Diskusija o zakonima - razna pitanja, savjeti

Diskusija o zakonima - razna pitanja, savjeti

Ja jos nisam vidio senzore ispred tih fiksnih radara na autoputu...
Btw moguce je da ne rade istovremeno obadva,na jednoj strani ukljuce a na drugoj iskljuce i tako naizmjenicno?
 
Član
Na svakom autu koji dodje iz usa zmigavac je crveni i svjetli bas crvene boje!


Sto se tice senzora to bi trebalo sporije proci tuda i vidjeti gdje su tacno postavili senzore na putu. Fizicki je vidljivo i noras ih imati dva u nizu...rastojanje je izmedju oko 1m. Udaljenost od kamere nekih 30 do 50m nisam tacno premjerio. Kocenje nista ne pomaze. Sve igra ulogu kako su prednji tockovi prosli preko tih senzora. Pomocu njih ona dobija okidac. Citao sam negdje da su ljudi testirali. Skinu tablice u sitne sate pa testiraju. Kazu kamera na nekim velikim brzinama i ne stigne da okine. E sad ako znas da si isao 150+, odes se provozas do kamere i vidis na koliko je udaljen senzor od kamere i matematicki izracunas koliko si metara prelazio u sekundi pa ces znati gdje si tacno bio kad je okinula i da li ti je uhvatila reg broj.
Dakle sve se moze skontati. Eto nadam se da sam ti malo priblizio
 
Poslednja izmena:
Ma znam bolan kako su senzori rasporedjeni, i tako je ispred svih fiksnih radara, dva senzora s medjusobnim razmakom od oko 1m i oko 20-30 metara od radara al smio bih se zaklet da nije tako kod radara na autoputu. Prolazio sam sporo i pratio, dva senzora garant nema na rastojanju od 1m, ima nekih linija po asfaltu al su razbacane i neravnomjerno raspodijeljene.
 
Član
Rade oba radara na autoputu. Fazon je sto su oni postavljani kad je radjen autoput, tako da se ne vide mjesta gdje su stavljeni, kao sto je slucaj kod ovih sto su postvljeni na vec gotovim cestama.
 
Član
probajte proci pored bilo kojeg radara kontra stranom, ne radi, ne frcera kada predjes preko senzora 2 pa 1 nego samo 1 pa 2
 
Član
Prozor je dobro rekao. Na koji princip rade ti sto ugradjeni prije auto puta? Senzori ako hvataju preko 200km na sat onda mora biti veca udaljenost izmedju njih. Mada mozda grijesim al nekom logikom
 
Član
Kakvih 200kmh, tu je 110 ogranicenje,tako da sumnjam da se moze i 150 proci bez cestitke. A ne hvata stopericom pa da se rastojanje senzora mora povecati na vecim brzinama...
 
Član
Kakvih 200kmh, tu je 110 ogranicenje,tako da sumnjam da se moze i 150 proci bez cestitke. A ne hvata stopericom pa da se rastojanje senzora mora povecati na vecim brzinama...
Htio sam da kažem da hvataju i na velikim brzinama, suprotno što neki tvrde ovdje...a počinju od 121 realne brzine. I naravno da mogu da hvataju i slikaju na svim brzinama.
 
Član
Sto se tice radara na autoputu gdje je ogranicenje 110 ja sam vozio 130 nije me uhvatio.no kolegica vozila 140 nju uslikao..
A zanima me da li je tacna informacija da ako naidjes na senzore u suprotnoj traci da te nece uslikati.ovo sto je gore kolega napisao prvo 2 pa 1
 
Član
ja sam za taj fazon doznao iz krajine, nisam probao, ali bio sam sa likom koji je nagazio u tomini u kontra traku gdje je ogranicenje koje jeste duplo prekoracio i nista a kutija nije bila prazna, ima logike jer prvi senzor registruje vozilo a drugi mjeri brzinu, normalno da nece raditi ako se stvari okrenu kontra
 
Top