijek trajanja motora jer motor jednostavno nije spreman za to maltretiranje). ja iskreno mislim da ti je najbolja opcija poigrat se sa usisom, izduvom i remap-om. ta kombinacija bi ti lako mogla dat dodatnih 30-50 pa mozda cak i vise ks a nece nista bitno uticat na opterecenje motora (govorimo o svakodnevnoj voznji). e sad ako je tebi cilj (a vidim kroz temu da nije) da ides na trke i da divljas po pisti autom onda, sto i drugi kazu, izdvoji 10.000-15.000km, roljni i turbo i nitro i remap i ozezi :D ... i povadi ama bas sve sto imas u autu osim volana i sjedista vozaca :D ...

P.S.
Ako budes ista radio na motoru, ziv bio, zbog sebe, odradi sta i na kocionom sistemu i obavezno koristi gume koje su spremne za budalasanja po cesti ... tvoja glava je u pitanju ;)
 
Ako ništa, tema je zanimljiva. Vidi se koliko je u svijest ljudi ušlo jebeno čipovanje i remapiranje jebenih TeDeIjeva i da se jedini tuning svodi na spuštanje, zatamnjivanje i čip na već spomenitoj dosadi od motora.
Ja pozdravljam ideju, iako osobno nikad ne bih dirao ništa na 3.0i nego bih ako je financijski moguće uzeo orginalni M3 sa usisom od CSL-a:D
 
Član
Eddo tako cu onda i uraditi .. Imas li neki prijedlog ? (sta kako )?
Mozda je i naj pametnije pa poslije pokusati uganjat m3 ili kako ovaj gore rece 335i .

Porchefan udji u moju temu 330ci pa pogledaj sto god sam uradio na autu svaki drugi kom je u negativnom kontekstu . Meni se cini da ovaj forum ide skroz u negativnom smijeru , ili sam jakrenuo pa vidim i ostali sto su aktivni oko auta al otom potom. Radim ono sto me cini sretnim i to je to. A kao sto rekoh upravu ste motor necu dirati samo usis i izduv i mapa druga posle toga skupljam pare za drugu vozilicu ;)
 
Top