Kako spojiti vakumsku centralnu na daljinsko kljucanje

Kako spojiti vakumsku centralnu na daljinsko kljucanje

Član
Dali bi mi neko mogao pomoci, nabavio sam neko daljinsko kljucanje i sad ga trebam spojiti na tvornicku centralnu sa vakumom. Auto je Polo 6N 1999 god.
U predjnim lijevim vratima u motor idu 3 zice: crvena, smedja i crveno crna. Koji je sistem kod ovakvog kljucanja na kom principu radi i na koji nacin da to spojim sa daljinskim sa slike?
2r2850l.jpg
 
moras koristit ovu zadnju shemu za pneumatsko zakljucavanje,i dosta je bitno da premostis na centralki za pneumatsko zakljucavanje,jer mora ti duze drzati otvoren napon,da bi pumpa napumpala vakum;)

ali ako nisi vjest,otidi autoelektricaru,da ti to covjek sredi,sve ti je na shemi.koja boja gdje skojim treba da se spoji,sretno
 
Član
Golf 1 TDI je napisao(la):
moras koristit ovu zadnju shemu za pneumatsko zakljucavanje,i dosta je bitno da premostis na centralki za pneumatsko zakljucavanje,jer mora ti duze drzati otvoren napon,da bi pumpa napumpala vakum;)

ali ako nisi vjest,otidi autoelektricaru,da ti to covjek sredi,sve ti je na shemi.koja boja gdje skojim treba da se spoji,sretno

ok, ali ja uopste namam ove zice zeleno/plava kao sto je prikazano na zadnjoj shemi, imam 3 zice crvena, smedja i crveno crna, pokusavao sam vec sa sve 3 zice i nista nisam dobio
 
Član
Ne radi tvoja brava uopste po principu sa te zadnja sheme ...

Zakaci ispitivac negdje na + i iglom ubadaj jednu po jednu tu zicu koje imas da idu sa motorica i vidi koja zakljucava, a koja otkljucava auto (nek ti brava na vozacevim vratima bude zatvorena)
Kad nadjes te zice onda koristi ovu shemu gdje pise "POSITIVE TRIGGER" i bijelu zicu zakaci na tu koja zakljucava, a bijelo-crnu zakaci na tu zicu koja otkljucava, a zutu i zuto-crnu spoji zajdeno na crvenu zicu od napajanja daljinaca.

P.S. Mislim da ti brava na tvom autu radi na pozitivno okidanje, ali ako ne mogne onda probaj zakaciti ispitivac na masu i pokusaj opet ubadati zice, pa ako bude, onda ti je sve isto, samo ovu zutu i zuto-crnu spajas zajedno na crnu zicu od daljinaca, a koju ces spojiti na masu ...

Ako ne bude ni jedno, pisi onda u PM da pokusamo to zajedno rijesiti (malo mi je cudno da imas samo 3 zice na motoricu u prednjim vratima, trebalo bi ih biti 5)
 
Član
mtopic je napisao(la):
Ne radi tvoja brava uopste po principu sa te zadnja sheme ...

Zakaci ispitivac negdje na + i iglom ubadaj jednu po jednu tu zicu koje imas da idu sa motorica i vidi koja zakljucava, a koja otkljucava auto (nek ti brava na vozacevim vratima bude zatvorena)
Kad nadjes te zice onda koristi ovu shemu gdje pise "POSITIVE TRIGGER" i bijelu zicu zakaci na tu koja zakljucava, a bijelo-crnu zakaci na tu zicu koja otkljucava, a zutu i zuto-crnu spoji zajdeno na crvenu zicu od napajanja daljinaca.

P.S. Mislim da ti brava na tvom autu radi na pozitivno okidanje, ali ako ne mogne onda probaj zakaciti ispitivac na masu i pokusaj opet ubadati zice, pa ako bude, onda ti je sve isto, samo ovu zutu i zuto-crnu spajas zajedno na crnu zicu od daljinaca, a koju ces spojiti na masu ...

Ako ne bude ni jedno, pisi onda u PM da pokusamo to zajedno rijesiti (malo mi je cudno da imas samo 3 zice na motoricu u prednjim vratima, trebalo bi ih biti 5)

sutra cu i to pokusati, probavao sam negative triger ali nisam pozitive. crvena zica zakljucava a smedja otkljucava to sam vec ispitao.
Hvala, sutra pokusam i to
Najjednostavnije bi bilo da postavim jedan elektricni motoric u prednja lijeva vrata i da on pokrece centralnu ali problem je sto je tu vec vakumski motor i nema mjesta za jos jedan
 
Član
najjednostavnija varijanta da nista ne spajas sa instalaciom je da ugradis jedan motoric koji ce ti vuci taj tvoj fabricki u vratima. i to sve ce raditi po principu kao kada ti na vratima pritisnes onaj pipak za zakljucavanje
 
Član
emirEX_sa je napisao(la):
najjednostavnija varijanta da nista ne spajas sa instalaciom je da ugradis jedan motoric koji ce ti vuci taj tvoj fabricki u vratima. i to sve ce raditi po principu kao kada ti na vratima pritisnes onaj pipak za zakljucavanje

znam, to sam vec napisao u prethodnom postu, ali nemam mjesta za taj motoric i nema prostora za manevrisanje, namucio bi se samo tako dok bi ga prisarafio

postavio sam ja vec nekoliko centralnih i daljinskih kljucanja ali nikada jos nisam imao posla sa vakumskom. Kazu da je nije tesko prikopcati, ok al sta gdje treba :)
 
Član
Ma tvoja brava radi na istom principu kao elektricna ... potreban je samo impuls da "okines" bazu i onda ona odradjuje ostatak posla. Ova zadnja shema je za Mercedese i jos neka auta, ali ja sam je sreo samo na Mercedesima ...

Ako ne ide sa masom, onda je positive trigger sigurno ... koliko me sjecanje sluzi na VW-ima sa vakuumskom bravom bazu okidas pozitivnim impulsima, ali nisam bio siguran ...
 
mtopic je napisao(la):
Ma tvoja brava radi na istom principu kao elektricna ... potreban je samo impuls da "okines" bazu i onda ona odradjuje ostatak posla. Ova zadnja shema je za Mercedese i jos neka auta, ali ja sam je sreo samo na Mercedesima ...

Ako ne ide sa masom, onda je positive trigger sigurno ... koliko me sjecanje sluzi na VW-ima sa vakuumskom bravom bazu okidas pozitivnim impulsima, ali nisam bio siguran ...

ako je vakumsko zakljucavanje,onda mora ici ova zadnja shema,inace nece tako radit,jer samo je jedna shema za vakumsko spajanje i okidanje.

Emir_1982 je napisao(la):
emirEX_sa je napisao(la):
najjednostavnija varijanta da nista ne spajas sa instalaciom je da ugradis jedan motoric koji ce ti vuci taj tvoj fabricki u vratima. i to sve ce raditi po principu kao kada ti na vratima pritisnes onaj pipak za zakljucavanje

znam, to sam vec napisao u prethodnom postu, ali nemam mjesta za taj motoric i nema prostora za manevrisanje, namucio bi se samo tako dok bi ga prisarafio

postavio sam ja vec nekoliko centralnih i daljinskih kljucanja ali nikada jos nisam imao posla sa vakumskom. Kazu da je nije tesko prikopcati, ok al sta gdje treba :)



Emire,ako si kupio daljinsko,onda uz njega dodu i sheme,i mora biti (sepet) zica :D
 
Član
ma dosla je shema, ova sto sam postavio gore, ima i zica i previse. Spajao sam zadnju shemu pneumatic lock ali ne fercera
 
sta nefrcera,nece nikako da pokrene pumpu ili,pokrene,al nece da zavrsi.ako je tako onda premosti na onoj crnoj kutiji imas 3 iglice i premostivac na njima.i dode namjesteno za el.motorice,drzi struju na sekun i nesto,to premostis i drzi struju na 3,5 sek.jer pumpi treba duze da napumpa zrak.
 
Član
Eh ovako, sad sam gledo koje zice imam, dakle tu su tri zice smedja, crveno crna i crvena. Smedja je stalni minus ili masa, crvena je stalni plus a ova srednja crno crvena kad je prespojim sa smedjom tad mi zakljucava a kad je prespojim sa crvenom tad mi otkljucava. Sve to funkcionise kad izvadim djek iz motora u vratima, a kad vratim djek onda ovo prespajanje ne fercera. Mislim da mu treba shema on pozitive/negative triger. E sad mogu li bijelu i crnobijelu spojit na tu crnocrvenu i ostavit djek da nije ukljucen u motoric, stim da mi nece funkcionisat centralka na kljuc nego samo na daljinski. Hoce li to biti ok.
Imam jos neke 3 zice sve tri su dvobojne, one se ukljucuju skroz gore negdje sa gornje strane motora. Mislio sam da su one za prekidac osvjetljenja kabine, ali kad ih iskljucim ama bas se nista ne dogadja. Mozda su one za citanje koda kljuca, jer auto ima kodiran kljuc.

2qstfk4.jpg


Golf 1 TDI je napisao(la):
sta nefrcera,nece nikako da pokrene pumpu ili,pokrene,al nece da zavrsi.ako je tako onda premosti na onoj crnoj kutiji imas 3 iglice i premostivac na njima.i dode namjesteno za el.motorice,drzi struju na sekun i nesto,to premostis i drzi struju na 3,5 sek.jer pumpi treba duze da napumpa zrak.

drug sve ja to znam, prebacivanjem jumpera odredjujes vrijeme, pola sekunde za elektricne motorice a 3.5 sec za vakumske. Nista se ne desava kad spojim po toj shemi
 
samo nesto jel tvornicki imas to centralno zakljucavanje,kao sto je meni doslo.ubacim kljuc otklj.sva vrata otklj.eh ja sam htjeo daljinsko,te sam kupio dalj.otkljucavanje.stoga sam morao izbaciti onu tvornicku kutiju od centralke,te na isti dek ustekao kutiju od daljinca koja mi je dosla.i sve funkcionira i kad na kljuc hocu ima funkciju centralne,i kad na daljinski,radi. dakle ako imas tvornicku kutiju od centralke,moras je izbacit
 
Član
Golf 1 TDI je napisao(la):
samo nesto jel tvornicki imas to centralno zakljucavanje,kao sto je meni doslo.ubacim kljuc otklj.sva vrata otklj.eh ja sam htjeo daljinsko,te sam kupio dalj.otkljucavanje.stoga sam morao izbaciti onu tvornicku kutiju od centralke,te na isti dek ustekao kutiju od daljinca koja mi je dosla.i sve funkcionira i kad na kljuc hocu ima funkciju centralne,i kad na daljinski,radi. dakle ako imas tvornicku kutiju od centralke,moras je izbacit

moguce da je tot o, gdje ona dodje, gdje cu je naci

jeste tvornicka je centralna, sa vakumskom pumpom
 
Top