Diskusija o zakonima - razna pitanja, savjeti

Diskusija o zakonima - razna pitanja, savjeti

Član
Imaš na hrvatskom peugeot clubu, pišu ljudi da ne prolaze na tehničkom, ali da skinu prije tehničkog i ponovo vrate poslije. Navodno se provlače ovi sa sočivima kod policije. Ali legalno nije, barem u Hrvatskoj. Moraš imati perače i automatsku nivelaciju, mislim da sočiva nisu obavezna, ali mora biti far predviđen za xenon, a sočiva su postala praksa jer je bolje usmjerena svjetlost. Kod nas nema problema jer to nigdje nije definisano u zakonu, mislim da sam samo pročitao negdje u zakonu da ne smije biti sijalica boje veće od 6000k.
 
Član
Ma to me interesovalo samo, znam za ta pravila nego nisam znao kako gledaju na druge table i to :D A sada ko zna USA zmigavcima :D
 
Član
Usa crveni zmigavci ne prolaze tehnicki...a policija kako koja patrola raspolozena...poznam par ljudi koji su mjenjali za evropljane
 
Član
Ne...vidim ima americkih auta na taj fazon al tehnicki neces proci..a kod policije kako kad...ne bi se zezao sa tim.
 
Pozdrav svima,

Interesuje me pošto nisam siguran da li me mobilni radar ćopio kod kiseljaka kad se ide iz sarajeva gdje je ograničenje 50km/h........ na kojoj udaljenosti slika jer sam pretekao auto i ugledao sam radar mada sam bio nekih 40-50 m od njega i onda sam naglo kocio ... pa me čisto interesuje da li sam uspio zakociti prije senzora ?

Hvala :)
 
Član
Ako se dobro sjećam prođe se prema Sarajevu 20-tak metara...ali nisam siguran, nisam odavno prolazio tom dionicom.
 
Član
Dali zna neko kako hvata radar na autoputu u semizovcu.?skroz sam zaboravio na njega, isao sam od sarajeva prema ilijasu i prosao sam pored radara oko 180+- a iza mene je isao drug koji kaze ja sam zakocio ti si proletio ali nije blicnulo kao treba da blicne al ja opet nisam siguran ima 10 dana kako je to bilo. Dali se neko od kolega susretao sa tim radarom?.hvala
 
Top