ASTEROID

ASTEROID

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
RE: Asteroid - Krece novi projekat

Svaka cast!! ;), hoces li imati kakvih problema sa masinom zbog vece turbine?
 
RE: Asteroid - Krece novi projekat

Svaka čast, jedno od rijetkih kompletiranih auta i izgledom i snagom ;) u svakom slučaju bolji je i bio puno izbor za koji si se opredijelio, style kod nas i nije na zavidnom nivou, a race je barem realan, svakome po zasluzi i trudu ;) nema sumnje da će i ovo biti savršeno kao što je i izgled
 
Član
RE: Asteroid - Krece novi projekat

elab je napisao(la):
Svaka cast!! ;), hoces li imati kakvih problema sa masinom zbog vece turbine?

Nece biti problema ... ocekivana snaga je max. oko 320 KS, sto je jos dobro ispod granice poslije koje mora sve kovano u motor. Sa ovom turbinom snaga moze da se digne i na 400 KS, tako da nece biti optereceni ni motor ni turbo, a nitro cemo izmapirati da se izvuce maximum, ali to ce biti samo za kratkotrajna potezanja


Djavolice ;)
 
Član
RE: Asteroid - Krece novi projekat

motor danas vozen prvi put,sve radi kao sat,zvuk je nesto posebno...
Grana,turbina,izduv,sve je na mjestu i sad na dyno i na remap ce da ide.

Danas smo ga uradili na cesti na 1.2 bara i veoma ozbiljno ide i zvuci... :)

Kroz nekoliko dana cemo zavrsiti sve ako nebude kakvih problemcica...
 
Član
RE: Asteroid - Krece novi projekat

SM chip tuning je napisao(la):
motor danas vozen prvi put,sve radi kao sat,zvuk je nesto posebno...
Grana,turbina,izduv,sve je na mjestu i sad na dyno i na remap ce da ide.

Danas smo ga uradili na cesti na 1.2 bara i veoma ozbiljno ide i zvuci... :)

Kroz nekoliko dana cemo zavrsiti sve ako nebude kakvih problemcica...

Bravo ;) legende ste....
 
Član
RE: Asteroid - Krece novi projekat

nevjerovatno . svaka cast ! a koliko izadje takva prepravka na astri turbo neka okvirna cifra
 
Član
RE: Asteroid - Krece novi projekat

svaka cast i respect, i ako moze kakav klip da cujemo zvuk
 
Član
RE: Asteroid - Krece novi projekat

Evo konacno da se i ja javim ...

Danas sam provozao auto i vec sad ide dosta bolje, a tek treba da se izmapira i ustima sve, a zvuk je da se najezis ...

Kad stignem snimicu nekakav klipic pa da vidite, a bice i nesto slikica radova, samo sad nemam vremena da postavljam ...

2 Al Galone ... turbina je GT2862RS i extra je u svakom pogledu ... nije velika, pa je bez problema stala, a brza je pa brzo digne pritisak i vec od 1.500 obrtaja pocne da vuce, a zbog malih pera gotovo da i nema turbo rupe

2 Quattro ... izadje puno druze ... do sad ima preko 1500 eur. samo u dijelovima i to su sve nabavljane preko poznanika i po povlastenim cijenama ... turbinu sam samo platio 950 eur, a redovno kosta oko 7.700 kuna u Zagrebu u zastupnistvu
 
Član
RE: Asteroid - Krece novi projekat

Šta reći na ovo nego prva liga svaka ti cast jer auto ti je plafon! POzdrav i sretno u završetku!
 
Član
RE: Asteroid - Krece novi projekat

mtopic je napisao(la):
Evo konacno da se i ja javim ...

Danas sam provozao auto i vec sad ide dosta bolje, a tek treba da se izmapira i ustima sve, a zvuk je da se najezis ...

Kad stignem snimicu nekakav klipic pa da vidite, a bice i nesto slikica radova, samo sad nemam vremena da postavljam ...

2 Al Galone ... turbina je GT2862RS i extra je u svakom pogledu ... nije velika, pa je bez problema stala, a brza je pa brzo digne pritisak i vec od 1.500 obrtaja pocne da vuce, a zbog malih pera gotovo da i nema turbo rupe

2 Quattro ... izadje puno druze ... do sad ima preko 1500 eur. samo u dijelovima i to su sve nabavljane preko poznanika i po povlastenim cijenama ... turbinu sam samo platio 950 eur, a redovno kosta oko 7.700 kuna u Zagrebu u zastupnistvu

Druze,mislim da su ti u turbo servisu Uzice dosta povoljnije cijene,
ta turbina u uzicu mislim da nije preko 750EUR
Mi smo 2871R platili 770EUR novu!

A koliko ti je izduvno kuciste .64 ili .86
vjerovatno .64 dok nema turbo rupe.
Super je vozljiv sa takvim turbom,ali ti i nije bas sretnije rijesenje za SR jer ce ti gubiti pritisak na visokim obrtajima,mislim da si to vec primjetio.

U svakom slucaju ne sumnjam da ce da pici astra ko luda!

Sretno u daljim radovima!
 
Član
RE: Asteroid - Krece novi projekat

Al_Galone je napisao(la):
Druze,mislim da su ti u turbo servisu Uzice dosta povoljnije cijene,
ta turbina u uzicu mislim da nije preko 750EUR
Mi smo 2871R platili 770EUR novu!

A koliko ti je izduvno kuciste .64 ili .86
vjerovatno .64 dok nema turbo rupe.
Super je vozljiv sa takvim turbom,ali ti i nije bas sretnije rijesenje za SR jer ce ti gubiti pritisak na visokim obrtajima,mislim da si to vec primjetio.

U svakom slucaju ne sumnjam da ce da pici astra ko luda!

Sretno u daljim radovima!

Znam ja da je u Uzicama jeftinije, ali ja sam je u Zagrebu dobio za 2 dana, a u Uzicu bi cekao minimum mjesec dana, a pitanje da li bi i do tada stigla ... jednostavno nisam htio da rizikujem ...

A napisao sam negdje da ne pravim auto za SR, nego za svakodnevno vozanje i prije svega za cestovnu voznju, a SR je samo usputno zadovoljstvo, pa koliko bude isla bude ...

Kuciste jeste .64
 
Član
RE: Asteroid - Krece novi projekat

GT2862RS je skuplja 100 eura svagdje od GT2871R ;)

Turbina nece nista da gubi u obrtajima jer ima veoma pogodne krive i u stanju je da radi na 2.5 bara a necemo ni blizu ici na tu snagu,ta turbina ce izbacivati 320 ks na 75-80 % svoga kapaciteta tako da nece biti frke,vjerujte mi na rijec :D
 
Član
RE: Asteroid - Krece novi projekat

Poglavica Srdjan je rekao ... Haug!

Kad nastavljamo? Jesi zavrsio sa Dojcinovicem?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top