Savjet - Kupovina auta do 6500KM

Savjet - Kupovina auta do 6500KM

Samo ti bezveze pune glavu glupstima posebno ovaj Coradas sto svuda hejta opela , nije opste bitno koje auto ces uzeti vec od koga i kako je odrzavana . Sto se tice Astre 1.7 CDTI licno poznajem more ljudi koji su zadovoljni sa autom sto se motora tice ali ima naravno i onih nezadovoljnih jer uzmu krsa izdrndanog i onda dok sve ispopravljaju prodje ih volja. Ja ti preporucujem da vise gledas od koga ces kupiti auto i gdje i naravno stanje a ne koje ce biti od navedenog . Cist primjer je komsija dovukao predzadnju Jettu ko nova a vec 2 put mjenja bregaste. Znaci nemoj puno da ti pune glavu nepotrebnim informacijama nego pravac maistor dobar pa na pregled i tako gledaj sta ces kupiti ako ti se svidi nesto na oglasu na prvu. Moras biti svjestan isto da su sva ta auta dostigla kilometrazu na kojoj se pojedine komponente kvare i tako je i namjenjeno nije nista vjecno , kad se one zamjene imas ponovo dobar auto zato trazi auta koja su vec pretrpila takve prerade jer tesko da ces naci nesto orginalno a da ti potraje. Sto se mene tice sva auta su ti dobar izbor sve dok nadjes pravog da nije sjeban.
Ja sam imao prije OPC-a Astru 2.0 DTI i isto tako zbog moje brzopletosti mi se ogadila jer mi je vrisnula bosh pumpa , napravim je i prodam auto i evo covjek koji je kupio vozi vec skoro 5 godina nema problema oko toga jer sam ja napravio tu boljku , toliko.
 
Član
Upravo tako, slažem se u potpunosti... Najbitnije je kako je auto održavano i gdje... Jer ima ljudi uzmu ova novija auta a nemaju lovu da servisiraju pa onda idu ovim avlijskim majstorima koji pogube pola dijelova i šarafa dok zamijene neku sitnicu...
 
Da , kod mog starog na poslu covjek dovuko golfa 5 nesto jeftino kao usrecio se neki dizel presao oko 150.000km , kad se to pocelo kvariti buraz a 5tica dobra godina , otisao da provjeri kilometre ona presla 500.000km . Samo se toga treba cuvati da nije neka firma drndala i da nije bas pregulio puno , ako budes Astru gledao mane pocinju na oko 150-180.000km ako je presla tu i radi sve ok 80% da je uradzeno sve mada opet sve treba paziti ko je vozio , imali auto servisnu itd itd
 
Član
Pa kod mene gdje radim imamo 30 auta koja se mijenjaju svakih 5 godina... u prosjeku za tih 5 godina pređu od 130 - 180 000 km... evo kolega sa insigniom koja je kupljena prošlo ljeto već zgazio 60 000 km... Ova auta iz vana koja dolaze i koje dilaju ovi šverceri sva su vraćena bar za duplo... Nemoguće je da jedan golf koji je 2001 godina na satu ima samo 180 000 npr...

Evo ovaj clio djeluje dobro al je zgazio bruku kilometara... Zvao sam ga kaže da ima servisnu knjigu i da će mi dat auto da ga vozim gdje god hoću na provjeru...

http://www.pik.ba/artikal/10467433/renault-clio-dizel-1-5-dci-60-kw-061-462-055/
 
Član
to koliko je auto preslo ti nije mjerodavno da li je ocuvano ili ne i da li ces imati dodatnih ulaganja ili ne.. konkretno ja vozim clio 1.5 dci, 48 kw, motor za koji niko nezna reci nista dobro, istina je da se desi kvari konkretno na pumpi i diznama ali evo ja vozim vec 2 godine to auto, ima na satu blizu 250 hiljada km i sto se motora tice nikad me nista nije zezalo.. drug kupio par mjeseci poslije mene ibizu iz 2001 tdi-a sa 140000 na satu i jesenas je radio generalno motor jer mu je gubio vodu i nesto ga i turbina zezala tj. gasila se cim predje neke obrtaje i radio reparaciju.. znaci sve je do auta i na sta naletis.. konkretno bi ti preporucio clio-a jer se sad bas povoljno moze uzeti jako dobar, ovaj 1.5 dci je vrlo mal potrosac, a ni dijelovi nisu skupi.. pozdrav
 
Član
Kod mene amidža isto vozi clio i sve najbolje o njemu priča... još mu se desila havarija možda nekih mjesec, dva nakon kupovine... lik od kojeg je kupio rekkao mu da je zamijenio zupčasti i jeste bio al nije zamijenio sve ostalo što ide uz to... zakovao mu se neki zatezač remena i havariju napravio u motoru... sad mu auto radi ko traktor nakon popravke al džaba on opet ne razmišlja o prodaji.... kune se u clia i dalje :)
 
Ja da sam na tvom mjestu skupio bi jos koju paricu i uvukao sebi nesto sa vana jos bolje , za 7-7500km mozes uzeti vani Astru H
 
Ovo je pravo interesantno; raja predlaže obično ono auto koje i sami voze.

Moj prijedlog ti je Grande Punto sa četvera vrata, odličan dizajn, pouzdani motori (ma koji kupio), mada su im vrh Mjet.
 
Super Moderator
Uh ovo je neki bas dobar clio, barem ovako po slikama! Sto se clia tice, ja bi isao na varijantu 1.6 16v plus plin :)
 
Član
Ovaj gore clio ima najjači paket opreme (initiale paris)... jedino je problem ovaj motor 74 kw iz tako male kubikaže... zvao sam i njga dao mi je zadnju cijenu 5700KM, auto registrovano do maja... vlasnik pristaje na to da auto odvezem u ovlašteni na pregled...

A što se tiče clia 1.6 16v benzin + plin i to je u razmatranju...
 
Član
Uzmi ovog crnog, on neće imati problema sa pumpom goriva, kod njega je siemens ubrizgavanje...
 
Top