Automobilska pitanja - sitni problemi, savjeti i informacije

Automobilska pitanja - sitni problemi, savjeti i informacije

Član
Meni pali dva diodna prstena uspešno. Et ponekada imam problem da se ugase....al cu pratiti napon...moguce da je regler malo poblesavio :)
Imam dlr modul za prodati. Mislim da odgovara na vw...broj modula je 173. Palio je samo oborena svjetla. Na kontakt
 
Član
Zna li neko kako su se pokazale skode oktavije motor 1.6tdi 77kw 2009 /10/11 godiste? Kako se pokazao ovaj motor?
Kao sto sam ti vec napisao postoji odrzavano i ne odrzavano auto, kao i ona izreka najbolje auto novo auto. Ti svako malo za novo auto pitas, nadjes auto odvedes u servis da ti pregledaju ili nekog strucnog povedes sa sobom i to je to.
 
Planiram da mijenjam auto pa zato pitam, u nedoumici sam, valjda zato forum i sluzi. Za novo auto nemam novca svi znamo da je najbolje novo.
 
Član
Vozdra raja nisam dugo bio na forumu :) Imam pitanje da li se neko susretao sa ovakvim kljucem za ford focusa mk1 2005 godiste sedan za juznu ameriku 2.0 motor ne mogu da nadjem nigdje na internetu ovakav kljuc izvadio sam bateriju pisalo je 625a , otisao u electronic centar na marin dvoru dao mi varta 625u kaze isto stavio ponovo ne radi, sistem izgleda tako jednostavno ne znam sta moze da neradi mala oprugica koja bi kao trebala provesti struju do diode i tako otkljucati vrata?
 

Prilozi

  • WIN_20150601_145603.JPG
    WIN_20150601_145603.JPG
    119,4 KB · Pregleda: 17
  • WIN_20150601_145556.JPG
    WIN_20150601_145556.JPG
    122,3 KB · Pregleda: 15
Član
Vozdra raja nisam dugo bio na forumu :) Imam pitanje da li se neko susretao sa ovakvim kljucem za ford focusa mk1 2005 godiste sedan za juznu ameriku 2.0 motor ne mogu da nadjem nigdje na internetu ovakav kljuc izvadio sam bateriju pisalo je 625a , otisao u electronic centar na marin dvoru dao mi varta 625u kaze isto stavio ponovo ne radi, sistem izgleda tako jednostavno ne znam sta moze da neradi mala oprugica koja bi kao trebala provesti struju do diode i tako otkljucati vrata?

Ako vidim dobro kakav je ključ, taj focus ima centralnu bravu ali nema fabričko daljinsko . Za fabričko daljinsko ključanje na MK1 treba ovakav ključ kao sa linka .

http://simplelistings.co.uk/site/im...com/FORD/1354016254_IMG_2870-full-preview.jpg
 
Član
Zdravo. Krenuo sam raditi neke popravke na Golf 2 i došao sam do jedne dileme u kojoj mi treba pomoć ili savjet. Prednji dio auta, maska, vezni lim gornji i donji, branici i hladnjak sve je skinuto. Sada sam došao do prednjeg mosta koji moram skinuti da bi skinuo nosače metalnog branika a ujedno došao i do lima koji se nalazi iznad mosta jer se treba malo ispraviti. Svrha je sada sve pregledati kako treba i zaštititi novom farbom prije sklapanja zbog hrđe.

Pošto ne znam kako će se motor i njegova pozicija mijenjati ako krenem odvrtati most razmišljao sam na mjestu gdje se nalazi nosač motora da postavim dizalicu. Djelimično se može zabosti i nategnuti da se auto krene dizati ali meni je bitno samo da se motor podupre dok ne vratim most. Motor se ne bi dirao nego samo me interesuje kako sigurno mogu odvrnuti prednji most a da se kasnije ništa ne pomakne kada budem sklapao. Hvala unaprijed na odgovoru.

Evo slika tačno dijela koji je problematičan.
http://img.prntscr.com/img?url=http://i.imgur.com/YMHPj8t.png
 
ljudi moji, vuce mi auto u stranu, onako, nije strasno, ali vuce jbg. balnsirane felge, nove gume, špura tek uradjena. onako pregledano podvozje, nista se ne vidi da bi trebalo mijenjati. sta dalje da gledam, sta bi moglo biti?
auto isto nikad udarano nije
 
Član
Jel pritisak guma uredu? Da ti ne drzi neki od tockova...tj da ne koci pomalo...stanje klijesta....rucna kocnica stanje sajli?
 
Jel pritisak guma uredu? Da ti ne drzi neki od tockova...tj da ne koci pomalo...stanje klijesta....rucna kocnica stanje sajli?
to sam zaboravio spomenuti. kocnice u subotu zamijenio. sve diskove i pakne. rucnu dotego. pritisak sam ist pregledao.

letva volana? mozel ona sta zezat? lupam sad, nemam pojma sta jos da gledam, i da li da trazim problem
 
Član
Pozz raja. Ugradio sam plin u astru. Trebao bi mjenjati svjecice, al one dizne su zaserafite na poklopac motora. Da bi ga skinuo moram skinuti dovod plina na dizne. Smijem li to tek tako skinuti? Pozz
 
Član
Ne zeza...nema veze sto si radio kocnice...provjeri opet...ozraka...stanje klijesta...zna se desiti klip zapekne pa tesko izlazi i vraca se. Da nisi rucnu preteko...otkaci ih pa provjeri
 
allo celjadi...
Da li bi ista dobio, kad bi ovu granu usisa stavio direkt da vuce zrak na ovu resetku....
11303627_1600389043550115_295142109_n.jpg

1961383_1600389060216780_1515941635_n.jpg
 
Top