Potrošnja goriva-osobni rezultati

Potrošnja goriva-osobni rezultati

MTR

Član
par dana , ustvari dva dana za redom sam bio na relaciji Zenica - Mostar , nekih 820 km sve zajedno , golf mi trosio oko 4 litre , uglavnom nasuo za 80 KM i imam jos goriva u autu , pravo mix voznja , autoput nista ispod 140-150 , od Sarajeva do Mostara 60,70,80,90 km/h , kolona , kisa , malo gradske po Mostaru itd itd
Trenutni sampion kod mene je TDI motor
 
Član
golf 4 1.9 tdi 110KS, otvorena cesta...put na more, max 80km/h 4litre (bio slab s parama pa morao tako, ne ponovilo se), inace oko 5l (od oka heheh)

Grad... nisam nesto pokusao stedit ali recimo vrti se na oko 7l normalne voznje
 
Član
MTR je napisao(la):
par dana , ustvari dva dana za redom sam bio na relaciji Zenica - Mostar , nekih 820 km sve zajedno , golf mi trosio oko 4 litre , uglavnom nasuo za 80 KM i imam jos goriva u autu , pravo mix voznja , autoput nista ispod 140-150 , od Sarajeva do Mostara 60,70,80,90 km/h , kolona , kisa , malo gradske po Mostaru itd itd
Trenutni sampion kod mene je TDI motor

Jesi li probao dci?:D
 
Član
MTR je napisao(la):
par dana , ustvari dva dana za redom sam bio na relaciji Zenica - Mostar , nekih 820 km sve zajedno , golf mi trosio oko 4 litre , uglavnom nasuo za 80 KM i imam jos goriva u autu , pravo mix voznja , autoput nista ispod 140-150 , od Sarajeva do Mostara 60,70,80,90 km/h , kolona , kisa , malo gradske po Mostaru itd itd
Trenutni sampion kod mene je TDI motor

Baš sam se neku večer svađao s likom, vozi golfa 4 1.9 sdi. Kaže troši manje od tdi-a...

Javi se sljedeći put;)
 

MTR

Član
dellas je napisao(la):
MTR je napisao(la):
par dana , ustvari dva dana za redom sam bio na relaciji Zenica - Mostar , nekih 820 km sve zajedno , golf mi trosio oko 4 litre , uglavnom nasuo za 80 KM i imam jos goriva u autu , pravo mix voznja , autoput nista ispod 140-150 , od Sarajeva do Mostara 60,70,80,90 km/h , kolona , kisa , malo gradske po Mostaru itd itd
Trenutni sampion kod mene je TDI motor

Jesi li probao dci?:D

imam u firmi scenica 1,9 dCi ......i trosi vise od golfa za 2,5 litre ;)

ZELA GTI je napisao(la):
MTR je napisao(la):
par dana , ustvari dva dana za redom sam bio na relaciji Zenica - Mostar , nekih 820 km sve zajedno , golf mi trosio oko 4 litre , uglavnom nasuo za 80 KM i imam jos goriva u autu , pravo mix voznja , autoput nista ispod 140-150 , od Sarajeva do Mostara 60,70,80,90 km/h , kolona , kisa , malo gradske po Mostaru itd itd
Trenutni sampion kod mene je TDI motor

Baš sam se neku večer svađao s likom, vozi golfa 4 1.9 sdi. Kaže troši manje od tdi-a...

Javi se sljedeći put;)

bi brate al sam bio zatrpan nekim poslovima , vazdan u Eri sjedio :lol::lol::lol::lol: a kisa pljusti
 
Član
Scenic je velik i visok, ima jaran u Meganeu tu masinu, trosi 4 litre, jos chipovana na oko 150 KS, ide skoro ko Saxo...
 
BHT Ovisnik
ja svoju jettu samo 1-2max uspio spustiti na 4.5l,prosjek otvorna 5l skoro pa okruglo,po gradu nemogu testirati jer po gradu slabo vozam,al uzme min. 6l,a kad se ovo govno stišće uzme,na autoputu 140 vecinski sam vozio i kombinacija sa otvorenim 6-6.5l i kazu dvica ne trosni nista,aj sto ne ide,da bar ne trosi u usporedbi s novijim autima,ako nista među starim moze konkurirati :D puu
 
Član
CoL3 je napisao(la):
ja svoju jettu samo 1-2max uspio spustiti na 4.5l,prosjek otvorna 5l skoro pa okruglo,po gradu nemogu testirati jer po gradu slabo vozam,al uzme min. 6l,a kad se ovo go*no stišće uzme,na autoputu 140 vecinski sam vozio i kombinacija sa otvorenim 6-6.5l i kazu dvica ne trosni nista,aj sto ne ide,da bar ne trosi u usporedbi s novijim autima,ako nista među starim moze konkurirati :D puu

Kombinovano 6-6,5 u mene preko 5,5 nikad nije presao. Uvjek sipam pun rezervar i ponistim kilometrazu, i sledeci put kad uspem gorivo litre podjelim sa predjenim km vecinom mi ispane 5,1 -5,3 a voznja je 70% gracka. Neznam zbog cega je u tebe tako viskoka potrosta jeli sto je jetta teza ili ti bospumpa nije uredu ;)
 
BHT Ovisnik
boshpumpa reparirana,uvijek otvorena voznja(75%) ,tu uzima 5 l prosjek,a to da 5 u gradu nece preci su samo price,ne manitam bas cesto,al niti ga mogu po gradu lagano voziti sa semafora kao mama,uglavnom normala voznja
 
Član
evo update, potrosnja po sarajevu 1.6tdi 90konja 6-7litara, 90% upaljena klima, otvorena 4-5litara zavisi od voznje, najniza postignuta u nedjelju se spustam s bjelasnice 1.8litara bord prosjek pokazuje :) dok sam dosao do kuce (stari grad sarajevo) prosjek popeo na 2.5L bjelasnica-vijecnica :) nisam mogao slikat stara bila sa mnom u autu zena se usere kad uzmem mobitel u ruku u voznji a kamoli da slikam :D
 
Citroen C5 -2.0 benzinac 136 PS ,prosjek 8.5, trenutacna se zna spustit i na 4 litra, po gradu nije neka veca razlika vrh 10L a i ne udaram po gasu
 
Član
Daewoo leganza 2.0 16v, na otvorenom oko 10l normala, moze i na 7-8 da se spusti. Pom gradu 13-14l normala, a danas sam nesto sredjivao oko njega i stavio neke nove delove za plin i testirao pun gas non stop, rezultat preko 20l
 
Top