Diskusija o zakonima - razna pitanja, savjeti

Diskusija o zakonima - razna pitanja, savjeti

Član
Koliko ja znam nema zabrane.Dva puta sam uhvaćen bez vozačke i još par prekršaja uz to tipa bježanja policiji itd. pa nisam dobio zabranu,dok je od prijateljice rođak dobio zabranu,a uhvaćen samo bez vozačke(a i to je priča rekla-kazala).Hajd budi normalan.
 
Član
ima li kakav zakon o tome kolimo skuter smije pravit buku, ja nakacio protocni leovince, 125 ccm, i cuje se motor fino al opet nije ko onaj od 700 kubika.
pa me zanima zna li ko sta o tome ?
 
Član
Zna li mi neko reći da li se mora polagati bilo šta za skutere do 50 kubika? Moraju li se polagati znakovi ili bilo šta drugo?
 
Član
Ne mogu ništa o tome u zakonu da pronađem. Zvuči mi nelogično, onda bi se i za biciklo trebali znati znakovi.
 
Član
Poz
Nadam se da nisam promasio podforum....Imam problem sa naplatom stete, udario sam srnu i lovacko nece da cuje za naplatu stete. Kakva je situacija zakonski ko je odgovoran za obestecenje??? Vozio sam ispod ogranicnja, alkotest 0 znaka za divljac nema. Kada ima znak naplacuje lovacko od osiguranja ili od vozaca 4000 km za srnu a u suprtonom slucaju se prave ludi...gdje tu logika???
 
Član
Moze li se podici NOVA vozacka dozvola u slucaju da imas neplacenih kazni, neko kaze po nekom novom zakonu moraju izdat licni dokument jer se i vozacka tako vodi a opet neko po starom da ne moze?
Ima li iko PROVJERENU informaciju, znaci treba mi tacna info ne rekla kazala.
Hvala
 
BHT Ovisnik
U mene stari nije mogao ni vozacku ni osobnu jer sam imao jednu neplacenu kaznu na njihovom autu
 
Član
Ljudi zanima me kakva je trenutna situacija sa daylight dodatnim svjetlima, koja bi gorila po danu cim se auto upali . a imam i maglenke fabričke tako da mi ne može reć gore ti maglenke kazna 40 KM
 
Član
U BiH ne postoje dnevna svjetla u zakonu, po zakonu uvijek moraju da gore prednja kratka i zadnja poziciona crvena svjetla... Znaci iako imas dnevna svjetla bilo kod maglenki ili u faru, pored njih trebaju da svijetle kratka svjetla, takav je zakon i u njemu jos uvijek nigdje se ne spominju dnevna svjetla, zakon je sastavljan prije nego li ce poceti na autima dolaziti dnevna svjetla...
 
Član
U BiH ne postoje dnevna svjetla u zakonu, po zakonu uvijek moraju da gore prednja kratka i zadnja poziciona crvena svjetla... Znaci iako imas dnevna svjetla bilo kod maglenki ili u faru, pored njih trebaju da svijetle kratka svjetla, takav je zakon i u njemu jos uvijek nigdje se ne spominju dnevna svjetla, zakon je sastavljan prije nego li ce poceti na autima dolaziti dnevna svjetla...

a sta ako gore kratka svjetla + pozadi crvene pozicije i još uz to ova dnevna svjetla a ove redovne maglenke su ugašene ?
 
Top