Kako spojiti vakumsku centralnu na daljinsko kljucanje

Kako spojiti vakumsku centralnu na daljinsko kljucanje

Član
Imam ispitivac, i kao sto sam napisao danas sam bio spojio i funkcioniralo je nakratko, samo sto nisam uzeo zice ispod volana nego direkt sa zica iz vrata sa motora, lahko je na kraju pronaci te zice ispod volana. Ali nije mi jasno kako daju plus konstantno obje zice, i bijela i crnobijela

I na shemi pise da se narandzasta i narandzastocrna zica ne koriste, prikazano je kao da se odsjeku, ali bez njih mi nikako nece, sa tim dvjema zicama sam i postigo to da je danas malo radilo ali daje konstantno plus na obje:bijelu i crnobijelu
 
Član
Emir_1982 je napisao(la):
Imam ispitivac, i kao sto sam napisao danas sam bio spojio i funkcioniralo je nakratko, samo sto nisam uzeo zice ispod volana nego direkt sa zica iz vrata sa motora, lahko je na kraju pronaci te zice ispod volana. Ali nije mi jasno kako daju plus konstantno obje zice, i bijela i crnobijela

ne bi trebalo da dolazi plus konstantno :icon_question: plus bi se trebao pojavljivati kad stisnes dugme za zakljucavanje na jednoj zici, a kad stisnes otkljucavanje na drugoj zici ... nesto nisi spojio mozda kako treba. Da nisi spojio po negative triggeru? One dvije zice (zutu i zuto-crnu) si spojio na +12V?
 
Član
mtopic je napisao(la):
Emir_1982 je napisao(la):
Imam ispitivac, i kao sto sam napisao danas sam bio spojio i funkcioniralo je nakratko, samo sto nisam uzeo zice ispod volana nego direkt sa zica iz vrata sa motora, lahko je na kraju pronaci te zice ispod volana. Ali nije mi jasno kako daju plus konstantno obje zice, i bijela i crnobijela

ne bi trebalo da dolazi plus konstantno :icon_question: plus bi se trebao pojavljivati kad stisnes dugme za zakljucavanje na jednoj zici, a kad stisnes otkljucavanje na drugoj zici ... nesto nisi spojio mozda kako treba. Da nisi spojio po negative triggeru? One dvije zice (zutu i zuto-crnu) si spojio na +12V?

da, ovako
350446v.jpg


samo ovako nisam imao nikako signal nego tek kad spojim narandzastu i narandzastocrnu na minus
 
Član
Ne mozes tako to spojiti, zato ti i pokazuje plus ...

Spoji bez tih narandzastih, samo onako kako pise na positive triggeru i mjeri napone kad stisces dugmice. kad stisnes zakljucavanje trebao bi se pokazati plus na bijeloj zici a kad otkljucavas pokazace se na bijeloj ...

I to sve sto ispitujes i spajas moras raditi sa ustekanim dzekom u motoric i da ti brava na vozacevim vratima bude zatvorena, kao da su zatvorena vrata ...

I probaj potraziti te zice tamo kod rucice od haube ... jer kako sad procitah ti imas i elektricne podizace na autu, a kod VW-a sistem centralnog zakljucavanja bude povezan sa sistemom el. podizaca (kod novijih auta, ali mozda je slican slucaj i kod tebe), pa trazenje signala direktno na motoricu nema smisla. Uzmi nadji tamo kod rucice haube imaju dva dzeka koja idu prema vozacevim vratima. Na jednom od njih su zice za kontrolu zakljucavanja/otkljucavanja. Ubadaj ispitivacem jednu po jednu i sigurno ces naci koja zakljucava a koja otkljucava auto. (ispitivac zakaci na plus)
A mozes to isto uraditi i na kompresoru u gepeku ... sta ti je lakse.
 
slikaj mi tvoju semu, tvoje daljinsko i ako mozes taj dzek sa tri zice na autu i poslacu ti kako sve na koju zicu da povezes. reci mi samo kada zakljucas auto na subozacevim vratima jel se zakljucavaju sva vrata?


2me2tc2.jpg


povezi sve prema ovoj semi samo sto ces ovu zicu ylw/blk sto ide na +12 povezati na zicu za zakljucavanje od one tvoje tri a ovu yelow sto ide na masu povezati na zicu za otkljucavanje od one tri, preostala zica ti je stalna struja i nju seces i izmedju povezujes ove dve zice sa seme, white/belu povezujes na kraj ka autu tj ka vakum pumpi a org/blk povezujes na drugi kraj zice koja vodi ka vratima. orange i blk spoji. to ti je to i mora da radi. samo jedan problem moze da se pojavi za ono sto sam te pitao da li se zakljucaju sva vrata kada zakljucas auto sa suvozacevih vrata?
 
Član
Nikola_GTI_16V je napisao(la):
slikaj mi tvoju semu, tvoje daljinsko i ako mozes taj dzek sa tri zice na autu i poslacu ti kako sve na koju zicu da povezes. reci mi samo kada zakljucas auto na subozacevim vratima jel se zakljucavaju sva vrata?


2me2tc2.jpg


povezi sve prema ovoj semi samo sto ces ovu zicu ylw/blk sto ide na +12 povezati na zicu za zakljucavanje od one tvoje tri a ovu yelow sto ide na masu povezati na zicu za otkljucavanje od one tri, preostala zica ti je stalna struja i nju seces i izmedju povezujes ove dve zice sa seme, white/belu povezujes na kraj ka autu tj ka vakum pumpi a org/blk povezujes na drugi kraj zice koja vodi ka vratima. orange i blk spoji. to ti je to i mora da radi.




Nece da moze ... :icon_rolleyes:
 
Član
VW-ovu bravu si tako povezao? I radi? Eto ja u ovih 30-ak Pola sto sam odradio ni jednog tako nisam spojio ... svi rade na positive trigger
 
nemoj da me teras da sidjem do garaze i da ti slikam kablove kako su povezani, tako sam povezao na tri golf 3 jednog pasata b3 i corrada i svi rade, povezao sam jednom preko positive triger i pregorevao mi je osigurac cesto a kada sam zakljucavao kljucem vrata uvek je pregorevaoa osigurac na kablu za daljinsko, tada sam ubacio jednu diodu na tom kablu gde je osigurac i onda je radilo ali nikada vise nisam povezivao tako jer to ne postoji nigde u semi za pneumatic lock
 
Član
Nikola_GTI_16V je napisao(la):
nemoj da me teras da sidjem do garaze i da ti slikam kablove kako su povezani, tako sam povezao na tri golf 3 jednog pasata b3 i corrada i svi rade, povezao sam jednom preko positive triger i pregorevao mi je osigurac cesto a kada sam zakljucavao kljucem vrata uvek je pregorevaoa osigurac na kablu za daljinsko, tada sam ubacio jednu diodu na tom kablu gde je osigurac i onda je radilo ali nikada vise nisam povezivao tako jer to ne postoji nigde u semi za pneumatic lock

Ne tjeram ja tebe ni na sta drug ...
Spajaj ti kako mislis da treba, a ja cu spajati onako kako treba i svi zadovoljni ... zivio ti meni ...

I da ... meni na preko 500 odradjenih auta (iz hobija, to nije nesto od cega zivim) nikad nista nije pregorilo, pa tako ni na "positive trigger" spojenim pneumatskim bravama
 
Član
Nikola_GTI_16V je napisao(la):
slikaj mi tvoju semu, tvoje daljinsko i ako mozes taj dzek sa tri zice na autu i poslacu ti kako sve na koju zicu da povezes. reci mi samo kada zakljucas auto na subozacevim vratima jel se zakljucavaju sva vrata?


2me2tc2.jpg


povezi sve prema ovoj semi samo sto ces ovu zicu ylw/blk sto ide na +12 povezati na zicu za zakljucavanje od one tvoje tri a ovu yelow sto ide na masu povezati na zicu za otkljucavanje od one tri, preostala zica ti je stalna struja i nju seces i izmedju povezujes ove dve zice sa seme, white/belu povezujes na kraj ka autu tj ka vakum pumpi a org/blk povezujes na drugi kraj zice koja vodi ka vratima. orange i blk spoji. to ti je to i mora da radi. samo jedan problem moze da se pojavi za ono sto sam te pitao da li se zakljucaju sva vrata kada zakljucas auto sa suvozacevih vrata?



zakljucavaju se sva vrata kad zakljucam svoja, centralna radi bez ikakvih problema. Cak mogu i iznutra zakljucati i otkljucati sva vrata pomocu onog pipka.
 
ne razumem kako onda na preko 500 ugradjenih auta ne koristis pravilnu semu za pneumatic lock, ne kazem da ne moze sa positive triger ali to nije pravilno povezivanje i nigde u semi ne postoji za pneumatic

Emir_1982 je napisao(la):
Nikola_GTI_16V je napisao(la):
slikaj mi tvoju semu, tvoje daljinsko i ako mozes taj dzek sa tri zice na autu i poslacu ti kako sve na koju zicu da povezes. reci mi samo kada zakljucas auto na subozacevim vratima jel se zakljucavaju sva vrata?


2me2tc2.jpg


povezi sve prema ovoj semi samo sto ces ovu zicu ylw/blk sto ide na +12 povezati na zicu za zakljucavanje od one tvoje tri a ovu yelow sto ide na masu povezati na zicu za otkljucavanje od one tri, preostala zica ti je stalna struja i nju seces i izmedju povezujes ove dve zice sa seme, white/belu povezujes na kraj ka autu tj ka vakum pumpi a org/blk povezujes na drugi kraj zice koja vodi ka vratima. orange i blk spoji. to ti je to i mora da radi. samo jedan problem moze da se pojavi za ono sto sam te pitao da li se zakljucaju sva vrata kada zakljucas auto sa suvozacevih vrata?



zakljucavaju se sva vrata kad zakljucam svoja, centralna radi bez ikakvih problema. Cak mogu i iznutra zakljucati i otkljucati sva vrata pomocu onog pipka.




na sa vozacevih nego suvozacevih, ako ti se zakljucavaju sva vrata kada zakljucas sa suvozacevih onda ono sto sam ti napisao mora da radi 100%
 
Član
Ne das mi da idem spavati ... ;)

Koja je razlika izmedju vakuumske brave na Mercedesu i npr. ove na Polu? Koliko zica ima kompresor na Mercedesu, a koliko na Polu?
 
Član
Nisam te pitao za shemu, nego za razliku izmedju te dvije brave ... Imam ja tih sema mali milion, nisi se morao muciti i slikati
I ne moram ja nista tumaciti, ja znam o cemu pricam, samo pitam da li ti znas?


Da se ne mucis ...

Ova auta sto pisu u zagradi na ovoj tvojoj slici su godista cca. 1980-1990 ... plus-minus koja godina, ovdje se radi o vozilu koje je 1999

Ovi stari kompresori (najcesce ih srecem na mercedesima tipa 190, w124, w126 itd ...) imaju najprostiji moguci sistem rada i kao sto je i prikazano na ovoj shemi imaju 3 zice (plus jos dvije od glavnog napajanja) i obrtanjem polariteta izmedju dvije od te tri zice odfredjuje se smjer vrtnje kompresora i samim tim dolazi do zakljucavanja i otkljucavanje. Znaci ove kompresore pokrece cista struja i zato moramo imati impuls od 3.5 ili 4 sec jer toliko vremena treba da kompresor naduva ili izduva sve pumpice u vratima.

Kod novijih (kao stoje slucaj ovdje) kompresorom upravlja elektronika, jedna centralna jedinica koja je zaduzena da "misli" o tome da li su pumpice naduvane ili izduvane i koliko vremena treba da se taj ciklus zavrsi. Toj elektronici nije potreban impuls od 4 sec, nego je dovoljno da je se samo pobudi odgovarajucim signalom i ona pokrece kompresor. Samim tim princip rada se svodi na isti princip kao kod elektricnih centralnih brava, gdje centralna jedinica salje signale motoricima da se uvuku ili izvuku, te samim tim je dovoljno 0.5 sec impulsa da centrala odradi svoje. Produzavanje impulsa kod ovih vrsta brava samo dovodi do bespotrebnog opterecenja na komponente i instalacije i povecava rizik od pregrijavanja instalacije i kao takvo je bespotrebno.
 
Top