Potrosnja vašeg vozila

Potrosnja vašeg vozila

Član
Podaci od BMW-a e46 330ci
http://www.carfolio.com/specifications/models/car/?car=74261

How economical? 12.8/6.9/9.1 l/100km urban/extra-urban/combined
How much power? 231 PS / 228 bhp / 170 kW @ 5900 rpm

How quick? 0-100 km/h: 6.50 s

How heavy? 1505 kg
20 i preko litara je velika potrosnja za grad, osim ako nije zavarena papucica za pod...
Ne znam drug koliko su ti tacne te informacije ali meni na saobracajnoj (italijanskoj naravno) pise gradska potrosnja 15,1...ja ti garantujem da se auto u gradu ne moze spustiti ispod 20 :D kamo li srece da moze..doduse kratke su relacije, zima je ne moze se ni zagrijat..kreni-stani..i rezultat je 21.4 upravo prije par trenutaka izasao iz njega :D
 
Član
To je ok, na ove podatke dodas jos 2L a to je taman to sto tebi pise 15L, ali 21L po gradu da uzme moze samo kreni stani ali gas do poda da je kreni stani i voznja kroz grad, ako ti je teska noga... Kako god ali 25L po gradu trosi e38 BMW 740i automatic sa 4400 kubika i 290 konja, i to ne lagane voznje da kazes stedi gorivo, ovo su tacno provjereni podaci (pouzdan izvor od kolege BMW)
 
Član
To je ok, na ove podatke dodas jos 2L a to je taman to sto tebi pise 15L, ali 21L po gradu da uzme moze samo kreni stani ali gas do poda da je kreni stani i voznja kroz grad, ako ti je teska noga... Kako god ali 25L po gradu trosi e38 BMW 740i automatic sa 4400 kubika i 290 konja, i to ne lagane voznje da kazes stedi gorivo, ovo su tacno provjereni podaci (pouzdan izvor od kolege BMW)
Pa drug ja ne znam sta ti vozis i ne shvatam ljude sto govore da auto trosi upola nego sto zaista trosi ali kad fiat brava 1.6 16v mi je trosio 11 l po gradu neke normalne voznje nista pretjerano zasto nebi mogao 330ci 21l? kazem ti sve je kreni stani..navuces na 40km h i stanes..sasvim opravdano..a imao sam ljetos audi S8 kad si vec pricao o 740i i vjeruj mi i taj 740i i S8 uzimaju 35 litara po gradu kad je u pitanju gust saobracaj kao npr banja luka..semafori gdje stojis po 2 minute..
 
Član
Ahahah jbg ljudi nadam se da ce te imati priliku da se uvjerite...pa realno 320ci uzima 12 u gradu..znaci auto bukvalno mazim..
 
Član
Joj stvarno ste smiješni sa tom potrošnjom,pa imao sam ja 3.0 benzinca i Sasa je upravu.Meni je Audi pokazivao 17l po gradu,čim malo stisnem gas skoči potrošnja za par litara hahaha.
 
Član
Jedno je trenuta potrosnja a drugo prosjek.Vala da uzima toliko i s punim gasom je maloo previse...taj auto je u najmanju ruku neispravan ili ti negdje curi gorivo. :D
 
Član
ja sam punta sporting mk2b (1.4 95ks 6 brzina) spustio na 4.7l po boardu, najniže, otvorena napravio 2 kruga kroz grad i skoči na 6 litara prosjek... Nikad neću kontati te boardcomputere. Ja samo vjerujem u ono, do čepa, nuliraj kilometražu, opet do čepa, litara/kilometara= potrošnja. A da srču po gradu srču, jest da ima i stiskanja, ovaj mi je spržio 8 litara za 70ak kilometara ( iako mislim da će malo sići, jer su mu svjećice bile skroz loše, ali tud je to). Board pokazuje 14.4l.
 
Ne znam zašto se čudite potrošnji tog auta od 20 l/100km u gradu, tvornički podaci su besmisleni za većinu auta, i mogu se samo postići u laboratorijskim uvjetima.
A ima još jedna bitna stvar koju sam osobno testirao: radeći jedno vrijeme u HR na relaciji Split-Zadar, odn. vozeći uglavnom po ta dva grada, potrošnja je 2-3 litre veća u Splitu nego u Zadru a evo zašto, cijeli Split je pozicioniran na području gdje su bila brda i doline, znači nema 200m ulice da da se vozi ravno (osim jedne od glavnih sa 6 traka) a Zadar je 90% na ravnom terenu. Zbog toga, jedan podatak o potrošnji nekog auta u jednom gradu nije univerzalno mjerilo za drugi grad ili općenito za potrošnju u gradu. Mogu potpisati ovo ako treba. :)
 
Član
Ne znam zašto se čudite potrošnji tog auta od 20 l/100km u gradu, tvornički podaci su besmisleni za većinu auta, i mogu se samo postići u laboratorijskim uvjetima.
A ima još jedna bitna stvar koju sam osobno testirao: radeći jedno vrijeme u HR na relaciji Split-Zadar, odn. vozeći uglavnom po ta dva grada, potrošnja je 2-3 litre veća u Splitu nego u Zadru a evo zašto, cijeli Split je pozicioniran na području gdje su bila brda i doline, znači nema 200m ulice da da se vozi ravno (osim jedne od glavnih sa 6 traka) a Zadar je 90% na ravnom terenu. Zbog toga, jedan podatak o potrošnji nekog auta u jednom gradu nije univerzalno mjerilo za drugi grad ili općenito za potrošnju u gradu. Mogu potpisati ovo ako treba. :)
Napokon neko da prizna potrosnju..i naravno zavisi o strukturi grada..broj semafora raskrsnica..meni je kreni-stani svakih 100 metara
 
Top