Turbo ili Nitro e46 330ci

Turbo ili Nitro e46 330ci

Član
Pozdrav ljudi..
Imam vise pitanja pa bi mi dobro dosli vasi savjeti.
Kupio sam auto E46 330 ci sa 170 Kw,auto je u savrsenom stanju sto se tice motora trapova sasije ma svega. E sad ne planiram auto mijenjati za neko sa vise ks ili nesto vec striktno zelim povecati snagu svog auta . Naravno to nece biti street race auto nego vozit ce se skoro svaki dan pa me interesuje na koji nacin izvuci 300-400ks jer po meni motor ima potenciala .

Turbo ili Nitro
Dali je neko ubacivao Turbo na benzinca a da zeli pomoci ?
Polovni dijelovi ili neki turbo kit?
Sta sa Ecu uraditi ?
Gdje nabaviti?
Isto tako i za nitro sta daje vise a sta je bolje i sigurnije za motor ?

Lijep pozdrav :)
 
Da se turbo slozi da valja pripremi oko 8-10.000KM , dok nitro imas polovnih po 800-1000 i et dok postavis i remap izadze te malo manje od 2000KM
 
Svjestan si koliko kosta ta igranka oko turba? Turbo ti je bolja opcija.
Moj savjet ti je da odes na bmw forum srbija ima dosta projekata sa ubacivanjem turba u benzinca, ljudi su upoznati dobro sa tim.
 
Član
Koliko s nitrom mogu ocekivat ks na svom motoru m54 3.0 170 ks , i koje prepravke moram jos raditi ?
Puno mi je to 8-10 000 km gledao ssm neke kitovo oko 1500e na ebay al sam cuo da su sranje ..
 
Član
Kakvog turbo benzinca mogu kupit bgt da je auto i bmw , para imam ali ne bi lupo previse zlatna sredina :)
 
Član
ako ne bi lupo pare onda zaboravi, nisam rekao da uzmes bmw-a, ima i drugih auta ;) a prvo se malo informiraj za svoj auto i motor a ne da lupas bezz, sta mislis dobit sa nitrom?
 
Ako imas para trebao si odma M ganjati i onda bi bio zadovoljan :) od nitra mozes ocekivati nekih 60-80KS da se ne pretjeruje. Ja bi tu samo uradio kakav dobar izduv i pokusao neki remap i to je to dosta mu je vala konja za svaki dan
 
Član
Za turbo ti treba kamion stvari:
-turbina
-prepravak izduvne grane,
-drugi ecu(univerzalni ecu koji je namijenjen za takve stvari a instalaciju koju dobijes uz njega moras kopcati na svaki senzor na motor sto je zaista MNOGO posla. na njemu nemas dzekova neko moras svoje osijecati pa nastavljati na svoju instalaciju),
-remap tog ecu
-cijevi za turbo,
-intercooler,
-metalni usis (sad ne znam kakv je kod tebe ali pretpostavljam da je plasticni a on ti ne moze za turbo),
-kovani klipovi,
-kovane klipnjace,
-metalni dihtung glave,
-dizne sa vecim protokom itd....
To ti je onako na grubo sto bih sigurno trebao kupiti. Vjerovatno sam nesto preskocio ali mislim da i sa ovim mozes vidjeti isplati li ti se
 
Top