Anegdota, moj auto i ja

Anegdota, moj auto i ja

Član
Ucio bivsu da vozi dao joj auto nizbrdo im mozda 3-4 KM da uci drzt pravac i da koci teba drzala kocnicu citavim putem kad smo stali na ravnicu pusi se iz diskova spalila i njih i plocice.
:D
Podsjeti to mene na jedan moj slucaj :D
Polozio ja tek vozacku, i sada normalno nisam imao nikakvu rutinu kao vozac, znaci pocetnik u pravom smislu.
Tako jedne prilike sjednem u auto da se odvezem do trgovine, i ajde vozim ja ali i primjetim da mi nesto golf ne vuce bas kako bi trebalo..:confused: Zanemarim ja to, opalim po gasu i ko ga yebe.
Kada sam stigao do trgovine i izasao van, osjetim ja nesto smrdi, ujeda za nos :D .
Pogledam zadnje tockove a oni samo sto se nisu zapalili, pusi se iz njih. Vreli da felge ne mozes dotac. Vratim se u auto i vidim da mi je rucna bila malo zategnuta (mozda na drugom zubu) a signal na tabli mi nije radio. Unistio pakne totalno.:D

A sto se cura tice, nikad se nisam plasio dati nekoj da vozi :D Sigurniji sam nekoj curi dati volan pa neka je i pocetnik nego nekom liku koji ce umislit da je vozac.
Sa jednom sam izlazio a imao sam obicaj popit koje pivce vise kada izadjemo, i odmah ona uzme kljuceve jos dok sjedimo i posle odveze nas kuci :cool:
 
Poslednja izmena:
Član
Nikad ne prestizem na punoj , to je glavna stavr koje se uvijek pazim , a na ovi mrelacijama Sarajevo - Mostar zna se napamet gdje budu..
Evo jedne price:
Isao po motor sa starim(Skuter),natovarili ga u caddy-a skodu i viri motor pozadi jedno 40cm , ne moze se gepek zatvoriti.
Relacija Doboj-Mostar , sve ekstra proslo i u Jbalnici zaustavise , bio je mrak.Hajde ono standardno obavljeno,pita za vatrogasni aparat,kaze mu moj stari tu je a nema ga govoreci meni usput daj novcanik,ja mu dajem kad vadi stari 20KM,policajac stoji i ceka..
Daje mu 20KM i govori mu daj 10KM nazad,govori policajac da nema,onda stari govori,daj bola sta nemas , ovo mi je od sina novcanik :D.Kad uhvati se policajac za dzep vadi 10KM,daje mu stari 20KM a on u istu mu ruku vraca 10KM ispod ruke ono kao da se ne vidi :D :D..
A pozadi motor viri 40cm,niti ima papira niti ista :D
Bilo je toga mali stotinjak stvari ali mi je ova zapalo ono bas..

Evo jos jedna kad smo na punoj liniji , tu sam se i opekao i rekao necu nikad vise..
Bio je ramazan , idemo ja,kolega i jedna cura sa jednog sela u grad , vrijeme je oko iftara i haj mi idemo kad covjek razguzio 40km/h ide,vozio sam jedno vrijeme i onda rekao idi tamo i presao ga , znaci na naspram njega a policija izlazi , stao ja , odmah izasao iz auta posto nisam svezan , niti ista, dajem im papire,govori mi puna linija ovo ono,kazne i standardno,ja govorim haj sta cu,zurim na iftar,pusti bola majstore,i tako i bi,samo je upitao onog kolegu svoh kad je iftar i pustio me,a nisam zurio nego mi palo napamet odjednom :D
 
Član
Nedjelja jutro udem na pik trazim auto, vidim auto jeftino u Doboju, nazovem covjeka kaze novo auto, ja odem tamo fakat novo auto, pazarujem ali problem nastaje nema nikakvih tablica, reko ostavi onaj zuti karton sto je sad na mjestu tablice ako ih gdje budu nek misle da sam holandanin :D, covjek se smije i ispade supak na kraju nije dao karton hahahah, i ja onako bez tablica krenu, idem iza druga koji vozi ML-a da me ne skontaju, i prodemo prvu patrolu nije bilo problema, nakon 15 kilometara druga patrola, vidim ja oni gledaju u ML-a, drug samo sto ih ne pregazi koliko ode desno na njih, prolazi on, prolazim ja pogledam na retrovizor policajac pokazuje rukom na mene (kao nema tablica vidi), vidim ja oni trce u Terrana, drug otvori prozor mase rukom hajde prolaziiii, ja preticem 170 sam isao gledam u retrovizor imali ih kad odjednom krivina nekako usporim na 120 sreca izvuko ga nekako, opet gas gas, vidim neke kamione na desnoj strani stanem i parkiram se izmedu njih, kad covjek izlazi iz kamiona sta je bilo drug, ma reko nemoj se sta prepast bjezim od murije, gleda u mene kaze ahaa, sad cu ja dole da vidim imali ih hahahhahaha, zove me drug kaze evo ja sam zadrzavo kolonu pretekli su me idem sad iza njih, reko sakrio sam se. Nije prosla minuta kaze evo ih okrecu se, vracaju se nazad reko super, kad vidim on prolazi sa ML-om, znaci okrenuli su se 100 metara iza mene :eek::D Srecom do kuce prode sve kako trebaa :facepalm:.
 
Član
Kad vidim da spominjete Albaniju, u Tirani sam zivio posljednjih 8 mjeseci (poslovno) i obišao sam skoro kompletnu Albaniju. I bilo je svakavih scena u saobracaju, posebno me impresioniralo to da u saobracaju nema nervoze. Mozes se ubacivati koliko hoces, stajati na zelenom 5sec poslije paljenja niko ti nece svirnuti. Takva smirenost a najgori i najludji vozaci na svijetu. Bruku puta mi se desilo na autoputu Tirana - Durres pored mene prodje neki bijesni AMG/M/Porsche/Ferrari/Lambo/itd preko 200km/h+. Svako ko je prosao ovom cestom zna o cemu se radi ovdje i kakva je to ludost.
Najjaca fora je bila sa saobracajcima koji te zaustave bio kriv ili ne, nema veze. Svako stajanje se pravim da ne znam niti jedan jezik osim Bosanskog i samo pricam na nasem. Upalilo je u 90% slucajeva, i to bez davanja para. Jest da to traje dok ih ne izludim, po 15minuta. Ostalih 10% slucajeva su situacije gdje te zaustavi 10 policajaca sa 4-5 auta i ti tu nista ne mozes. Gdje sam jednom dobio kaznu od cca. 130€ jer sam prosao na crveno (a nisam, i kada se zalis to je najsmjesnije jer ne postoji mogucnost da dokazes svoju nevinost), a drugi put sam bio kriv i radar me upucao, to me kostalo 200€. Sa radarom na autoputu je cista lutrija, svi voze brzo i nekad moras doci na red da te zaustave.
Bilo je scena gdje se trazila pomoc od policije a oni ti pokazuju da im je rezerva upaljena i zato ti ne mogu pomoci, jednom je kolega zakacio policajca u gradu autom i najjace je bilo kad je poceo da vristi mi se poceli smijati. Prvo je bio ljut sto se smijemo i nakon minute nam je mahnuo i nikom nista.

Eto malo nekih desavanja, ima ih jos ali da ne duzim.
 
Član
Moj rođak vozi Golf 2 dizel, auto u poluraspadu.
Neki dan primijetim da mu se dublje čuje motor. Pitam ga iz zajebancije "Jesi to stavio Remus?", on meni mrtav-hladan odgovara "Ma otp'o mi srednji lonac..."
 
Član
ahahahahhaahahaha, sto se ismijah

ja navecer oko 1 krenuo za Zenicu iz Tuzle i odmah na izlazu, mislim da se Bistarac zove, okinu me radarom, rucnim, na 117 a 60 ogranicenje... hoce pisat, ovo, ono, i ja navalio da ih pocastim, pristanu oni, ja u auto po novcanik, tamo cener, 50 i 100... Okrenem se ja jednom, i pitam ga ima li mi vratit 30, on se zijanio.. zao mi bilo dat im 50...
ovaj drugi se smije... zaustavljaju drugo auto, kaze meni jedan, daj tog cenera, uzet cemo i ovom makar cenera i dobro nam za veceras :D


ahahahhahahahahahahah e dobra ti ova , hahahahaha
 
Top