Koji motor ubacit u Kadeta kocku?

Koji motor ubacit u Kadeta kocku?

Vjerovatno kad se stave ti klipovi sa kermamickom presvlakom na glavi klipa imaju vecu podnosljivost :D tako da ne strahujes. jbga ima ovde u mostaru par likova s kockama (e30) odvrnu muziku, u njoj 200 kg a 1.6 jedva to sve vuce. niko nista konkretno ne radi. treba slozit nesto ilegalno i brzo da shvate da su na dnu piramide :lol: ;) a opel ispade povoljniji od vw-a. mada u 5 deka a isto sve .
 
Dobar je i VW sto se tice toga posebno kombinacija 2.0 i golfa 2 sto je Gale sastavljao ne znam jel jos ima gdje slika tog projekta ono je islo ko zlo
 
Član
Belmin1 je napisao(la):
Kontao sam C20LET iz Calibre ili 2,5 V6 takođe iz calibre



Ima moj kolega 2.0 16V 150 ks cini mi se motor iz Calibre , motor dobro ocuvan


Cini mi se da je cijena bila oko 500 KM
 
Član
Little Dragon je napisao(la):
Dobar je i VW sto se tice toga posebno kombinacija 2.0 i golfa 2 sto je Gale sastavljao ne znam jel jos ima gdje slika tog projekta ono je islo ko zlo

kako je fino kad se u opelovoj temi spomene jedan brzi VW koji je mrsio racuna nekim opelcinama :)

heheheheh

ovo samo da znas da te pratim,nemoj previse opela da hvalis :)

mislim da je sa neke injzinerske strane opelov XE bolje dizajniran da bude brza sportska masina nego sto je volkswagenov ABF ali kao sto neko rece u par deka sve to dodje,i u jedan i u drugi treba stuci jako puno para i nije tako lako podici atmosferski motor od 150KS na 200KS bez masnih ulaganja! Ali sa par jednostavnih i relativno cjenovno normalnih prerada moze se doci do nekih 180-190KS koji u laganom autu mogu biti konkurentni sa dosta jacim masinama! Ali najbitnije od svega je kada se uzme motor prvo vratiti zdravlje onim orginalnim konjima,prvo treba dovuci auto do fabricke specifikacije,a to znaci predihtovati komplet motor,provjeriti karike,radilicu i sve redom,dizne,kablove,razvodnik,sve mora biti tip top prije bilo kakvog tuninga da bi imalo pravi efekat,a to vecina ljudi zanemaruje i odmah pocine sa "napucavanjem" sta rage koja od svojih orginalnih 150KS ima jedva 100 i kusur!
 
Član
George je napisao(la):
a zašto mora bit opelov motor :icon_question:

pa zasto nebi bio,najjednostavnije,najbrze i najjeftinije rijesenje za nase uslove!
Sve ostalo bi zahtjevalo ogromnu kolicinu novaca i zivaca i komplikacija!
 
Član
Al_Galone je napisao(la):
George je napisao(la):
a zašto mora bit opelov motor :icon_question:

pa zasto nebi bio,najjednostavnije,najbrze i najjeftinije rijesenje za nase uslove!
Sve ostalo bi zahtjevalo ogromnu kolicinu novaca i zivaca i komplikacija!

pa ako nema novaca, živaca i neočekuje komplikacije... onda i netreba da se upušta u taj sport... zašto nešto radit da bi bio prosiječan?
 
Član
George je napisao(la):
Al_Galone je napisao(la):
George je napisao(la):
a zašto mora bit opelov motor :icon_question:

pa zasto nebi bio,najjednostavnije,najbrze i najjeftinije rijesenje za nase uslove!
Sve ostalo bi zahtjevalo ogromnu kolicinu novaca i zivaca i komplikacija!

pa ako nema novaca, živaca i neočekuje komplikacije... onda i netreba da se upušta u taj sport... zašto nešto radit da bi bio prosiječan?

mozda zato sto je finansijski prosjecan?
 
Član
da belmine , s instalacijom ...


Ako te zanima, da ga zovem i pitam sve sto te zanima .. ak ga nije prodao
 
Član
financijski prosiječan a vozi B8??? a da možda mu je tajin hehehe u tom slučaju se isprčavam!

atmosferci i sr su prošlo svršeno vrijeme
 
Član
George je napisao(la):
financijski prosiječan a vozi B8??? a da možda mu je tajin hehehe u tom slučaju se isprčavam!

atmosferci i sr su prošlo svršeno vrijeme

tacno tako,ali ko bi onda vozio klasu 16 i 15 kad bi svi samo turbake vozili?
 
Top