Savjet - Kupovina auta do 6500KM

Savjet - Kupovina auta do 6500KM

Član
Uzmi Clia, najnoviji auto i jako dobar. Ja bi isao na varijantu sa 1.6 16v masinom, taj auto pravo fino ide, a i ne trosi previse, te imas opciju plina. Samo se raspitaj o cijeni ugradnje plina u taj model prije kupovine, da vidis da nema neka caka pa da mora ici bas skup sistem i sl. A najbitnije ti je naci ocuvan auto, koji od ovih, manje je bitno.
 
Ovaj Clio po ovim slikama je perverzija ... Probaj vidjeti njega da uzmeš , ništa te ne košta odvest' ga i pregledati ...
 
Član
Ma otići ću do b. luke da vidim ovog clia... Moram prvo nazvat servis da zakažem pregled... Ne bi žalio dat lovu za njega samo ako je sve ok s njim...
 
Član
dobar punto al sad čitam po netu prosjek potrošnje mu je više od 7l :( radije uštedit još milju pa uzet dizela...
 
poslusaj ti mene otidji i svaki od ponudzenih auta provozaj i vidi kako ti lezi , slike su drugo a test voznja je drugo , 6500km danas nije mala para zato dobro razmisli
 
Nemoj pajdo samo golfa 4, to svako voza...a neko već reče 6500KM nije mala para...poredaću ti po prioritetima po meni: grande punto, fabia (što mlađa), focus.
 
Član
evo nađoh jednu fino astru, može se uzet za 5500KM

http://autolein.pik.ba/artikal/9126743/opel-astra-1-7-dti/

malo je i prešla ako ne laže...

bgmi na ovom vaktu 6500KM da bi uštedio treba mi 2 godine najmanje.... nekad mi je 50KM moglo bit čitavu sedmicu a sad to potošim za 2 dana a ne pušim... život je postao skup... zato i pazim šta ću kupit da ne naletim na nešto što ću vozat samo od mehaničara do mehaničara...
 
Član
vjerovatno se momak "sabro" koliko je mogao, da ima vise tj da planira vise dati nebi trazio do te i te cifre,,, :)
 
Samo ti bezveze pune glavu glupstima posebno ovaj Coradas sto svuda hejta opela , nije opste bitno koje auto ces uzeti vec od koga i kako je odrzavana . Sto se tice Astre 1.7 CDTI licno poznajem more ljudi koji su zadovoljni sa autom sto se motora tice ali ima naravno i onih nezadovoljnih jer uzmu krsa izdrndanog i onda dok sve ispopravljaju prodje ih volja. Ja ti preporucujem da vise gledas od koga ces kupiti auto i gdje i naravno stanje a ne koje ce biti od navedenog . Cist primjer je komsija dovukao predzadnju Jettu ko nova a vec 2 put mjenja bregaste. Znaci nemoj puno da ti pune glavu nepotrebnim informacijama nego pravac maistor dobar pa na pregled i tako gledaj sta ces kupiti ako ti se svidi nesto na oglasu na prvu. Moras biti svjestan isto da su sva ta auta dostigla kilometrazu na kojoj se pojedine komponente kvare i tako je i namjenjeno nije nista vjecno , kad se one zamjene imas ponovo dobar auto zato trazi auta koja su vec pretrpila takve prerade jer tesko da ces naci nesto orginalno a da ti potraje. Sto se mene tice sva auta su ti dobar izbor sve dok nadjes pravog da nije sjeban.
Ja sam imao prije OPC-a Astru 2.0 DTI i isto tako zbog moje brzopletosti mi se ogadila jer mi je vrisnula bosh pumpa , napravim je i prodam auto i evo covjek koji je kupio vozi vec skoro 5 godina nema problema oko toga jer sam ja napravio tu boljku , toliko.

daj ba ne s*** da drugacije ne kazem!!! nemam obicaj nikoga da napadam, da vrijedjam i slicno..tu sam da pomognem nekome koliko mogu..da mozda nekome pomognem da se ne uvali u govna (a to sto neko ne zna kud ce sa autom koje ima 1.7 dti to nije moj problem :D )
ali opelov 1.7 DTi je ka**na od motora
kod vecine su problemi sa bosch pumpama...elektronikama, mijesanjem vode i ulje (od diftung itd) i svaki drugi ili je imao problema sa ovim navedenim ili ce imati
druga stvar DTI nije isto sto i CDTI , jer DTI je obicna bosch pumpa....a CDTI je bukvalno ComonRail motor (PD motor) i nema bosch pumpe, ima drugacije novije komponente i bolje rijeseno sve!
i ovaj motor je opce poznato kvarljiv, osjetljiv, i zagonetan
jedno je naci onaj koji je redovno odrzavan sa originalnih 150 000 na satu (a i kod 99 % i odrzavanih motora , znaci 1.7 DTI) na 200 000 odlazi bosch pumpa i potrebna je reparatura,
i samo sam momku lijepo posavjetovao da u moru drugih KVALITETNIJIH motora,pouzdanijih (kako drugih marki tako ima i opelovih koji su dobri) izbjeze ovaj
sto ne znaci da se ovi motori ne voze,voze se naravno.. vec da su jednostavno "na losem glasu"
i ne hejtam opela ni u kom slucaju (ali ovaj motor hejtam! pa nek kaze ko ima sta protiv! :D)

i Sorry na oFF-u (jer je otislo u off)
 
imam ja valjas gluposti opet , kad rijesis problem bosh pumpe i elektronike sta ti ostane onda?
Nije ovo prva tema gdje gazis po Opelu , iskreno meni je svejedno sta ce ko voziti i sta ko misli o njemu danas sutra ga necu ni ja voziti nego me nervira taj balkanski mentalitet gdje jedan kvar odma pravi sve lose o tom autu a znate nasuti ložike i uzimati sto jeftinija ulja i sl. Ko ne zna cuvati auto i uredno odrzavati i kamen ce razvaliti :)
 
Član
bas zanimljiva tema oko te lozike gledam kod nas vecinom se sipa ode je vise nego svega ostalo zajedno. kazu ovaj evro4 je isto lozika samo obojena u modrici...
 
Top