Automobilska pitanja - sitni problemi, savjeti i informacije

Automobilska pitanja - sitni problemi, savjeti i informacije

Mater mu u autu mi je eko HDI 1.6 112KS. Otvorenu znam spustit na oko 3.6 l/ 100km ali kad bas vozim ono po PSu. Gradsku sam ocekivo max 7 litara, danas resetovo i preso gradske nekih 20ak km, potrosnja 7.9??? Sta je ovo jbt :/
Jos jednom resetovo i par krugova kroz grad, nekih 15ak km uz relstivno grubu voznju, prosjek 11l. Nema sta, pravi eko :)
Dok recimo kod poznanika Golf 5 140KS, otvorena uz povremeno i gasanje oko 4.8 max, gradska cca 6.8 do 7 max a coek ga zna odvalit po gasu muski :/
 
Član
N
Opet ce na golfu biti manja potrosnja jer auto ima vise snage. Osim ako ne bude u "crveno" ga tjerao
Ne mora znaciti da je do snage, kod mene je 1.9 tdi 105ks pa je gradska 6L do 7L.

Medjutim, u tim nekim kracim relacijama, ako je bas sve guzve, onda zna biti i 8, 9. Tako da mislim da ti je sve ok.
 
Član
Pa u vecim gradovima kao Sarajevo, ako vozis kad je spica i hvata te crveno na semaforima konstantno, ni 10l nije puno s dizelom...druga stvar je sto ljudi voze po nekim gradicima sa dva semafora i imaju prosjek 6l (opet za litar slazu) i tvrde da je to gradska...
to sto dize potrosnju kad ga zavrtis, nije samo tvoje auto nego bilo koje, ne brini, sve je ok sa autom
 
Poslednja izmena od urednika:
Super Moderator
Nema veze sto ima vise snage, nikad 2.0 tdi nece potrosit manje od 1.6 hdi. Imo sam oba i znam sta je 1.6 hdi. Nije bez razloga bio najekonomicniji motor 2007 godine tako da nema tu puno price oko potrosnje a za 1.6 ide jako dobro
 
Član
Prekratak je to interval, a nek te ne cudi. Pusti one suplje da po gradu trose po 4-5L.
U Sa koji potrosi ispod 6 gradske, ja ga pojedem. U to ne racunaj one guzve ujutro u 8, popodne u 4...
 
Gdje u Sa uraditi kvalitetno geometriju trapa/spuru i ravnanje diskova? Servo volana je ispravan, ali motanje volana je nesto teze....Cijena nebitna!
Takodje, ima li neki majstor za mjenjace? U pitanju je Peugeot, mjenjac je dobar li zna s vremena na vrijeme malo zablokirat kad idem sa starta u prvu ili rikverc. Da mi je da to neko nasteluje fino da bude ko pk mlijeku....
 
Top