Potrošnja goriva-osobni rezultati

Potrošnja goriva-osobni rezultati

Član
u mene trica gti 2.0 8v,agg motor....otvorene troši između 6 i 7,nikad nije išao preko 7 bez obizra kako sam ga vozio ...ali čim ugleda predgrađe skoči na 8.5-10:lol: ....po gradu ga nikad nisam previše natjeravao pa mi nije trošio nikad preko 10l,a ako ga pazim može trošiti neki 8.5l
 
Član
b 5 1,9 tdi 4motion najmanje 7,7, grad i teska noga tj max brzina na otvorenom stalno preko 9.
u ponedeljak kada je snijeg padao na makljenu i rostovu sa upaljenim pogonom 13
 
BHT Ovisnik
1.9 turbo benz. 200ks,otvorena mi je ako bas bas pazim 10l,inace 11-11.5l uz dosta stiskanja,gradska neznam...14l odprilike do 15l,kombinirana mi bude vecinom 12l,taman je pola pola,ali ga nikada ne zalim,stisnem ga.... i da,to je potrosnja plina....mada kolega ima istog volva samo chipovanog i otvoreno akrapovic auspuh od turbine,oko 240-250ks,njemu trosi otvorene 8l,,pa vjerujem da bi i u mene da promjenim lambda sondu,spajao sam dijagnostiku,bila je greska lamde izbacila,pa smo je otklonili,al vjerujem da je do nje
 
Član
Nije do sonde cole, nego do noge :D Meni je svaki auto trosio oko 12l u proseku i kad sam imao leganzu, hgt-a, i kappu i golfa koji ne ide i vts-a. To je do stila voznje, jedino mi je saxo trosio 6-7l ali je on mnogo veliki stedisa.
 
Član
trenutno sam bez auta par mjeseci, ali evo da iznesem rezultate potrosnje prethodna dva moja auta:
BMW 318 neznam sta mu je bilo ali bgm trosio je po gradu preko 15l:D
GOlF 1,6d minimalna potrosnja, 5-6l po gradu, cak sam ga na otvorenom spustao i ispod 5l..
 
Član
Kod mene bmw e36 320i po gradu nemozes spustit ispod 12-13 da ga guram, a malo teza noga na gasu ide lagano i do 20, otvorena oko 10l.
 
Član
men007 je napisao(la):
Kod mene bmw e36 320i po gradu nemozes spustit ispod 12-13 da ga guram, a malo teza noga na gasu ide lagano i do 20, otvorena oko 10l.

ma nevjerovatno koliko je auto trosilo, nema sta mu nije bilo mjenjano, al nemozes ustelovati da trosi bar 10l, 15 minimala, al najjaca stvar naspem 10km na pumpi, slozim gas upali se rezerva:lol:, vjerovatno malo vise stajalo u rezervu.. e onda kupim das auto, e jesam bio rahat s tim motorom i potrosnjom to je nevjerovatno..
 
Član
mokeBass je napisao(la):
men007 je napisao(la):
Kod mene bmw e36 320i po gradu nemozes spustit ispod 12-13 da ga guram, a malo teza noga na gasu ide lagano i do 20, otvorena oko 10l.

ma nevjerovatno koliko je auto trosilo, nema sta mu nije bilo mjenjano, al nemozes ustelovati da trosi bar 10l, 15 minimala, al najjaca stvar naspem 10km na pumpi, slozim gas upali se rezerva:lol:, vjerovatno malo vise stajalo u rezervu.. e onda kupim das auto, e jesam bio rahat s tim motorom i potrosnjom to je nevjerovatno..

Inace koliko snage ima i kako ide puno trosi, bas puno. Mnogo bolji odabir je 2.5 trosi samo malo vise al zato puno bolje ide.
 
Član
Citroen Xara picaso 1.8 B. na putu Sarajevo - Mostar sa klimom konstaantno upaljenom board pokazao 5,9. Istina nije bilo guve 2 auta pretekao i mene 3 pretekla, znači optimizovao vožnju do bola. Kako kažu niza stranu se i g.... kotrlja.
Maximalno za vrijeme onih velikih snijegova (50% gazio snijeg i praio prtinu) popelo se na 19,6.
Pug 106 1.1 B dosad samo jednom točio, uglavnom vožnja u sarajevskoj špici potrošnja 8,2.
 
Super Moderator
men007 je napisao(la):
mokeBass je napisao(la):
men007 je napisao(la):
Kod mene bmw e36 320i po gradu nemozes spustit ispod 12-13 da ga guram, a malo teza noga na gasu ide lagano i do 20, otvorena oko 10l.

ma nevjerovatno koliko je auto trosilo, nema sta mu nije bilo mjenjano, al nemozes ustelovati da trosi bar 10l, 15 minimala, al najjaca stvar naspem 10km na pumpi, slozim gas upali se rezerva:lol:, vjerovatno malo vise stajalo u rezervu.. e onda kupim das auto, e jesam bio rahat s tim motorom i potrosnjom to je nevjerovatno..

Inace koliko snage ima i kako ide puno trosi, bas puno. Mnogo bolji odabir je 2.5 trosi samo malo vise al zato puno bolje ide.

Stigle ih godine jbg... meni je e46 325i trosio 9-13 litara i to automatic! na otvorenom nikad nije presao 10, a mogao se spustiti i na 8-8.5
X5 3.0i manual mjenjac, ne resetujem board po par mjeseci, 12.3 - 12.7, nikad preko nije pokazao (ali naglasio sam par mjeseci racuna taj prosjek znaci nekih par hiljada km), al to je pravi prosjek
 
BHT Ovisnik
dellas je napisao(la):
Nije do sonde cole, nego do noge :D Meni je svaki auto trosio oko 12l u proseku i kad sam imao leganzu, hgt-a, i kappu i golfa koji ne ide i vts-a. To je do stila voznje, jedino mi je saxo trosio 6-7l ali je on mnogo veliki stedisa.

ma nije meni do grada,a sto se tice potrosnje,u tome sam dobar u obaranju rekorda :D tatinog bmw e46 2.0i 143ks ja spustim otvorene na 5.1-5.5l sa finom voznjom bez preticanja,tako isto proslog volva,bez klime ga lako spustim na 5.5l,al ovaj nikako,isao u zagreb,sve voznja oko 80 do 100max,kako se rodica boji,ja imao nesto sitno love,a islo mi se u ZG i oda rekoh taman je mrak,lagano cu da ustedim,al nema sanse ispod 10l :/
 
Top