Automobilska pitanja - sitni problemi, savjeti i informacije

Automobilska pitanja - sitni problemi, savjeti i informacije

gledas na kontaktima na kojem ces dobiti plus kad das kontakt a izgubiti kad oduzmes kontatk.
.
da ne ispada da pitam, a nista ne radim...

jos mi treba svjetlo u gepeku, ukrast od neke rasvjete nazad (pozicija, kocnica rikverc maglenke) ili provest plus novi, da li se gdje moze stavit onaj mali kao prekidac sa prednjih vrata nazad u gepek pa da on sam pali gasi... ili spojit na vozaceva vrata pa kad se i ona otvore da se pali i u gepeku...
 
Član
Mozes staviti prekidac sebi i kad zatvoris gepek da se gasi, plus mozes povuci sa prekidaca koji sluzi za svjetlo unutra u autu, tu je stalni plus ili da nadjes u gepeku stalni plus i na prekidac pa na sijalicu i to je to...
 
Član
Mozes staviti prekidac u gepeku. Samo naci dobru poziciju. Sto se tice kablaze...moras dovuci konstantno da imas plus...na stopkama imas tek nakon sto ukljucis neko od njih. Nemas zivi kabal non stop.
 
Prekidac jedino da ubusim u onu plastiku od zvucnika (lim mi se ne busi), ali opet su kratki ako bi stavljao onakve kao sa prednjih vrata, trebao bi stavit nesto duze kao od mercedesa 124 oni su skoro 1-2cm dugi.... bit ce nesto, ako nista mogu i rukom palit prema potrebi :D
 
Ovako nesto masivno ubacit, to sam nasao u garazi :D
11277513_1602232270032459_1325009745_n.jpg

11349848_1602232260032460_1099261217_n.jpg
 
Član
Vozdra!
Brzo pitanje...
Radio sam manje popravke boje na plastičnoj karambolci.. Pošto sam tek krenuo sa vožnjom, ne isplati mi se ići do profesionalca jer su povelike šanse da ću uskoro iste dijelove da zagrebem.
Otišao sam do Sikkensa da uzmem boju koja mi fabrički odgovara (šifra: Hyundai CS ), pa su mi rekli da se sastoji od dva dijela:
Od boje i od bezbojnog laka.
Išmirglao oštećenja, nanio kita, išmirglao i tako u krug dok nisam dobio zadovoljavajuću glatkoću.
Prefarbao bojom, par ruku.. Prefarbao bezbojnim lakom par ruku i sve super... Pošto sam to sve radio jučer predvečer, odem jutros da vidim na šta to liči...
Auto je stajao vani i preko noći je naravno pokisao...
Pređem rukom da sklonim kapi kiše, kad ono vidim boja izblijedila, bukvalno na mjestima gdje su bile kapi.. Negdje je dobilo svijetlo sivu nijansu, a negdje smeđkastu.
Pitanje je dakle: Da li je problem u tome što se lak nije osušio do kraja, a onda je pala ova blago kisela kiša ili je nešto drugo u pitanju?

Hvala puno na pomoći..
 
Član
Vozdra,
Da ne otvaram novu temu bespotrebno da ovdje postavim pitanje.
Da li mi neko moze reci nesto vise o Land Rover Freelanderu 2002 2.0 dizel? Prijatelj kupuje i bas se zapalio za ovo auto, pa svaka pomoc je od koristi.

Hvala.
 
Član
Vozdra!
Brzo pitanje...
Radio sam manje popravke boje na plastičnoj karambolci.. Pošto sam tek krenuo sa vožnjom, ne isplati mi se ići do profesionalca jer su povelike šanse da ću uskoro iste dijelove da zagrebem.
Otišao sam do Sikkensa da uzmem boju koja mi fabrički odgovara (šifra: Hyundai CS ), pa su mi rekli da se sastoji od dva dijela:
Od boje i od bezbojnog laka.
Išmirglao oštećenja, nanio kita, išmirglao i tako u krug dok nisam dobio zadovoljavajuću glatkoću.
Prefarbao bojom, par ruku.. Prefarbao bezbojnim lakom par ruku i sve super... Pošto sam to sve radio jučer predvečer, odem jutros da vidim na šta to liči...
Auto je stajao vani i preko noći je naravno pokisao...
Pređem rukom da sklonim kapi kiše, kad ono vidim boja izblijedila, bukvalno na mjestima gdje su bile kapi.. Negdje je dobilo svijetlo sivu nijansu, a negdje smeđkastu.
Pitanje je dakle: Da li je problem u tome što se lak nije osušio do kraja, a onda je pala ova blago kisela kiša ili je nešto drugo u pitanju?

Hvala puno na pomoći..
Zbog kise je. Auto ne smije biti na vlaznom dok se farba i u toku susenja.
 
Član
Susenje 24 i vise casova! Kao sto ne valja hladno i vlazno isto tako nije uredu ni da je prevruce i sparno. Tako da je vrijeme bitan faktor
 
Top