Savjet - Kupovina auta do 6500KM

Savjet - Kupovina auta do 6500KM

imam ja valjas gluposti opet , kad rijesis problem bosh pumpe i elektronike sta ti ostane onda?
Nije ovo prva tema gdje gazis po Opelu , iskreno meni je svejedno sta ce ko voziti i sta ko misli o njemu danas sutra ga necu ni ja voziti nego me nervira taj balkanski mentalitet gdje jedan kvar odma pravi sve lose o tom autu a znate nasuti ložike i uzimati sto jeftinija ulja i sl. Ko ne zna cuvati auto i uredno odrzavati i kamen ce razvaliti :)
pa druze , tri astre dosad su radjene kod mene u radnji (ove 1.7 dti)
pa par komada dolazile su sa popaljenim lampicama (gdje bi ja morao zvati momka sa dijagnostikom da pokusa ustanoviti gdje je problem)
i prije 3-4 godine stari je imao problem na istoj (pocelo je od mijesanja vode i ulja , preko kvara bosch pumpe, i zavrrsilo na elektronici motora (na kraju smo je odvukli u zivinice u neki opelov servis gdje nisu nista napravili :D )
i stalno sam u tim krugovima ljudi koji se bave automehanikom i za ovaj motor se generalno zna da je nepouzdan
ja razumijem da ti govoris da ljudi habaju , ne odrzavaju..sipaju svasta u njega, svakakva neodgovarajuca ulja, kasne sa servisima i onda se desi sta se desi
ali ovo je bosna i izhebane su i neadekvatno odrzavene vecinom!
i zbog toga sam momku zelio naglasiti da pripazi..ali eto nekad je bolje sutit

p.s ti si vjerovatno stariji od mene i to, nemam nikakvu losu namjeru i nije namjera moja da ja pljujem po necemu vec samo da iznesem iskustva sa onim sa cim sam se susretao :)
 
E pa vidis kako sam razumno pises , jedno je uputiti na greske a drugo je zbog par slucajeva da odma auto nazivas losim i da se zaobidze . Sta god da kupi i pogleda mora pripaziti ja sam se svega nagledao i novih i starih auta kako se kvare i bilo to dacia logan ili mercedes ako nema zdravu historiju trebat ce dobar novcanik da se to auto vrati u dobro stanje . A sto se tice opela i prvenstveno Astre G ja bi uzeo bilo koji motor ne bih se opste brinuo jer danas kad prelistas pik u krajnjem slucaju mozes kupiti nov motor pa ubaciti za 400-500km jer je do te mjere doslo da su otpadi puni takvih auta i da je to postala danas normalna stvar
 
Član
ja ne bih dizela, kada pogledaš šta sve može otići u odnosu na benzinca... turbina, dizna, pumpa goriva, plivajući zamajac... Benzin+ najbolja opcija, jer ćeš opet benzinca nać da je poprilično manje prešo od dizela... U evropi ljudi kupe novo oktaviju, pređu za 2 godine 200k km i pošalju vamo, i onda vjerovat da neki Golf 4 stariji 10 godina prešo isto kilometara... Na plinu možeš i jaču mašinu vozit, a da te 100km dođe ko sa dizelom. Meni na lož ulju treba 10KM za 100km... niže ne može, a sa nekim jačim benzincem na sekventu bi mi isto tako trebalo... A motori su pouzdaniji, održavanje jeftinije, i auto je u startu jeftinije :)
 
Član
i leon i ovaj audi su extra auta samo za ove pare koje si ti pripremio, tesko da ih mozes neci a da su dobri
iz iskustva ti govorim za svako auto koje kupis kontaj jos 1000 km da se uvalis u njega, i to je minimalno
 
Super Moderator
moj glas ide za alfu hahaha :D

dobro ih provjeri, sto se tice ova dva, ja glasam za clia!
 
Član
takodje glasam za clija, ako je sve u redu sa autom onda je bolji po svemu od puga, oprema, snaga, izgled....
 
Član
za te pare mozes i ganjati focusa da pogledas kojeg,ja sad ne znam zasto ljudi bjeze od tog auta ili je prodcijenjeno ili je toliko lose :O
Ugl za te pare ja msm da je najbolji izbor uz Leona :)
http://www.pik.ba/artikal/9730838/ford-focus/
ako se nekome ne plaća skuplje održavanje neka traži stariji model sa TDDi motorom, lucas pumpa, nema plivajući, nema 2 pumpe goriva, 99% manja vjerovatnoća od stradanja dizni u odnosu na TDCi motor... Imam TDCi i nema mane za sada, 50 000 km na lož ulju već... Ali je TDDi raga i jeftiniji za održavat :)
 
ako se nekome ne plaća skuplje održavanje neka traži stariji model sa TDDi motorom, lucas pumpa, nema plivajući, nema 2 pumpe goriva, 99% manja vjerovatnoća od stradanja dizni u odnosu na TDCi motor... Imam TDCi i nema mane za sada, 50 000 km na lož ulju već... Ali je TDDi raga i jeftiniji za održavat :)
upravo ovako, TDDi poprilicno manje kvarljiv od TDCI :) (al u sustini nisu losi ni jedan ni drugi)
 
Top