Potrosnja vašeg vozila

Potrosnja vašeg vozila

Član
Ne gledaj board, nego naspi pun, pa pređi 100 km i ponovo naspi i to je to...
e gledaj brate ja sam tako uradio na svom autu,nasuo na gazpromu na stupu pun,krenuo za mostar,doduse sve sam vozio tempomatom i nigdje nisam presao 120,vecinom 90 i 100,i na 107.1 prva mi pumpa bila pokazalo mi 3.5 l,sto ja i sam sebi ne vjerujem
20140507124601.jpg

a evo i druga
20140507124509.jpg
 
Poslednja izmena:
Član
Ja sam sa tricom benzincem znao navući na 4 ali peta stalno bila, jbg to se može uraditi ali neka standardna vožnja i pokoje preticanje je oko 5-5,5l
 
Član
Slusajuci ove famozne price od 5L gradske, ja se u zadnje vrijeme bas pitam jel mi auto ok jer je potrosnja po gradu 6,5-7L. Octavia 1.9 tdi 77kw :D
 
Član
Slusajuci ove famozne price od 5L gradske, ja se u zadnje vrijeme bas pitam jel mi auto ok jer je potrosnja po gradu 6,5-7L. Octavia 1.9 tdi 77kw :D
brate i meni po gradu troji i vise od tvog auta,zna nekada ici i do 9 l sve zavisi kako ga vozis,i koliko po brdu skacem,i kad te spica uhvati...a to gradske da trosi 5 l macku o rep okaciti
 
Član
BMW e30 m20b20 motor 130HP
Gradska 10L moje voznje, nikad nisam vozio penzionerski na 900 obrtaja po gradu i da idem 5-om 40km/h i nikad po gradu nisam usaltao u 5-u brzinu, pretezno je naaajvisa brzina 4-a po gradu, a zabava i osmijeh pocinju poslije 4000rpm :D Vise nastrojen visim obrtajima i ne pazim niti gledam da li ce uzeti 9 ili 10, na to ne gledam jer nemam potrebe, nisam neki taj stedisa-stisko da gledam u litru dvije... nisam gledao kad je bilo 2.25km litra a da sada gledam kad je 1.90 :D
Otvorene oko 6-7L zavisno od voznje...
Kombinovano je valjda oko 8L, vise mi je kombinovano priblizno otvorenoj voznji jer bas i ne vidim neke razlike...

A i volim se ovako nasmijeati ovim potrosnjama od 5-6L po gradu :D a i otvorenim voznjama od 3.5L :D Ljudi vole da lazu druge a i sami sebe :p pa na kraju i sebe u to uvjere :p
 
Član
Lahko ti je niz Ivan nabiti na 3.5...haj testiraj kad se budes vraco.
ja ne kazem da mi trosi otvorene 3.5 to je bilo ono bas laganice voznja,a inace mislim da trosi oko 4.5,a sto je neko vec napisao sve zavisi kako ga vozis,neki dan kad sam se vracao iz mostara stigao sam za 1 i 45 min potrosnja 7 bila :D
 
Član
Onaj zajebo fabriku sa potrošnjom,pa Punto mi uzima nekih 9l po gradu,a otvorene sam uspio spustit na 4l po boardu.

Audi dok je bio po gradu najmanje uzimao 15l,a otvorene uspio spustit na 12l hahaha
 
Član
Ja audija na pik stavljam, nije mi nesto uredu, dok po gradu uzima 10, a otvorene 7.5-8 litara
VI ganjajte potrošnju, a ja ću šit kolone, radi 2 l, samo smetate po cesti ;)
 
Član
ispod 5l u gradu nista preko 3000 obrtaja moze citroen c2 1.4hdi odgovorno tvrdim...
x1 1,8d 7,5 neke kombinovane a grad ispod 10 ne moze i ne zelim to da radim!
206 1.6. kombinovano znaci 1000km predjeno 7l otvorene 5.5 moze grad je 9l
 
Uh onda kod mene nesto nije uredu ... Passat 130 ps uzme mi gradske voznje stani kreni al vise stani nego kreni oko 9 litara a otvorene s mojom voznjom oko 7l max s obzirom da treba uzet i nacin voznje preticanje kad je moguce ne gusim ga u velikim brzinama plus grijanje zimi klima ljeti gume 18ke sve se sabere ...
ali sam primjetio koliko god naspem da potrosi ....
hahahaha
a to moglo bi se i manje trosit da pratis obrtaje ne upalis svjetla klimu vozis na malim gumama ne vozis brzo... ali je li to onda voznja ?????
 
Član
Golf 2.0 16v turbo kombinovane 20 litara, otvorene lagane voznje 13-14 litara, po semaforima 25-26 litara.
Audi b4 2.8 V6 quattro nisam puno testirao, kombinovane oko 12 litara.

Audi a4 b7 1.9 tdi 85 kW, prosjecna potrosnja nije ponistena evo treca godina i uvijek se vrti oko 7.8 litara.
 
Top