Diskusija o zakonima - razna pitanja, savjeti

Diskusija o zakonima - razna pitanja, savjeti

Član
Ne bi ti smio kaznu pisati jer to auto ima homologaciju za ta dnevna svjetla od EU i naravno uvezeno je u BiH i pod tim je uradjena carina i pregled auta i pusteno u prodaju. Tako da ako ti ista spomene samo mu upalis maglenke i fino kazes da su to dnevna svjetla a ne maglenke, i da ti napise kaznu ako odes na sud to ces lako srusiti na sudu jer to auto ima i homologaciju i sve regularno od EU i od nase drzave da se moze prodavati i koristiti na nasim cestama, jer ako ti moze pisati kaznu tada je to auto tehnicki neispravno jer ta se svjetla ne mogu ugasiti i onda ne smije se koristriti kod nas na cestama a takodje onda ni prodavati ;) lako se to rijesi, mada te ni jedan nece prati za to ako imas upaljena kratka i ako bude samo mu upalis malgenke da vidi da nisu to maglenke nego regularna dnevna svjetla
 
Član
Zna li netko ovaj zakon sto je izasao da ako se odmah plati kazna upola manje se placa? Je li to za sve kazne ili samo ove u prometu?
 
Član
U mene stari nije mogao ni vozacku ni osobnu jer sam imao jednu neplacenu kaznu na njihovom autu
Tako je bilo prije al sad znam 100% da mozes podici licnu i sva ostala licna dokumenta al za vozacku nisam siguran kad sam pitao u cipsu "teta" strucno izbjegava odgovor na to pitanje i u stilu kad tad sve se kazne moraju platit.
 
Član
Tako je bilo prije al sad znam 100% da mozes podici licnu i sva ostala licna dokumenta al za vozacku nisam siguran kad sam pitao u cipsu "teta" strucno izbjegava odgovor na to pitanje i u stilu kad tad sve se kazne moraju platit.

Prijatelj nije mogao podignut vozacku dok nije platio kaznu sto posto tocan info.
 
Da li neko zna koliki je vremenski rok za plaćanje novčane kazne, znači koliko vremena može proći prije nego što kaznu (prekršajnu) prebace sa MUP na neki sud koji će onda potraživati taj novac ili kako već to ide?
 
Član
@Dzeniii slobodno vozi pod dnevnim svjetlima... Kolega iz Teslica ima na x5 dnevna (fabricka) na svedskim je tablama. Zaustavili ga kaznu napisali, lik samo dao na sud i ponistio. Eno stari ima u i30 dnevna fabricka niko nikada nije s*ao.
@Franki Ako u roku 7-8 dana platis, pola placas. Sada ne znam da li je za sve ali za saobracaj jeste 100% Uhvatio druga radar ne znam sada na koliko i platio za 7 dana i 35 KM kazna. A isto tako citam u novinama kako su neki likovi na ogranicenje 60 isli 113 i platili prije kaznu i upola :)
 
Član
@Dzeniii slobodno vozi pod dnevnim svjetlima... Kolega iz Teslica ima na x5 dnevna (fabricka) na svedskim je tablama. Zaustavili ga kaznu napisali, lik samo dao na sud i ponistio. Eno stari ima u i30 dnevna fabricka niko nikada nije s*ao.
@Franki Ako u roku 7-8 dana platis, pola placas. Sada ne znam da li je za sve ali za saobracaj jeste 100% Uhvatio druga radar ne znam sada na koliko i platio za 7 dana i 35 KM kazna. A isto tako citam u novinama kako su neki likovi na ogranicenje 60 isli 113 i platili prije kaznu i upola :)

Znam da je za prometne kazne manje ako se plati na vrijeme, zanima me sta je sa ostalim kaznama?
 
Član
Tako je bilo prije al sad znam 100% da mozes podici licnu i sva ostala licna dokumenta al za vozacku nisam siguran kad sam pitao u cipsu "teta" strucno izbjegava odgovor na to pitanje i u stilu kad tad sve se kazne moraju platit.
a ima li tu kakva kamata za te koji ne plate? :D
Ja imam jednu odavno i nisam je platio jos....
 
Poslednja izmena:
BHT Ovisnik
Kamata zavisi jesi li uzeo nalog ili su ti ga poslali. Kako god ako i imas kamatu ona je 20KM pa kazna bila stara 10 dana ili 3god
 
Član
@CoL3 ima vise od dvije godine kako sam kaznjen jer nisam sa sobom imao vozacku dozvolu. Zaboravio ponijeti dokumenta a jedino sam imao saobracajnu koja mi je uvijek u autu:D , i josuvijek imam negdje taj prekrsajni nalog kojeg su odmah napravili ali jos nisam platio. 30 KM je bila tada ta kazna. Sve u svemu 20 KM je pravo podnosljiva kamata :), ja sam se plasio da ce biti neto vise za tako dug period. Hvala na odgovoru. ;)
 
Poslednja izmena:
Putovanja.ba
Administrator
Stigla mi kazna, mobitel i još mi je i pojas prišio, 50KM jel sad samo na uplatnicu 25KM upisem i platim u roku 7 dana? Nemam iskustva sa tim :)
 
Član
polovinu ukupnog iznosa u roku od 8 dana... meni neki dan pojas pisali, platio 15KM umjesto 30 i sve super
 
Član
Kazna za koristenje mobilnog u tuzli napisana. (da napomenem, vozio hladnjacu od firme 20km/h preko ogranicenja, nisam vezan i telefon u rukama)..
Pokusao uplatiti u svom gradu Banja Luci u prvih 8 dana, al su me iz banke zvali da me obavjeste da uplata nije prosla. Navodno, navedeni primaoc sredstava nije ispravan. Na uplatnici koju sam dobio od policije je otkucano NLB banka, depozitni racun tuzla (tako nesto)..

Ono bitno, gdje da nadjem policajca da ga pitam sto me pošteno zajeba ista treba sa pise na toj uplatnici.

Najmrze mi je sto sad umjesto da platim 20km i zavrsim s tim, placam 60. Kazna 40 i kamata za zakasnjelo placanje 20.
 
Član
pa odes u MUP i pitas na koji ziro racun i sa kojom naznakom trebas platit, nece ti policajac usmeno diktirat brojeve svakako
na kraju, mogu ti izvuci kompletan listing neplacenih kazni i dati ti brojeve na koje ces sve to uplatiti, ako ih imas vise
kod njih u arhivi imas i te kamate i sve, znaci odes s licnom/vozackom i dobijes sve u MUPu, uplatis i eto
Kazna za koristenje mobilnog u tuzli napisana. (da napomenem, vozio hladnjacu od firme 20km/h preko ogranicenja, nisam vezan i telefon u rukama)..
Pokusao uplatiti u svom gradu Banja Luci u prvih 8 dana, al su me iz banke zvali da me obavjeste da uplata nije prosla. Navodno, navedeni primaoc sredstava nije ispravan. Na uplatnici koju sam dobio od policije je otkucano NLB banka, depozitni racun tuzla (tako nesto)..

Ono bitno, gdje da nadjem policajca da ga pitam sto me pošteno zajeba ista treba sa pise na toj uplatnici.

Najmrze mi je sto sad umjesto da platim 20km i zavrsim s tim, placam 60. Kazna 40 i kamata za zakasnjelo placanje 20.
 
Top