Potrošnja goriva-osobni rezultati

Potrošnja goriva-osobni rezultati

Član
Od prije 20tak dana pa do juče... prosjek 10-11 litara normalne vožnje... znači NORMALNE bez gasanja standardnog... taman dok lambda stigne trošit će 5 litara na mjesec dana, otošla vozačka juče na hlađenje :D

EDIT: 1.8 92kw.
 
Član
fiat tipo 1.6 b kad sam ga imao otvorene 7.2 vozio ga na ekonomik znaci 5-om do 90 km/h a gradske 10l predjem oko 80 km
 
Član
I probao sam ja sa svojim golfom (IV 1.9TDI 110KS) od punog rezervoara pa dosipanje na 100km, i izgledalo je ovako
5,3
5,5
5,6
5,6
to je mjesovita voznja na 2000rpm
probao sam par puta onako i sa jacim gasom i svasta nesto i tad se mjesovita penjala na 6l
i zadnji put ja promasim onih 100km i odlucim nasuti nakon 200km, odem na benz. dam covjeku 50KM i kazem sipaj dok ne izbaci pistolj....i izbaci na 11,86 i kaze on meni ma ne brini sve ce stati i pritisne lagano dugme neko u rezervoaru i stane svih 50KM ja onako ostao gledam nista mi nije jasno... ali zato sam sad nakon opet 200km pređenih sipao i stalo 4.7l (nije realno jer covjek je prosli put nacepao da se prelivalo eehehheeh)
 
Golf mk2 1.9TDI 66kw sa power box-om cca 81kw, otvorena cca 4l a kad vozim nenu onda 3L:lol: a gradska od 8 pa navise
moze i manje ali teska mi noga
 
Član
Pisao sam prije i postavljao slike cini mi se za neka auta dok sam ih vozio.
A3 TFSI 205KS mi je po gradu trosio normalne voznje 9,5Lna 100km.Znam,niko mi nije vjerovao,necete ni vi:icon_smile: Tek kad ga je frajer kupio od mene i vozao par dana,mahsuz me nazvao da mi kaze kako ni sam ne moze da vjeruje da auto na tu snagu trosi tako malo.
Golf 5 remapiran,po gradu oko 6,2 L na 100km On je ujedno bio i auto koje mi je najmanje trosilo (ako izuzmem nekad sto sam davno imao Fiat Uno 1.3 dizel:lol:)
Audi A5 7,5 L na 100km
Sad mi Passat uzima 11,2 po gradu na 100km,tiptronic,1.8T. Otvorene bas sam ga neki dan testirao 7,2 da ga cuvam maksimalno:icon_smile: E jedino ne znam nisam ga probao a kanim se da mu pocnem sipati ovo 100 oktansko gorivo,pa da vidim kako ce se odraziti na potrosnju:icon_rolleyes:
 
Član
Kad stari vozi trosi mu 4 l na 400 kilometara nezz stvarno sta mu coek radi :lol::lol:
A kad ja vozim oko 5-6 l prosjek :icon_smile:
 
Član
Vrsio sam razna merenja, od lagane voznje na otvorenom do divljanja po gradu. Otvorena 8-13, gradska 11-22 sve zavisi od stila voznje, guzve itd itd. U sustini prosecna potrosnja kad se uzme veci broj kilometara u kombinovanoj voznji je 12l (plina), 10.5 benzina, a nije mi laka noga cesto je u obrtajima.
 
Član
bmw e36 318is od 12-16l kad se stisne :D
audi 90 2.3 quattro sa ukljucenim quatrom je znao i do 18-19l progutat kad se stisne dobro :lol:
a merc 190 2.0 preko 20l razjeban ke jetronic bio :lol: :lol: :123: :123:
 
Član
Opel Astra f 1.6 8v otvorene vožnje smiješno malo troši kad ide neko iz porodice sa mnom,to smiješno znači Mostar-Konjic i nazad za 20 km,tj. 8l -150-ak km.Nedavno je uzela toliko u jednom pravcu. :D Grada se to kreće oko 8 litara isto,ispod 7 neće nikako,a hoće i 10 uzeti kad sam raspoložen.
 
Član
Одг: Potrošnja goriva-osobni rezultati

Golf mk2 gti 16v znaci kr motor 139 konja.najmanje otvoreni put 5 brzina 80-90 km/h samo 7.5 litara gradske 10-12 zavisi od guzve a jurnjave trosi kolko ima u rezervoaru.
 
Član
RE: Одг: Potrošnja goriva-osobni rezultati

dado gti je napisao(la):
Golf mk2 gti 16v znaci kr motor 139 konja.najmanje otvoreni put 5 brzina 80-90 km/h samo 7.5 litara gradske 10-12 zavisi od guzve a jurnjave trosi kolko ima u rezervoaru.
kr uopce ne trosi puno otvorene normalne voznje,7-8 litara ali kad ga stisnes da te bog sacuva vidis kako pada kazaljka od goriva,ali zato i ide odkida iz sica :icon_biggrin:
 
Top