Nedostatak memorije - Android

Nedostatak memorije - Android

Član
Kako nidje veze? Nisi upravu za foxconn to je firma koja radi komponente za mnoge proizvodjace! Al ajde ne vrijedi raspravljati jer ovako mozemo do sutra!
 
Član
Kako nidje veze? Nisi upravu za foxconn to je firma koja radi komponente za mnoge proizvodjace! Al ajde ne vrijedi raspravljati jer ovako mozemo do sutra!
Bas tako. Neko voli jedno, neko drugo. Neko je spreman dati za nesto citavo bogastvo, dok drugi to nebi ni za dzabe...

Samo sam htio reci da se nemogu auta i mobiteli porediti. Auto kad kupis novo, planiras ga barem 5-10 godina imati. Mobiteli su nakon 2-3 godine zastarjeli.

Pozz
 
Član
VIdim hirurg i dalje baca bombe po ovom forumu. Kineske telefone ne treba uopšte izbjegavati jer ima jako kvalitetnih. Xiaomi, Lenovo, Huawei, sve dobre marke. Pa jebote Xiaomi treći po prodaji u svijetu. I vidim lupaju se razne gluposti. Ima ovih kineskih telefona koji mogu najbolji brend premašiti recimo u trajanju baterije. A drugo, u tim telefonima su provjereni procesori, grafičke, chipset, dakle znaju biti isti što koristi Samsung, Sony itd, ali ti ovi naplate 3x više. Ne budite zatucani, malo se informišite prije nego što napamet pišete.
 
Član
E mara kao i uvijek najpametniji u bosni! I nije tacno da ti tvoji suoer telefoni koriste tehnologiju komponenti istu! Druze nije telefon golf 2 kojeg si doktorirao pa da sad izmisljas toplu vodu.
Ako je neki aparat puno prodavan ne znaci da je i kvalitetan vec da je jeftin ili da se dijeli za marku na pojedinim mrezama. Jesi ti ikad vidio Xiaomi telefon?
Sto se tice trajanja baterije necu komentarisati uopste. Dovoljno je reci da nakon godinu dana kapacitet drasticno opadne. Baterije znj kategorije.
 
Član
Samo radi toga izbjegavam Android, prošle godine kontam "ma nemoj biti budala jebo te ajfon uzmi note 4" i nakon mjesec dana Samsunga kad nisam poludio lako ga jednu radnji gledati da leti a nakon sedmice korištenja vazda steka.
A ima specifikacije laptopa!!
Android većinom ima veoma los menadzment memorije (pogotovo L ako sam dobro upratio).
Stavljati xiaomi i Lenovo u istu kategoriju mislim da je greska (ako se zna ko je Lenovo i sta je u njihovom vlasnistvu).
Ali sam mišljenja da ima ok kineskih brendova i da odlično rade stvari (huaveji se sada u americi prodaje kao luxuz brend, prave satove od 400+ dolara).
Mora se od necega krenuti, mada ima i onih kineza sto prave telefone s namjerom samo da uzmu pare a ne da grade ime.
 
Član
Hirurg, lijepo ti kažem ne bacaj bombe, pročitaj malo prije nego se provališ. Da, pojedini kao Xiaomi koriste iste komponente kao i ovi brendirani. Vidio sam te telefone i nista ima ne fali. Evo ja imam xiaomi eksternu bateriju, vrh od baterije, kvalitet odličan, četiri puta napunim telefon sa njom.
 
Član
Samsung, Sony, Apple i ostali daju mnogo novca u istraživanje i izradu novih boljih komponenti koju xiaomi i ti slični modeli samo prekopiraju. A to mora neko platiti. Ovo znam iz iskustva jer dok sam radio u BiH i kad je izašao punac za AF31 Siemens, nije se par mjeseci mogao naručiti iz Kine jer ga nisu mogli kopirati.
 
Član
Samo radi toga izbjegavam Android, prošle godine kontam "ma nemoj biti budala jebo te ajfon uzmi note 4" i nakon mjesec dana Samsunga kad nisam poludio lako ga jednu radnji gledati da leti a nakon sedmice korištenja vazda steka.
A ima specifikacije laptopa!!
Android većinom ima veoma los menadzment memorije (pogotovo L ako sam dobro upratio).
Stavljati xiaomi i Lenovo u istu kategoriju mislim da je greska (ako se zna ko je Lenovo i sta je u njihovom vlasnistvu).
Ali sam mišljenja da ima ok kineskih brendova i da odlično rade stvari (huaveji se sada u americi prodaje kao luxuz brend, prave satove od 400+ dolara).
Mora se od necega krenuti, mada ima i onih kineza sto prave telefone s namjerom samo da uzmu pare a ne da grade ime.
kakvih imas problema sa note 4,ja sam ga kupio tacno za novu godinu,ev radi bez problema,nista ne steka,baterija ok drzi,sve super,samo sam se mozda zeznuo sto sam uradio update za lolipop
 
Član
Samsung, Sony, Apple i ostali daju mnogo novca u istraživanje i izradu novih boljih komponenti koju xiaomi i ti slični modeli samo prekopiraju. A to mora neko platiti. Ovo znam iz iskustva jer dok sam radio u BiH i kad je izašao punac za AF31 Siemens, nije se par mjeseci mogao naručiti iz Kine jer ga nisu mogli kopirati.
Oni mogu izgled kopirati ali ne i komponente. Ne mogu Snapdragon procesor kopirati i još napisati da je taj. Ja ne kažem da su kineski bolji od ovih što si spomenuo nego da nisu toliko loši da ih treba izbjegavati. Recimo one neke bezvezne verzije Samsunga tipa ACE nikada ne bih uzeo kada za iste pare dobijem mnogo bolji recimo Xiaomi.
 
Član
kakvih imas problema sa note 4,ja sam ga kupio tacno za novu godinu,ev radi bez problema,nista ne steka,baterija ok drzi,sve super,samo sam se mozda zeznuo sto sam uradio update za lolipop
Ma uopsteno telefon je prespor (pogotovo kada znam kakve specifikacije ima) a bateriju sam izvlačio za 4/5sati lagano.
Tako da sam na kraju i odustao i prodao.
Ako si ti zadovoljan to je jedino bitno, to je i poenta kome se sta svidja to i kupuje bio to kinez ili koreanac ili amer.
 
Davore a izvuces li bateriju na iphonu za 4/5 sati? Znam da moze ali da vidim u tvom slucaju u poredjenju sa note
 
Član
Imam note 4 baterija drzi citav dan uz stalno driblanje. Nema nikakvih problema niti stopanja. Leti kao avion. Najbolja baterija sto sam imao u smartphone u
 
Top