Koje autu kupiti?

Koje autu kupiti?

Član
vala jos nisam cuo da je nekome crknuo mjenjac
ja idem politikom da je benzinski motor koliko-toliko u boljem stanju jer se u njega ne moze svasta sipati kao u dizela
 
Član
Vozis benzinca i crke ti mjenjac i sta onda ?

Ako se ides to politikom da ce ti nesto crknuti kupis brate biciklo i nemas problema.

Čuj crkne mjenjač :bored: Ja na sierri podero nekolko nosača mjenjača za 2 godine (od silnog iživljavanja nad autom) mjenjač radi perfektno. Nije to fićo il yugo da mu rikne mjenjač.
 
Član
Nemojte ovo pricati..

Uzmes 10 razlicith auta diesela-vozis ih 5 godina na recimo 7 ce otici zamajac,turbina ili dizne
Uzmes 10 razlicitih auta benzinaca - vozis ih 5 godina na recimo 3 ce otici mjenjac i jos ponesto vece kao na dieselu(mislim na cijenu kvara)

:D
Ali bih ja opet prije diesela :D
 
Ovdje će ti većina preporučivati ono što oni voze, ili neki drugi model, al' istog proizvođača. Dalje nabijanje cijena, pošto rijetki priznaju pad cijene. Al' nebitno to, ti nađeš lijepo par modela koji ti se sviđaju, obiđeš lokalne prodavnice dijelova i raspitaš se o cijenama dijelova za pojedina vozila. Pouzdanost, prednosti i mane, možeš kod čike google-a naći o svim vozilima.

Ova tema kao i svaka druga će se svesti na raspravu, da ti se preporučuju lična vozila. I stučnjaci koji će sve druge ubjeđivati žašto je baš to auto i cijeli taj koncern najbolji. :D
 
Poslednja izmena:
Član
Razmisljam o kupovini novo auta , uskoro prodajem svog golfa 4 1.6 77kw .
Uslovi za auto su :
1. Cijena 10-12.000 KM
2. Da malo trosi , dizel po mogucnosti
3. Da ima prostora , da je udobno i da je odrzavanje jeftino
Pa ako ko ima kakav prijedlog neka predlaze.


Ako prelazis preko 20.000km uzmi dizela...ako ne onda uzmi benzinca.
Prostorno..bilo koji karavan :)
 
Član
Eto, ja bi mu lično preporučio alfu JTD, za te pare možeš uzet 156 facelift u top stanju sa malom kilometražom, za 12 hiljada se i 159 može nać, al predpostavljam da u tvom slučaju alfa ne dolazi u obzir, volio bih da griješim :)
 
Član
vala jos nisam cuo da je nekome crknuo mjenjac
ja idem politikom da je benzinski motor koliko-toliko u boljem stanju jer se u njega ne moze svasta sipati kao u dizela

sve što ima dizel ima sad i benzin, tako da nema tu vise neke razlike u održavanju, i benzinac je pun senzora, bobine, lambda sonde, svjećice itd. da ne nabrajam. a plus sto vise trosi , i takođe i benzincu treba dobar benzin, s obzirom kakva su nasa goriva benzincu kad naspes loseg benzina odma osjetiš na vuči drastično i još više će trošit.
a dizela ko kupuje , nek provjeri zamajc , turbinu, i injektore ako ih ima, to ako je uredu miran ćeš bit dugo godina.
 
Član
Eto, ja bi mu lično preporučio alfu JTD, za te pare možeš uzet 156 facelift u top stanju sa malom kilometražom, za 12 hiljada se i 159 može nać, al predpostavljam da u tvom slučaju alfa ne dolazi u obzir, volio bih da griješim :)
Alfa jeste lijepo auto , sminkersko sa stilom , ali za bosanske prilike bas i ne ide , prije 1,5 god prijatelj platio rame 700e.
 
Član
Nemojte ovo pricati..

Uzmes 10 razlicith auta diesela-vozis ih 5 godina na recimo 7 ce otici zamajac,turbina ili dizne
Uzmes 10 razlicitih auta benzinaca - vozis ih 5 godina na recimo 3 ce otici mjenjac i jos ponesto vece kao na dieselu(mislim na cijenu kvara)

:D
Ali bih ja opet prije diesela :D
Znaci svaka marka auta se kvari , nema ga da se ne pokvari , samo nekim auto markama i modelima su djelovi jeftiniji i dostupni , dok drugima su puno skuplji. npr. mjenjac za golfa 4 i bmw 530 nisu iste cijene.
 
Član
Ma generalno svakio auto ima fabricku manu neku,ne mozes biti pametan,naravno sve se kravi i naravno nije isto voziti golfa4 i golfa5,jeftinije je golf4 za odrzavanje i dosta rijedje ode zamajac u golfa4 ;)

Najbolje ti je da nadjes passata limuzinu 1.9 101KS ili skodu oktaciju 1.9 TDI oba i to je to do tih para,imas dijelova,malo rijedje za skodu nego za passata ali je dosta slicno,smijesno je sda da das ako imas 12000KM,11500 za passata 6 recimo 2.0TDI u losijem stanju i sa dosta losijom opremom nego ovaj passat 5 , ali svak durgacije razmislja,da svi isto radimo gdje bi bio ovaj svijet ;)..
Samo znam,abd kad uzmem,kad uzimao drugo auto,tesko cu se rastati golfa jer je to auto za nase puteve,ja sam mislio uzeti mercedesa 2005 godinu,neki dan,zaleti ose bio,kad sam cuo da je amortizer jedan 400KM i da su dizne bruku para i da je tesko naci da valja,brzo ohladio jer zbog cega na kraju,da neko kaze eno ga u mercedesu ?
Ma nema logike,a da se patim i ulazem pare u to auto,da nesto puno putujem i vozim nisam,a i da jesam hvala bogu moze se sa golfom obaviti ;)
 
Član
Svako auto se kvari, svako auto hrdja i propada, neka manje neka vise ali na kraju je sve to isto i svako ce ishrdjati, propasti bez daljnjeg, samo je stvar ukusa i stvar sta ko voli...
Uzmes ono sto ti se svidja, odrzavanje ces platiti na svakom ako ces odrzavati i to je to...
 
Super Moderator
Alfa jeste lijepo auto , sminkersko sa stilom , ali za bosanske prilike bas i ne ide , prije 1,5 god prijatelj platio rame 700e.

ma koje to? za alfu 147/156 komplet prednji trap se uradi za 400 eura i to po cijenama iz prodavnice znaci 2 donje lafete, 2 gornje, krajnice, gumice balans stange, stabilizatore i jos sitnica.. da kupujes reparirane dijelove (koji su cak i bolji) izadju te dvije donje i dvije gornje lafete 100 eura. i ja sam na pocetku placo puno dijelove za alfu dok nisam malo po forumima skuzio kako sta ide. da ima svojih stvari koje nerviraju ima, al da je nesto losiji od drugih auta nije
 
Top