Kako spojiti vakumsku centralnu na daljinsko kljucanje

Kako spojiti vakumsku centralnu na daljinsko kljucanje

obicno,je dole kod osiguraca,tuj sam ja svoju nasao,slicna kutija onoj od daljinskog.evo slika od mog daljinskog,ja samo ovaj dek istekao,i ustekao na dek u autu i to je to
http://img138.imageshack.us/img138/467/21022013791.jpg
 
Član
Nemam nigdje te kutije ispod volana, mozda se nismo razumjeli, tvornicka mi je centralna ali nije imao daljinsko kljucanje.
Fakat ne mogu skontat nista
 
ovakvu slicnu kutiju kao na slici, moras imat,koja samo ima funkciju centralnog.i daljinac ti je isti ovakva kutija kad je ugradis i otkljucavas na kljuc radi kao centralka,samo sto daljinac ima mogucnost i daljinskog.

da bi postavio to na daljinsko otkl,moras onesposobit,odnosno moras naci tu kutiju od centralnog i izbacit iz funkcije.

licno ja kod svog auta,sam nasao kutiju od centralnog i istekao ovaj dek kao na slici,i onda kad otkljucavas mozes otkljucat samo vrata u koja stavis kljuc.kad sam na taj dek stavio,prikopcao kutiju od dalj. kojeg sam kupio naknadno,otkljucam svoja vrata sva se otkljucaju(odnosno funkcija centralne)samo sto onda jos mozes i na dalj.

razumio sam ja tebe,i hocu da kazem da i centralno zakljucavanje mora imat onu crnu kutiju kao i daljinsko,samo kutija od daljinskog ima jos antenu radi daljinca,a centralka nema
 
ne ide povezivanje uopste tako, positive/negative triger je za elektro motorice a kod tebe ide poslednja sema za vakumsko, od te tri zice jedna ti je stalni plus a ove dve su za zakljucavanje otkljucavanje, stalni plus moras da iseces i na jedan kraj kabla koji vodi u bravu treba sa tvog daljinskog da povezes jednu zicu a drugu na drugi kraj koji si isekao ka vakum pumpi, ostale dve zice samo spojis sa zicama od tvog daljinsko up/down. ne znam koje boje su zice sa daljinskog posto nemam ni jednu semu kod sebe trenutno. ako povezujes sa positive/negative triger semom pregorevace ti cesto osigurac
 
Član
Imas li ti igdje od tih zica sto se petljeju oko motorica u vozacevim vratima crveno-plavu i crveno-zelenu zicu?
 
Član
Ja mislim da ti ne mozez to nista uraditi bez

fi50l3g8emyqkqegt77b.jpg
[/URL][/img]

Cim sa golfa kupio,htjeo sam ugraditi daljinsko jer sam imao vec centralno,takodjer vakumsko.Kupio sve skopcali i kada se otovre vrata opet se zatvore i kaze elektricar da se ne moze uraditi bez ovih motorica i ja se odustao :icon_confused: :icon_confused:
 
ja sam ugradjivao na bar 5 auta sa vakumskom pumpom, kod golfa 2 mora u vozacevim vratima da se doda vakumska pumpica jer je nema ili da se zakaci motoric direktno na pipak tj polugu za zakljucavanje da bi simulirao rucno zakljucavanje, a kod ostalih, golf 3, pasat b3 b4, polo, moze bez problema jer imaju mikroprekidace u bravi, ceo posao se zavrsi za pola sata.
 
daj ba ljudi,sta vam je,kakvi sad el.motorici.covjek vec ima vakumsko centralno zakljucavanje.i on sad mora naci glavnu kutiju centralku,da je izbaci,da ga nezajebava,i da ubaci ovu od daljinskog,i sav posao rjesen.i opet ima funkciju centralke samo na daljinsko:icon_twisted:
 
taj sistem nema glavnu kutiju, ima tri zice, stalan plus, signal za zakljucavanje i signal za otkljucavanje, i sve te tri zice idu od vrata do vakum pumpe u gepeku, nema sta da izbacuje vec se samo nakaci sa daljinskom centralom na te tri zice. i nikada se ne izbacuje fabricka centrala vec se uvek na nju nadovezuje centrala za daljinsko zakljucavanje. ugradio sam bar 30 tih daljinskih i znam kako ide
 
Član
Nikola_GTI_16V je napisao(la):
taj sistem nema glavnu kutiju, ima tri zice, stalan plus, signal za zakljucavanje i signal za otkljucavanje, i sve te tri zice idu od vrata do vakum pumpe u gepeku, nema sta da izbacuje vec se samo nakaci sa daljinskom centralom na te tri zice. i nikada se ne izbacuje fabricka centrala vec se uvek na nju nadovezuje centrala za daljinsko zakljucavanje. ugradio sam bar 30 tih daljinskih i znam kako ide

Ok druze hajd onda mi pomozi da ovo skontam koristeci ovu shemu za pneumatic lock

2me2tc2.jpg


Ostale zice koje imaju na djeku od daljinskog kljucanja su crvena koja ide na plus zajedno sa zutocrnom po ovoj shemi, zatim crna koja ide sa zutom na minus, roza za gepek i ljubicasta na zmigavce.
Kako sad da ovo ukomponujem sa crvenom, smedjom i crvenocrnom zicom (crveno crna u kombinacijama sa ove dvije otkljucava i zakljucava, kad je spojim sa minusom onda otklj, a sa plusom zaklj.).

mtopic je napisao(la):
Imas li ti igdje od tih zica sto se petljeju oko motorica u vozacevim vratima crveno-plavu i crveno-zelenu zicu?

nemam na ovom velikom djeku sto ide u motoric, ali ima jos neki mali djek sa gornje strane motorica neznam za sta je on, vadio sam i njega ali brava normalno funkcionise bez njega kad je iskljucen, neznam tacno koje su boje, dvobojne su zice
 
Ja sam sebi ugradio daljinsko na vec postojeci centralni vakumski sistem... dakle potreban je modul, instalacija i jedan el. motoric... koliko se ja sjecam, potrebno je ugraditi u vozaceva vrata el. motoric koji ce aktiviranjem daljinskog otkljucavanja aktivirati centralno... nesjecam se tacno nacina spajanja ali bez el. motorica u vozacevim vratima netreba mu ni pokusavati... puno posla bi mi bilo da sad izbacujem vakum sistem a ubacujem el. motorice pa sam samo ubacio u vozaceva vrata i sad imam daljinsko koje funkcionise 3 godine bez greske ;)
 
Član
znam drug i ja bih to uradio odmah, ali u vratima imam taj vakumski dio to otkljucava ta vrata, na njemu su zive koje aktiviraju vakumsku pumpu u gepeku pa otkljucava sve. tu imam i elektricni podizac stakla i njegov mehanizam tako da nemam prostora da ubacim taj elektricni, to bi bilo idealno rjesenje, i plus na bravi ima citac koda i njegovi kablovi. Sve je samo tako nabijeno da nemozes vise ni iglu stavit.
 
Član
Golf 1 TDI je napisao(la):
daj ba ljudi,sta vam je,kakvi sad el.motorici.covjek vec ima vakumsko centralno zakljucavanje.i on sad mora naci glavnu kutiju centralku,da je izbaci,da ga nezajebava,i da ubaci ovu od daljinskog,i sav posao rjesen.i opet ima funkciju centralke samo na daljinsko:icon_twisted:

Ti bas ne odustajes ...

Kakvo izbacivanje fabricke centrale? To sto si ti nasao u svom autu i izbacio i samo ustekao novu nije ni F od fabricke centrale, nego isto ovo sto i on pokusava spojiti. Ni jedna fabricka centrala, ni u jednom autu nema takav dzek koji bi samo tako pasao na ovo "pijacarsko" daljinsko zakljucavanje. I ti si imao srece da si naletio na istog proizvodjaca koji je neko prije tebe ubacio u taj auto, pa ti je taj dzek pasao ...

Ja na sve i jednog Pola kojeg sam radio koristio sam POSITIVE TRIGGER ...
Kod rucice za otvaranje haube nadjes bunt zicica koje ulaze u vozaceva vrata (imaju 2 dzeka) i tu su dvije zice koje kontrolisu zakljucavanje/otkljucavanje. Obicno su to crveno-plava i crveno-zelena.
Kod tebe je neki drugaciji slucaj, dok tih zica nemas, zato sam i rekao da mi je cudno sto imas samo 3 zice na motoricu.
Ako je kod tebe raspored zica ovakav kako si nacrtao, onda bi trebalo da moze da se iskoristi i sema od vakuumskog tipa brave (ja jos nisam ovakav slucaj imao)

narandzastu i bijelo-crno kratko spojis
zutu spojis na masu
zuto-crnu spojis na +12V
crno-crvenu na motoricu presijeces i na kraj prema motoricu spojis narandzasto-crnu zicu, a na drugi kraj spojis bijelo-crnu zicu


Ako ni to nece, probaj naci kompresor od brave u gepeku i na njemu direktno potraziti zice tako sto ces stipaljku ispitivaca zakaciti negdje na +12V, a iglom ispitivaca redom ubadati zice koje dolaze na kompresor i traziti koja ce zakljucati a koja otkljucati auto ...
Ne znam kako drugacije bih ti pomogao,osim da mi dovezes auto i da ti rijesim to ;)
 
Član
Da si malo blize dovukao bih ;). Danas sam kopcao na pozitive triger i funkcionisalo je samo sto mi sa bijele i bijelocrne ide konstantno + signal i kad na daljincu pritisnem samo se malo pojaca napon. Par puta sam otklj i zaklj bez problema ali poslije kao da je pomijesao komande. Cim sam tako spojio brava se zakljucala zato sto je konstantno plus sa obje zice. Trebalo bi da daju + samo kad kliknem na daljinskom ako se ne varam.
 
Član
Probaj ti potraziti ove zice koje sam ti rekao tamo kod rucice od haube, sve svoje zabiljeske sam pregledao i po netu sto sam mogao naci sve i jedan polo radi na positive trigger ...

Jel imas ispitivac sa stipaljkom? Sa njim ti je najlakse, ili da kazem da je bez njega skoro pa nemoguce ;)
 
Top