Koje autu kupiti?

Koje autu kupiti?

Passata ili golfa 2.0 nemoj kupiti jer dizna polovna kosta 500 km a nova u servisu je oko 700 eura. Otac mi je imao auto sa ovim motorom dok je bilo novo dizne su odlazile sreca bio pod garancijom :) A kad je namirio 200k prodan je jer vise nije mogao popravljati.
Evo malo audija
  • Audi A6 1.9 do nekih 11,5 hiljada najnoviji 2004 godina
  • Audi A4 1.9 evo naisao jedan malo skuplji ali bas po mom ukusu dosta mi ljepsi karavan nego limuzina LINK
  • Audi A3 1.9 do 11-12 hiljada se fin nadje (neces imati puno vise prostora nego u golfu)
 
Teško da je najnoviji 2004, a ne vidim logiku da neko bira između a3,a4 i pored toga a6, razumio bi da kaže audi a6, bmw 5 ili merc e klasa!!!
Nadji mi ti audija a6 1.9 da je 2005 godina mozda grijesim ali ja mislim da je zadnja serija napravljena 2004 godine. U cemu je problem gledamo auta u istom cjenovnom rangu, a ne po klasi ;)
 
Ja mu fino velim sta ce kupit za cca 12 000km i on opet ne slusa...
uzet ces ovoga
1)
http://www.pik.ba/artikal/14556292/vw-passat-karavan-5-plus-1-9-tdi-74kw/
ima prostora, ima opreme, potrosnja knap,
malo spustis registriras cca 9000km...
2) radi svoje sigurnosti uradit ces mu odmah set zupcasti, remenja krugica i ostalo
a) filtere ulje, goriva, klime, novo ulje u kocnicama, mjenjacu motoru itd
cca1500
3) ako turbina ode uzet ces ovdje
http://www.pik.ba/artikal/13556037/turbina-za-passat-b5-1-9-tdi-74kw-81kw-85kw/
cca 500km
Znaci tu ti je vec oko 11 000km gore
4) vozat ces gume samo 15ke i to dimenzije 195/65/15 kad dodje ljeto uzet savine cca 400km
a) nasut goriva za 100km
5) ostalo ti je jos 500km
moze lock :D:D:D
 
Član
ma koje to? za alfu 147/156 komplet prednji trap se uradi za 400 eura i to po cijenama iz prodavnice znaci 2 donje lafete, 2 gornje, krajnice, gumice balans stange, stabilizatore i jos sitnica.. da kupujes reparirane dijelove (koji su cak i bolji) izadju te dvije donje i dvije gornje lafete 100 eura. i ja sam na pocetku placo puno dijelove za alfu dok nisam malo po forumima skuzio kako sta ide. da ima svojih stvari koje nerviraju ima, al da je nesto losiji od drugih auta nije
Alfa je odlicno auto , odlican interijer , ali za bosne nije , da zivim na zapadu rado bi je vozao. Razlozi sto sad ne raznisljam o kupovini su ti jer nema puno polovnih dijelova , rijedzi servisi , onda kod nas alfa nije na cijeni tesko da bi je mogao za sta zamijeniti ili lahko prodati po nekoj realnoj cijeni .
 
Top