Potrosnja vašeg vozila

Potrosnja vašeg vozila

Član
Audi a6 3.0 gradska prosjek 12-13 pa dalje, otvorene na tempomatu 150km/h kaze 6.2, jace je malo
E sad peugeot 206 2.0hdi 66kw + remap
Grad ispod 9 ne ide ( zavidovici 1.5 semafor :D )
Garant nesto nije ok s autom :)
trebao bi trositi 5, kao i ostali tdi-jevi :D
sala, u zavidovicima bi trebao moci proci sa nekih 7-7.5 litara sigurno, to je do mape nesto, il ga stisces :D
mozda hladan drzi visoko obrtaje a kratke relacije pa ga to zeza
 
Audi a6 3.0 gradska prosjek 12-13 pa dalje, otvorene na tempomatu 150km/h kaze 6.2, jace je malo
E sad peugeot 206 2.0hdi 66kw + remap
Grad ispod 9 ne ide ( zavidovici 1.5 semafor :D )
Garant nesto nije ok s autom :)
Kod mene u gradu fiat 6.5 ako se miluje gas,dodas ga do kraja par puta odma na 7-8 :D Tako da ti je vjerovatno auto ispravan,sporo se griju jbg
 
Član
ja sam s tim imo problem na A4 b5 1.8T, al nekad je pokazivo temp nekad nije i nije niko znao popraviti
kod mene je skroz drugaciji problem, evo snimio sam da vidite
kazaljak temerature KRECE sa prikazom sa 75 stepeni
tako da kad prikazuje 115 stepeni ustvari je temepratura 90
nema odstupanja uvijek krene sa 75 i kad se zagrije bude na 115
ne leta lijevo desno ne pada niti skace temeratura
samo je kazaljka pomjerena udesno

evo ovdje vidis kad dam kontakt kako skoci na 75 stepeni
 
Super Moderator
kod mene je skroz drugaciji problem, evo snimio sam da vidite
kazaljak temerature KRECE sa prikazom sa 75 stepeni
tako da kad prikazuje 115 stepeni ustvari je temepratura 90
nema odstupanja uvijek krene sa 75 i kad se zagrije bude na 115
ne leta lijevo desno ne pada niti skace temeratura
samo je kazaljka pomjerena udesno

evo ovdje vidis kad dam kontakt kako skoci na 75 stepeni

razumijemo se, mislio sam reci imo sam problem sa pokazivacem temp :)
a kontam, znaci to mu je u biti 0, pa kad se pomjeri dva podioka onda je to 90... jer i od 0 do 90 ima dva podioka (hajmo to tako nazvati) pa taman do od 75 do 115 ima isto ko od 0 do 90
 
Član
trebao bi trositi 5, kao i ostali tdi-jevi :D
sala, u zavidovicima bi trebao moci proci sa nekih 7-7.5 litara sigurno, to je do mape nesto, il ga stisces :D
mozda hladan drzi visoko obrtaje a kratke relacije pa ga to zeza

Ne znam jbg, vjerovatno sto je hladno pa zato, a i stisce se hehe. Pug se bas forsira, zaniljivo vozilo do bola :D
 
Član
MB W168 Long 70kW 95Hp

Grad 6-7-8, otvorena 5-6 (vjerovatno radi auto puta a i teske noge).

U petak sam iso za Beograd, autoput 130-160km/h, dosad prevalio preko 700km, jos nisam na rezervi, rezervar prema knjizi 54 litra (sto mi je sumnjivo jer mi je crvena gorila kad sam sipo na gazpromu pun u cetvrtak navece a dosuo sam nepunih 38 litara. ispade rezerva 16 litara).

Ne znam kako da provjerim tacno litrazu rezervara tj. jel stvarno moguce da crvena gori sa 16 litara goriva u rezervaru :/

inace evo link detaljnim specifikacijama vozila. mozda bi bilo dobro da i drugi stavljaju svoja vozila sa ove stranice uz njihova iskustva sa potrosnjom:

http://www.auto-data.net/en/?f=showCar&car_id=13212
 
Član
seat leon 1.9 tdi 81 kw
manje ne moze :D da napomenem, slika je nastala na relaciji sarajevo-mostar, znaci vecinom rolanje niz brdo i voznja bez gasa
20140511_115024.jpg
trenutno na bordu stoji potrosnja 8.4 l
 
Član
Swift GTi, gradska voznja oko 10-10.5l s tim da oko 50% vremena vozim kao ludjak. A otvorene mozda 7.5-8l ugl. ne gledam nesto toliko na potrosnju, puno mi je vaznije zabaviti se za volanom nego stediti i gledati u svaku marku :D
 
Član
e46 ? drugi ima 330ci e46 i nece preko 14 ni uzbrdo....
Ma daj drug pa fakticki je nemoguce da trosi 14 litara :) realno..cabrio od 1500+ kg automatik sestak 3.0 231ks normalno je da trosi 21l u gradu..stani kreni stani kreni..u prvoj i drugoj koliko god da bio lagan na gasu ekonometar zakuca preko 20..
 
Top