Alfa Romeo 147 Black pearl

Alfa Romeo 147 Black pearl

Član
Pa normalno da je dosta bučnija, čemu onda služi lonac? :) Ali bučnost ide nauštrb performansama
 
Mali turbo i veliki turbo dva različita zvuka. Čisto kažem da ne biste pomislili da će otvoreni izduv sa gt1749 zvučati isto. Ja sam imao otvoren izduv i u Sarajevu to ste čuli kako zvuči. To je bila cev 60mm sa jednim protočnim loncem. Znači protočni lonac napunjen kamenom vunom. Do 3000rpm mi je zvuk manje više bio isti kao i fabrički izduv. Već posle 3000 može se reći da je malo glasniji.
Sad isto imam jedan manji protočni lonac i sve ostalo 76 mm. primetno je dublji zvuk. Nije nešto preterano glasnije od 60mm ali nisam još vatrisao nešto preterano pa ne znam kako bruji iznad 3000rpm. Turbina tu dosta apsorbuje buku, tako da po meni i full otvoren izduv nije neka buka. Ovi benzinski prdavci sa 1100ccm prave dva puta veću buku kad izbace jedan lonac samo.
 
Član
1656387_10203117970498539_408640180_n.jpg


evo one alfe sto si cipovao, fabricki 2.4 200 konjica prethodna 2 dana bila u mom vlasnistvu :)
 
Super Moderator
dobro dobro, samo pitam :) jer mi rekose da kad smaknes taj kat kod turba, smanjis turbu vijek.. iako mi nema logike, al onda sam odusto od uklanjanja za svaki slucaj
 
Sve što ti kažu pitaj da ti objasne. Ako umeju da objasne videćeš da li ima logike. Najčešće to sve budu priče tipa "Pričao mi jedan što je gledao...".
 
Danas smo se malo družili sa ekipom iz NST kluba u Subotici. Lepo smo se proveli, jeli pili i malo probali mašine koje se spremaju za ovu sezonu. Momci u okolini imaju pravu stazu za 402. U pitanju je deo nekog puta koji se ne koristi za saobraćaj, Čak ima i obeležen start i cilj. Idealno za testiranje. Jedino je vlažan put bio protiv nas. Znači pravih 402m, kamera snima tačno sa ciljne linije.
Potegao sam se par puta protiv Audija A4 (B8) 1.8TFSI po priči vlasnika oko 200HP ja stvarno ne znam.
Drugi pokušaj (bilo ih 4-5 ali ishod isti)
Onda je sreća okušana sa Audi A6 3.0TDI Quatro 225HP+Remap. Ovaj put Alfa je u levoj traci!

I tako....
 
Vlasnik kaže da je ako sam dobro razumeo ubačen softver od 170hp+25%remap. To je ovaj crveni. A sivi je 3.0TDI Quatro 225HP+remap ne znam ko je radio.
 
Legend
Audi 3.0tdi ide jako dobro i bez remapa, plus quattro, jos ako je saltac onda si ga dobro opro..
Respect za performanse, definitivno :)
Sa velikom zeljom te iscekujemo u Sa, vise na pp ;)
 
Probali smo mi to 5-6 puta, u Audiju su se smenjivale taktike i vozači. Ali ishod je uvek bio isti. Kad prođem kroz cilj njega gledam u srednjem retrovizoru :D

Audi 3.0tdi ide jako dobro i bez remapa, plus quattro, jos ako je saltac onda si ga dobro opro..
Respect za performanse, definitivno :)
Sa velikom zeljom te iscekujemo u Sa, vise na pp ;)
Ne 3.0 je automatik.
Važi vidimo se u SA, samo spremite menjača i poluosovina za mene
 
Super Moderator
Ti spremi za nas nesto drugo :D

Alfa ide odlicno! Ja sam imo taj A6 3.0 i nisam mu radio remap a auto je iso odlicno.. Pa sad malo razmisljam kako alfa ima brutalno ubrzanje!
 
Top