Koje autu kupiti?

Koje autu kupiti?

Član
Razmisljam o kupovini novo auta , uskoro prodajem svog golfa 4 1.6 77kw .
Uslovi za auto su :
1. Cijena 10-12.000 KM
2. Da malo trosi , dizel po mogucnosti
3. Da ima prostora , da je udobno i da je odrzavanje jeftino
Pa ako ko ima kakav prijedlog neka predlaze.
 
nema ga za te pare da je jeftin za odrzavanje,luxuz nosi i novce,et kad vec imas golfa,peta serija nebi bila losa,samo dobar primjerak potrefit.
 
Vidim vozis auto VW moza bi opet zelio isto, sa vise prostora, da malo trosi i da je "jeftino" za odrzavati. Evo pada mi na pamet passat 6 ali SAMO 1.9 nikako 2.0 motor. Mozda bi trebao jos 1000 km da dodas na tu cifru. Odlican omjer ulozeno/dobiveno jer golf je precjenjeno auto iako sam vozim jednog.
 
Član
Vidim vozis auto VW moza bi opet zelio isto, sa vise prostora, da malo trosi i da je "jeftino" za odrzavati. Evo pada mi na pamet passat 6 ali SAMO 1.9 nikako 2.0 motor. Mozda bi trebao jos 1000 km da dodas na tu cifru. Odlican omjer ulozeno/dobiveno jer golf je precjenjeno auto iako sam vozim jednog.
ev bas gledam passate , sta god nadjem preslo preko 250.000 km , a to mi se nekako ne svidja
 
Super Moderator
sva ta auta su presla te kilometre i vise, al to nije puno uopste.. malo manje obracajte paznju na kilometrazu a vise na bitnije stvari
 
Član
Eto ti skode dobre u dzenija,sva novija auta imaju slicne probleme,samo znam da je na golfu 5 problem zamajac,ja ti preporucujem passata 5 1.9 TDI sa full opremom nadjes za 10000KM i miran si koliko toliko..
 
Član
Ja sam neki dan kupovao prvi put malo bolje auto, isto sam se bojao ove kilometraze, na kraju sto kaze jedan kralj, reci koliku bi kilometrazu stavim ti je dodi ujutro pa gledaj auto. Na kraju uzeo auto sa 242000 na satu, a ko zna uopce jel i to prava kilometraza, odveo u 2 majstora kazu auto extra uzeo ga i ćao.
 
Član
Dizel i jeftino održavanje ne ide u istu rečenicu. Ako ne voziš mnogo kupi nekog benzinca. Limuzina tipa mondeo sa 2.0 benzinskim motorom, mazda 6 (dijelovi su skupi ali se ništa ne kvari pa održavanje dođe skoro džabe), oktavija, itd..
 
Član
Neko rece mozes pasata 6 1.9 kupiti,kupices ga za 13,14000km i racunaj odma da kilometraza nije uredu,90% je tako i da ulozis 2 hiljade minimalno u roku od mjesec.Pametnije ti je uzeti auto od 10000km ako mozes kilometrazu provjeriti i ako je u dobrom stanju i ulozis 1000km i miran si.Govorim iz iskustva,eto pregledaj na piku auta i pitaj ove svercere moze li ti dati dokaz za kilometrazu,ne samo da nema dokaz vec neda ni broj sasije.Prije 3 mjeseca kad sam uzimao auto od svih auta sto sam gleda samo dva covjeka dozvolilia da uzemem broj sasije.I kupio sam auto sa 100% ispravnom kilometrazom i auto radi ko sat nema greske,plus sto je ocuvan kao nov a 200 000 je u pitanju.a ovi po piku sto su 220 250 to je 95% vracena kilometraza.jer auto do 250k mora biti poprilicno ocuvano a ove jace marke audi,merc bmw mora unutra biti kao novo sve jer je kvalitet.
 
Top