Mercedes G300

Mercedes G300

Član
Jel ovo samozatamnjujući retrovizor?

Ja sam ispočetka bio skeptičan što se tiče ovog uređenja G klase, ali s vremenom mi sve više sjeda, čak štoviše počinje mi se sviđati..
 
Član
Uzivam pratiti ovaj projekat, samo nastavi i postavljaj sto vise fotografija propracenih textom.
 
Yellow jeste to je autohromatski retrovizor ( samozatamnjujući retrovizor ) imam na njemu pet izvoda +, -, izvod za rikverc i još dve žice koje ne znam za čega služe. U pitanju je retrovizor od W210 jer me je on izašao daleko jeftinije nego da sam tražio od W463.
Na žalost cene za ovaj auto su bezobrazno skupe pa sam se zbog toga upustio u ovo.
Za par dana postaviću slike kompletnih branika kako prednjih tako i zadnjih izrađenih od poliestera spolja se neće videti razlika između tih i originala trenutno imamo manjih problema jer originali sa W463 sa kojih smo skidali kalupe plastični krajevi su deformisani pa je sada neophodna prepravka kalupa da bi odlivci bili kao što su nekada imali formu originali pre deformacije.
Iskreno sam malo razočaran zbog toga jer se ti delovi na Ebay-u kreći od 80e do 140e i da vam se onda jedan takav deo posle par godina izdeformiše na suncu :icon_sad:.
 
Danas su mi stigle felne i gume vulkanizer ih je izbalansirao i montirao gume na felne ovih dana biće montirane na auto :icon_smile:.

51d928.jpg
 
Danas mi je stiago materijal za distancere prečnik je 170mm a debljina istih 40mm i nisu lagani ali u principu i nisu namenjeni za vozilo koje se sprema za trku, u pitanju su vagonske osovine što bi trabalo da je materijal izuzetne čvrstine samo što je teško i to je jedina zamerka.
Šta zna dete šta je 100kg :lol::lol:


104orrd.jpg
 
Član
Tvoj mi se projekat veoma svidja, lijepo je krenulo, i polako se i radi..Samo da malo vise slikica hoces da nam izbacis, da budemo u toku zbivanja, sretno u daljim radovima;)
 
Odustao sam od čeličnih adaptera naručeni su aluminijumski adapteri ali dok ne stignu malo me je interesovalo kako izgledaju novi točkovi na džipu, tako da dok ne stignu adapteri samo sam malo prislonio točak uz auto stim da ima odstupanja od pravog mesta gde će točak da stoji ali i ovako se vidi razlika.

f5aq9h.jpg
 
Član
Razlika ce da bude drasticna sto se vec i vidi ovako sa naslonjenom felgom,Ove stare samo za zime mogu,lijepo ce mu da mu legnu felge, nek je sa srecom;);)
 
Danas mi je stigao poklopac za rezervni točak sa Ebay-a.

http://www.ebay.de/itm/Reifencover-Mercedes-Benz-G-Modell-460-461-463-255-65R16-Ersatzradabdeckung-/200807723521?pt=DE_Autoteile&fits=Make%3AMercedes-Benz&hash=item2ec112b201
 
Ovako izgleda priprema za štampu radi se štampa na foliju i to će biti na crnoj pozadini naštampano i zalepljeno na plastičnom poklopcu sa linka koji sam poslao.


1j6kv8.jpg
 
U međuvremenu dok štampari rade svoj posao malo se radilo na enterijeru.
G class stariji modeli kao ova moja sa vozačevog mesta vidi se keder od šoferke i to mi je bilo ružno pa sam dodao deo od pocink lima da bih to zaklonio kao što je kod novijih kola, nastavak sledi u vidu dorade da bi se postavili nosači za suncobrane od w163.

15kfma.jpg


1okbao.jpg


Ostalo je da se useče mesto da se uklopi kućište svetla, na slikama se vidi da kućište svetla udara u dodatke koje su montirane na postojeću konstrukciju.
Nakon ovoga na red dolaze bočne obloge na prednje stubove koje će činiti jednu celinu i povezivati gornji deo sa tablom.

fz28fc.jpg


Postavljeni su i rukohvati stari su skinuti jer su podsećali na ručice za torbe.
Znam da na slikama ovako ne izgleda reprezentativno ali sve je maksimalno čvrsto i utegnuto ništa ne škripi i ne pomera se, završni izgleda daće tapetar ovo je ipak gruba konstrukcija da bi se na kraju dobila forma preko koje se presvlači materijal.
 
Top