Koje autu kupiti?

Koje autu kupiti?

Super Moderator
Alfa je odlicno auto , odlican interijer , ali za bosne nije , da zivim na zapadu rado bi je vozao. Razlozi sto sad ne raznisljam o kupovini su ti jer nema puno polovnih dijelova , rijedzi servisi , onda kod nas alfa nije na cijeni tesko da bi je mogao za sta zamijeniti ili lahko prodati po nekoj realnoj cijeni .

od svega navedenog upravu si samo u vezi prodaje alfe
polovnih dijelova ima dosta. na skoro svakom otpadu ima alfa 147/156 za dijelova. imas recimo par ljudi sto samo dijelove alfe imaju. Pod servis podrazumijevas sta? Ja ulje mijenjam u garazi kod kuce, ne treba mi za to servis tako da ne treba bit nikakav poseban servis za te stvari. Ima par ljudi koji dobro znaju oko tih auta tako da ni to nije problem
ali definitivno nije za tebe ako ce ti smetati sto se trap relativno lako rasklapa, al kao sto sam ti napiso vec prije to vise nije skupo
evo rs turbo je dobar auto predlozio, mada bi moj prijedlog prije bio focus noviji.. ja sam sa svojim napravio 110 000km i imo samo jedan kvar - elektromagnetni ventil
 
Sa passatom b5 se neces usreciti sto se tice ovjesa,na njemu su eksperimentisali sa ramenima pa su opet na b6 vratili lafete.Jos ako na to dodas da je to TDI sa finim godinama i kilometrazom gdje treba ocekivati i probleme sa diznama,turbinom vidjet ces da to i nije jeftina opcija koju ti trazis zapravo.
Bolje ti je uzeti auto koje ima neki manji kvar tipa ovjes jer mu cijena u startu manja i mozes se cjenkat,jer ionako ces morat uradit servis sta god da uzmes ako hoces da te ne zaboli glava ;)
Opet sve zavisi jel ti kupujes auto iz cejfa ili iz potrebe,jer ako je cejf u pitanju tu se ne gleda ulozeno-dobijeno :cool:
 
I nek crkne oboje zajedno cijena je 1500km,i miran jos 150 000 najmanje,svercerima se naravano ne isplati jer se bave preprodajom.Ko zeli zadrzati auto par godina 1500 km je nikakvo ulaganje,s obzirom da znas da vise nece crknit(ne bi trebalo) u tih par godina.
 
Član
De mi navedi sta sve na benzincu mozes izmijenjat za 1500KM
dizne, dpf i slicno da ne spominjem
ja vozim benzinca, a imam dva dizela kuci i cijena odrzavanja se ne moze ni porediti
dizeli imaju sve sto i benzinci osim svjecica, bobine, a benzinci nemaju ni trecinu stvari koje riknu na dizelani
pricamo o polovnim autima, koja zahtijevaju vise novca za odrzavanje nego nova
 
Član
Sto se dizelom "ustedi" na gorivu a ogovi se o mozda 50-60 maraka na 1000km, to sve sto ustedis kao na gorivu 3 puta vise das na servis ili kad se pokvari dizel... dizeli se vise kvare od benzinaca i dosta su im skuplji dijelovi i odrzavanje tako da ustede i nema...
Poredi benzinca i dizela
na predjenih 100 000km
za gorivo ti treba dizelom da bi presao 100 000km treba ti 20 000km dok benzincem otprilike 25000km, dizelom si ustedio 5000km, sada na polovnom dizelu sta ce da ti ode u tih 100 000km, zamajac koji je sa setom kvacila oko 1000km+ ruke, turbo koji je oko 600km+ ruke, zupcasti remen oko 500-600km sa rukama odrzavanja svakih 10 000km je oko 250km sa rukama ulje i svi filteri, sto za 100 000km dodje 2500km, dizna koja ako rikne ti je oko 150km+ruke ako je PD motor a ako je drugi noviji to je jos puno vise, i jos racunaj bar par sitnica oko motora koji hoce otici poput senzora temperature motora, protokomjera i slicno. Dodje oko 5000km, znaci nisam racunao ni trapove ni odrzavanja, samo oko motora i dodje ti tih 5000km sto si ustedio a mozda cak i vise izadje od 5000km, a ovo je samo ugrubo, ova brojka bi bila puno veca u realnom svijetu jer bi bilo tu puno puno vise sitnica koje oduzmu novac na dizel motoru...
Benzincu treba 25000km za 100 000km predjenih. Ulje dodje oko 60km 4L+ fuilter ulja oko 15km, zraka 20, kabine 20, goriva 20, odmah u startu na tom servisu si ustedio, oko 150 sa rukama, sto za 100 000km dodje 1500km sto je u startu odmah oko 1000 km ustedjeno u odnosu na dizela. Zpucasti u benzica je dosta jeftniji i svjecice sto dodje oko 350-500 sa rukama. plivajuci zamajac i ako ima na benzincu, ja nikad nisam cuo da je otisao niti sam ga zamijenio ikad na benzincu. set kvacila oko 400km+ ruke, dizne nikad ni ne odu... racunaj nekih sitnica oko motora kao protokomjer ili nekih od senzora. bubina ako ode je komad oko 50-100km... kad izracunas ovako ugrubo na benzincu ti je otislo oko 2600km za odrzavanje, u ovo sam i racunaoako koja i bubina ode ali i to je rijetkost. Znaci ukupno oko (u grubo racunam) 28000km a dizelom bi slicno tome i bilo kao i u benzinca jer se dosta vise kvare u odnosu na benzince.

PAzite sada da je ugradjen plin :)
para bi otislo na benzinca za plin oko 12 000km i odzavanje nek i ugradnja plina za 100 000km dodje oko 2500km sto je oko 14500km plus ova odrzavanja oko 2600 do 3000km sto dodje oko 17500-18000km. Tu je usteda...
A benzinac vs dizel ako benzin nije na plin... Sto ustedis dizelom na gorivu to das na servise ako ne i vise, dok kod benzinca ne kvare se ali malo vise trose i dodjes na isto kao i dizelom....
Sad je sve stvar ukusa sta ko voli i koja auta voli, da li dizel da li benzin ali gledano ovako iskreno ustede i nema, ima samo ustede ako stavis benzinca na plin i tada duplo manje (u parama) trosis na gorivo u odnosu na dizela...
 
Ja sam govorio opcenito za turbo motore.Zaebi motor bez turbine...Uostalom nije skupo odrzavanje benzinca starog 15 god i vise kakvog vi imate,kad vec pametujete poredite novije benzince tj tb,tfsi itd sa cr dizelima ;)
 
Član
upravo tako, prave poređenje sa benzincem iz 95 godine i dizelom iz 2005 Godine .
niko ne svata da benzinac mlađeg godišta ima i turbinu u nekim slučajevima koja isto moze otic ko i na dizelu, direktno ubrizgavanje, to jest el.dizne, pa pored dizne idu i svjećice koje ne mozes kupit na benzinskoj pa uvrnut u motor kao na autu iz 95 godine, pa kablovi, pa bobine, pa onda plutajući zamajac, pa labmda sonda na izduvu, pa prije katalizatora, pa posle katalizatora, onda senzori bregaste, radilice itd....
Što znači sve je to isto danas il dizel bio il benzin nemojte džaba pričat , ja se sav naježim kad vidim kako neki hvale svoje auto.
Onda taj plin, to je samo još jedan dodatni sistem koji zahtijeva dodatno održavanje, uštede neke ima ispočetka, nakon 4-5 godina, počinju problemi sa motorom, a bgm onda ide i atest koji košta minimalno 500 KM .
Dalje, što se tiče potrošnje između dizela i benzinca treba pravit poređenje s istim autom a različitim motorom, a ne sad da meni neko poredi potrošnju BMW x3 dizel i punto 1.2 benzin , ili na Passat 3bgTDI 96 KW i opel corsa 1.4. nego treba poredit pasata TDI 96 KW i 2.0 benzin 85 KW, prvo što je TDI 3x brzi, i broj dva ne budel TDI duplo manje trosio ja ga yebem.
A bgm Sarajlije najbolje znaju kako je vozit dizela a kako benzinca , pogotov ko vozi oko stupske petlje oko 3-4 sata radnim danima
 
Bas,svaki dan crkava ta turbo turbina lol.
Ne crkava svaki dan ali sve sto se dizeli vise izjednacavaju sa benzincima to su osjetljiviji i to je cijena koju moraju platit.
Druga stvar,turbo treba znati vozit a ja ti garantujem da 50% onih koji ih vozaju i ne znaju na kojem principu radi njihov motor i kako ga treba odrzavat i vozit.
Pogledaj samo ujutru kad idu na posao kako gasaju TDI-jeve a da ne pricam o turiranju neposredno nakon startanja motora.
@harkan Tako ti je najpametnije,neces valjda ovdje uzimati auto od nekog "BH Schumahera" ;)
 
Top