ASTEROID

ASTEROID

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
RE: Asteroid - Krece novi projekat

Sve sam danas zavrsio,cak sam i reklame postavio na njegovu 106-ticu :D

Mislio sam da pricekamo da se Sinisa vrati,jos mi nije astra zrela za valjaka,malo bih je ipak prekontrolisao na cesti da uradim ugrubo mape pa onda na valjke,nekako ja vise vjerujem realnim uslovima ne valjcima,a bez sinise nemogu da zavrsim to jer niko drugi osim njega nezna to voziti onako kako meni treba da bih ocitao to sve,mi smo stara ekipa i svaki auto radimo u tandemu pa nemoj me tjerati sad da sam moram raditi tvoga asteroida,mada mogu i tako ali ja sam da sacekamo njega pa ipak malo ceste da vidi prije dyna.
 
Član
RE: Asteroid - Krece novi projekat

Ma nikakav problem druge ... nek onaj "retardinjo" nakiseli guzicu, pa kad se vrati onda na drum ... :lol:
 
Član
RE: Asteroid - Ponovo na tockovima

Evo malo i slika ...



Nakon sto je montirana grana i turbina na nju, onda je napravljena prirubnica za auspuh ...



Zatim je napravljena ispusna cijev promjera 70 mm, samo sa jednim srednjim protocnim loncem, iz razloga sto nismo htjeli da auto bude previse bucan, a zadnjeg lonca uopste nema ...



Zatim provjera da li sve stima ... i necete vjerovati, pase u milimetar ... :)



Onda su navarena mjesta za lambda sonde i sonde za mjerenje temperature izduvnih gasova i kvalitete istih, da bi se mogla podesavati smjesa vazduha i goriva ...



Montiran je intercooler ...




And the final touch ... :cool:

 
Član
RE: Asteroid - Ponovo na tockovima

daj koji klim da cujemo taj zvuk :icon_biggrin:

sretno sa autom ;)
 
Član
RE: Asteroid - Ponovo na tockovima

jao koliki lonac srednji . pa sta je ovo ? . kako masina lijepo izgleda sa ovom granom , da nepovjerujes da je opel :)
 
RE: Asteroid - Ponovo na tockovima

samo jedno pitanje......nemoj se samo naljutiti pitam te onako iskreno....zasto je ova grana povarena ko da se kokos posrala.....nije nikako bolje moglo da se to uradi:icon_evil:
 
Član
RE: Asteroid - Ponovo na tockovima

fredi-kruger je napisao(la):
samo jedno pitanje......nemoj se samo naljutiti pitam te onako iskreno....zasto je ova grana povarena ko da se kokos posrala.....nije nikako bolje moglo da se to uradi:icon_evil:

pa sa CO2 se bolje nemoze povariti,ovo je extra var s obzirom na CO2 a to sto ti mislis je TIG i time nazalost nismo varili granu a upravu si da bi trebalo sa njim da se to uradi,tako bi var bio mnogo ljepsi...
 
Član
RE: Asteroid - Ponovo na tockovima

fredi-kruger je napisao(la):
samo jedno pitanje......nemoj se samo naljutiti pitam te onako iskreno....zasto je ova grana povarena ko da se kokos posrala.....nije nikako bolje moglo da se to uradi:icon_evil:

Evo rekao ti je Srdjan ... TIG-om bi se to povarilo mnogo ljepse, ali bi bilo znatno skuplje, a mogla se naruciti i gotova od inox-a, prelijepo izgleda, ali kosta 600+ eur, a estetika mi nije igrala ulogu ... bitno je da su svi varovi puni i da nigdje ne pusta...

A nema ljutnje, naravno, pa tu smo da komentarisemo i dijelimo iskustva i prijedloge ...
 
Član
RE: Asteroid - Ponovo na tockovima

mtopic je napisao(la):
fredi-kruger je napisao(la):
samo jedno pitanje......nemoj se samo naljutiti pitam te onako iskreno....zasto je ova grana povarena ko da se kokos posrala.....nije nikako bolje moglo da se to uradi:icon_evil:

Evo rekao ti je Srdjan ... TIG-om bi se to povarilo mnogo ljepse, ali bi bilo znatno skuplje, a mogla se naruciti i gotova od inox-a, prelijepo izgleda, ali kosta 600+ eur, a estetika mi nije igrala ulogu ... bitno je da su svi varovi puni i da nigdje ne pusta...

A nema ljutnje, naravno, pa tu smo da komentarisemo i dijelimo iskustva i prijedloge ...

ako oces da ti to lijep izgleda obrusi presmirglaj svim smirglovima i bice ko da je fabricki sastavljena
 
Član
RE: Asteroid - Ponovo na tockovima

Murinho je napisao(la):
mtopic je napisao(la):
fredi-kruger je napisao(la):
samo jedno pitanje......nemoj se samo naljutiti pitam te onako iskreno....zasto je ova grana povarena ko da se kokos posrala.....nije nikako bolje moglo da se to uradi:icon_evil:

Evo rekao ti je Srdjan ... TIG-om bi se to povarilo mnogo ljepse, ali bi bilo znatno skuplje, a mogla se naruciti i gotova od inox-a, prelijepo izgleda, ali kosta 600+ eur, a estetika mi nije igrala ulogu ... bitno je da su svi varovi puni i da nigdje ne pusta...

A nema ljutnje, naravno, pa tu smo da komentarisemo i dijelimo iskustva i prijedloge ...

ako oces da ti to lijep izgleda obrusi presmirglaj svim smirglovima i bice ko da je fabricki sastavljena

Potpis! Mozes i to odraditi ali meni i ovako mocno izgleda! ;)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top