Mercedes G300

Mercedes G300

Član
druze ubacuj ono sto nadje dzep a te cifre kojima se frljaju po ebuy-u su za nekog drugog. samo polako i kalkulisi sta od cega pase.
 
Stigli danas farovi montirao sami h na auto kao da su za njega pravljeni a ne za Golfa I :lol: . Prezadovoljan sam izgledom i sa onim kako svetle samo još da spojim angels eye i to je to što se tiče farova.
Postavljena je i zadnja svetlosna grupa, sređen je i poklopac za gorivo :icon_smile: .
U toku je prerađivanje sa ručne na nožnu kočnicu a zatim prelazimo na stub volana valjda sam sve dobro objasnio.

2r3hv2v.jpg


55qzoi.jpg


2i07mzo.jpg


2up8qau.jpg
 
Član
super su farovi legli. daj nemoj skrtariti na recima vec opisuj i slike daj. kakav motor ide u njega jesi to planirao da mjenjas? jel nesto od CDI grupe motora ili klasicni turbo dizeli?
 
Trenutno radimo na ručnoj kočnici naime zbog pomeranja sedišta izvadio sam klasičnu ručnu kočnicu koja se nalazi na W463 i ugrađujemo nožnu kočnicu koja se nalazi na W163.
Na neki način ovo se samo nametnulo, što se tiče motora u planu je ubacivanje 2,5TD iz C klase od 93' do 98' , emisija Euro 2 to bi trebalo da bude lakše za ugradnju i ne bi trebalo da bude enermno skupo a zadovoljava moje potrebe :icon_smile:.
 
Član
ahaa.a jesi li mozda sta mislio o 300td jak motor potencijalan a ne bi trebao da je i komplikovan. samo polako i bice sve kako treba.
 
Razmišljao sam i o 300 TD ali moram da gledam i na registraciju jer mi je auto registrovan kao putničko vozilo a i ja nešto ne ganjam brzinu bitno je da me odnese od tačke A do tačke B ali zato puno pažnje poklanjam na komfor :icon_smile:.
 
Malo se radilo ovih dana malo više u garaži nego napolju odnosno napolju onoliko koliko je to vreme dozvoljavalo.
Montirali smo unutrašnje blatorbrane prednji i zadnji isečen su i pripremljeni zadnji i prednji branik za montažu novih branika od W463 modela.

3ub1f.jpg


34nglec.jpg


5l9e9g.jpg


Montirana je i papučica za ručnu kočnicu a uklonjena je ručika sve je povezano i radi.

2vamb0j.jpg


Montirano je i svetlo na nebo naravno uz prethodne prepravke ( Poliester i gitovanje pa farbanje ) da bi lepo naleglo na površinu neba stigli su i suncobrani od W163 dok završimo sa montiranjem branika radićemo prepravke na nebu da bi lepo nalegli suncobrani.

10f0zmb.jpg


Stigao ja i naručeni unutrašnji autohromatski retrovizor trebalo bi da je od W210 trenutno radimo na branicima nakon toga biće pripremljen i prilagođen nosač za retrovizor tako da će u skorije vreme i on biti montiran i povezan.

2i6ni45.jpg


Stub volana je produžen za 5 cm kod strugara da bi mogle da se montiraju komande od W163 takođe je napravljen na glodalu kanal na samom stubu volana da bi u funkciji bilo gašenje žmigavaca prilikom vraćanja volana, taj mali deo plastike je skinut sa stuba volana za W163.

2rpy8t1.jpg


Fiksirana je srednja konzola ali još nije gotov rad oko iste neophodno je da napravim bočne stranice koje će u potpunosti kada se postavi tepih da zatvore te otvore sa strane da ne ostaje tako otvor između konzola, stigla je i ploča koja je u sastavu centralne konzole sa svim prekidačima za podizanje prozora čeka se električar da to sve stavi u funkciju.

b9aag1.jpg


xdry4y.jpg
 
Svaka čast ! Sa zadovoljstvom ću pratiti ovaj projekat :) Ova G klasa mi je uvijek nekako izgledala opasno,mafijaški luksuzno i uvijek mi se sviđala :) Samo što nikad nisam mogao skontat' koji je koje godište bar otprilike :D Mnogo sreće u nastavku projekta,samo slike ubacuj ;)
 
Hvala svima lauda_bc cifre i nisu tako skupe sobzirom na to kakve su cifre delova za ovaj auto, inače svi delovi tipa unutrašnji blatobrani branici i sve maske koje će biti montirane na auto (slike ću postaviti na forum) su ručna izrada drugara i mene napravili smo kalupe sa originalnih branika, blatobrana W463 da bih dobio to što želim.
 
I ja imam G klasu koju radim da izgleda kao noviji model , ali ovo što ti radiš ovo još nisam nigdje vidio. Stvarno veliki trud i volja je potrebno da bi se ovo radilo, a pogotovo zamjena unutrašnjosti. Tako da još jednom svaka čast i samo nastavi radit i naravno stavljaj slike tu.
 
Član
samo ne budi skrt sa ovim slikama, redovno te pratimo...

Inace ovaj auto mi se bas previse svidja, kakav ml , G zakon
 
Danas je uz malo prepravke i ubeđivanja postavljen i unutrašnji retrovizor :icon_smile: u pitanju je autohromatski retrovizor.

dbmtxd.jpg
 
Top