Koji motor ubacit u Kadeta kocku?

Koji motor ubacit u Kadeta kocku?

Član
sto rece dragon na c20let mozes zaboraviti,vjerujem da trenutno nema ni jedan u BiH da valja,to je dosta zahtjevan motor jedina opcija je da uvezes calibru turbo i napakujes sve ali vani je nema ispod 1500e da valja icemu...

najbolja i najjeftinija opcija je da kupis komplet auto i prebacis sve,ostalo rasprodas...

ovo ti je idealno a i ne nalazi se svaki dan:icon_biggrin:

http://www.pik.ba/artikal/3051731/opel-astra-2-0-16v-gsi-stranac/
 
Član
Tu ste potpuno upravu. Za c20let treba mnogo vece ulaganje i teze ga je naci, ali dobije se mnogo brza masina. A uostalom, nije ni spomenuto sto trazi, samo da bude sto brzi. A c20xe se takodjer lagano natjera na 200+ks.

A prvo ti rjesi motorizaciju, da brzo krene a sto brze stane. Onda ga uredjuj s vana.
 
Da , c20xe uz leuxmall usis i malo da mu se jos prouci dodje blizu 200ks sto je za auto od ne znam koliko kila fin omjer i fin rezultat , jos kao se odlucis na nekih 40-50ks nitra onda je to to
 
Da. I mene ovo interesuje. Kakav je XE motor sa nekim std. modifikacijama + nitro, na koliko se moze izgurati a da se ne ostete unutrasnji djelovi ? Jbte kad skontas ima vise opcija za XE nego za KR ili ABF.
 
Ja koliko znam i koliko sam vidio na Zilinom kadetu da on moze fino da izdrzi , to je masinerija kakvu niko nece napraviti , toliko silovanja i svega sta je pretrpio svi su se ibretili , mislim da je njegov bio tu negdje oko 170-180ks i sipao je rekularnih 60tak nitra i svi znaju kako je isao . E sad mislim da je zadnji put kad je "poplavio" uzeo vece dizne za nitro al je i odvozio momacki . Po meni mislim da leuxmall i chip + 50ks nitra u nekom laganom autu daje extra dobar rezultat ko ne tezi nekim obaranjima i opasnim rezultatima , ja cu abd ici na to al bez nitra tacnije ici cu na obicnih 150ks i mozda remap al sve to u Corsu A
 
Član
@drogon nemoj se grudvati konjima:D

lex usis ne daje maltene nista a kosta boga oca,najisplativija opcija je powercap plus chip dobijes nekih 20ks

znam momka koji je skrsio par hiljada u xe i kraju mu je izbacio "samo" 185ks...
 
Član
Cisto malo zabave, adrenalina ;)

Chip sam daje 20ks.

Imam i ja jednog Kadetta kockicu, motor mu zaribao. Mozda se bacim na projekt jednog dana.
 
A sta mislis kovane klipove stavit umjesto serijskih i stavit neki nitro, prosjecnih KS i palit ga bez strahovanja da ce ti napravit rupu u klipu ? ;)
 
Lexmaull fitted without a program gives about 3-4ps att low end and 5-6ps at high end. Unfortunately the midrange loose about 7-9ps. Then I fitted camshafts and a custom program and the mindrange gained something but the high end gained more than 25ps!( 25ps included lexmaul gained, program and camshafts)
The camshafts are 274" with 11,95mm valve lift.
Max power now is at 7.250-7400rpm range, and is over 200hp.
In olders post I have my spec engines.
Hope I help

Eto prevedi prijatelju da se i on moze gadjati konjima , ne daju raja djaba tolike pare za lex-a brate a 170-180ks nije neko bacanje jer sam chip ide na 165ks a ima tu jos prostora za rad

lhasa_green_beast je napisao(la):
A sta mislis kovane klipove stavit umjesto serijskih i stavit neki nitro, prosjecnih KS i palit ga bez strahovanja da ce ti napravit rupu u klipu ? ;)

Ja ti tu ne mogu bas pomoci nisam nesto jak na tom polju sacekaj nekog sa iskustvom da ti pomogne
 
Član
Little Dragon je napisao(la):
Lexmaull fitted without a program gives about 3-4ps att low end and 5-6ps at high end. Unfortunately the midrange loose about 7-9ps. Then I fitted camshafts and a custom program and the mindrange gained something but the high end gained more than 25ps!( 25ps included lexmaul gained, program and camshafts)
The camshafts are 274" with 11,95mm valve lift.
Max power now is at 7.250-7400rpm range, and is over 200hp.
In olders post I have my spec engines.
Hope I help

Eto prevedi prijatelju da se i on moze gadjati konjima , ne daju raja djaba tolike pare za lex-a brate a 170-180ks nije neko bacanje jer sam chip ide na 165ks a ima tu jos prostora za rad

lhasa_green_beast je napisao(la):
A sta mislis kovane klipove stavit umjesto serijskih i stavit neki nitro, prosjecnih KS i palit ga bez strahovanja da ce ti napravit rupu u klipu ? ;)

Ja ti tu ne mogu bas pomoci nisam nesto jak na tom polju sacekaj nekog sa iskustvom da ti pomogne



Cekaam,cekam...:D
 
Član
Little Dragon je napisao(la):
Lexmaull fitted without a program gives about 3-4ps att low end and 5-6ps at high end. Unfortunately the midrange loose about 7-9ps. Then I fitted camshafts and a custom program and the mindrange gained something but the high end gained more than 25ps!( 25ps included lexmaul gained, program and camshafts)
The camshafts are 274" with 11,95mm valve lift.
Max power now is at 7.250-7400rpm range, and is over 200hp.
In olders post I have my spec engines.
Hope I help

Eto prevedi prijatelju da se i on moze gadjati konjima , ne daju raja djaba tolike pare za lex-a brate a 170-180ks nije neko bacanje jer sam chip ide na 165ks a ima tu jos prostora za rad

lhasa_green_beast je napisao(la):
A sta mislis kovane klipove stavit umjesto serijskih i stavit neki nitro, prosjecnih KS i palit ga bez strahovanja da ce ti napravit rupu u klipu ? ;)

Ja ti tu ne mogu bas pomoci nisam nesto jak na tom polju sacekaj nekog sa iskustvom da ti pomogne



ti motori su stare drle,vecina ih je ubijena,prvo ga treba dovesti u perfektno stanje da bi izbacio tih fabrickih 150ks,znaci dizne,kablovi,svijecice,senzori itd...pa se onda moze dalje ici sa tuningom...

a ovaj gore sto si ga naveo dok je stavio bregaste,lex i ostalo skrsio je koju hiljadu a mi ovde pricamo o povoljnoj investiciji:D
 
Top